Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ivartalaníttatni? Ha...

Érdemes ivartalaníttatni? Ha igen mikor?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz az az arany színű Angol Cocker Spániel kiskutyám. Nem szeretném tenyészteni és el akarom kerülni,hogy ha ivarérett lesz akkor össze vissza jelölgessen a lakásban. Érdemes ivartalanítani még akkor is ha szép és állítólag több színt is örökít? Ha igen akkor mikor érdemes? Meg kell várni amíg ivarérett lesz vagy lehet hamarabb is? Állítólag amelyik kutyát ivaréres elött ivartalanították az tovább marad kölyök jellegű ez igaz?
2012. júl. 24. 14:23
 1/3 sippara ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnéd tenyészteni, akkor mindenképp érdemes ivartalaníttatni, attól függetlenül, hogy milyen géneket örökítene. Akár mostanában is el lehet intézni, nem kell megvárni az ivarérettséget (külföldi gyakorlatban mindennapos 3-6 hónapos kölykök ivartalanítása). Páran azt mondják, hogy a hamarabb ivartalanított kanok magasabbra nőnek (ha ír a kérdésedre Alexandra, az ő Joey-ja például magasabb valamivel az átlagnál, és korán lett ivartalanítva), de elvileg ez sem bizonyított tény.
2012. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Itt vagyok :D

Igen, az én Joeym magasabb lett kicsivel, mint a standard maximuma.

Nem kell megvárni az ivarérettséget, sokkal jobb hatással van rá. Egész nyugodtan elviheted már most.

Az én kutyusom egyébként 1 éves elmúlt, néha-néha azt veszem észre rajta, hogy talán kezd komolyodni, de még mindig olyan kis szeleburdi :) De ő kölyöknek is eleve ilyen volt, szóval nem tudom neked megmondani, mert akiket én ismertem kölyök kutyusokat, mindegyik megfontolt, nyugodt volt, az enyém pedig aktív, rendkívül érdeklődő, minden lében kanál kutyus volt :)

2012. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 24. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!