Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék. Tudnátok...

Kutyát szeretnék. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd ősz végefelé egy magyar vizslát, és elsősorban abban kéne segítenetek hogy hogyan győzzem meg anyukámat. Nem rég voltunk Balatonon (gyakran megyünk) és ott van egy család akinek vizslája van, és majd az ő kölyökkutyáját hoznánk haza Pestre, de az a kutya pár napja elég érdekesen, hevesen viselkedett, és ez nem tetszett anyukámnak ezért mondta azt hogy nem lehet kutyám. És valahogy meg kell győznöm őt hogy engedje azt a kutyát, meg még attól fél hogy nem viselem majd a gondját. Na de ez mellékes mert szerintem ha nagyon akarom meg tudom őt győzni. Inkább abbasn vagyok bajban, hogy eddig csak macskám meg akváriumi díszhalaim voltak, és nem tudom hogy kell majd gondozni, nevelni, bánni vele. A pénz az nem olyan nagy baj mert eltudjuk majd jól tartani a kutyát, csak még a családunkban sosem volt kutya, és nem tudjuk hogyan kell a gondját viselni. Örülnék ha valaki aki segíteni akar kommentelne.

Köszönöm

14 F



2012. júl. 24. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig még elég sok időd van. Első körben olvasd el ezt:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet le leszek pontozva,de én vizslát nem ajánlom első kutyának,csak ha sportolni akarsz vele vagy le tudod mozgatni,de 14 évesen a kamaszokat én úgy ítélem meg szívesebben ülnek a gép előtt,tv előtt minthogy órákat futasson egy kutyát. Lehet ha nyugodtabb fajtát választanál,kisebb mozgásigénnyel szüleid is hajlandóbbak lenének rá.

Mindenesetre én az uszkárt ajánlanám neked inkább,első kutyának tökéletes mivel nagyon intelligens és gyorsan tanul,mozgásigénye közepes,persze 3-4 séta neki is kell de nem egy vizsla azért,könnyebb dolgod lenne vele,nem hiszem hogy a fejedre nőne.

Gondold át kérlek,mindenesetre!

2012. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
dehát ez az uszkár nagyon ronda...
2012. júl. 24. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:

hogy mondhatsz ilyet egy kutyára?

Akkor fogadjatok örökbe menhelyről vagy sintértelepről,szaporítókat ne támogassátok majd. Ezt olvasd majd el mielőtt kutyát vásárolsz így könnyen ki tudjátok majd kerülni őket,ha nem lehet menhelyi:


[link]


nekem 14 évig volt uszkárom,legjobb barátom volt nem tudom hogy mondhatod rá hogy ronda:D


[link]

2012. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az uszkár tényleg ronda. Szerintem jó a vizsla ha sokat mozogsz vele
2012. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy aktív nyugodtan be lehet vállalni első kutyának is, HA biztosítani tudjátok neki a rendszeres és kiadós napi mozgást. Ez minimum napi 1,5-2 óra. Míg pici természetesen több időt kell rászánni, de ahogy szobatiszta lesz és nem kell már 3óránként kivinni, úgy ezt az időt be lehet sűríteni pár 5perces eü sétába és egy esti/ délutáni nagyobb sétába. A szüleidnek mindenképp partnernak kell lennie a kutyázásban, mert elő fog fordulni, hogy nem leszel otthon, nem érsz haza időben és a kutyának akkor is szüksége lesz a mozgásra. Ha ez nincs meg akkor ás, rág, rombol, ugrál...

Ajánlom hogy olvass utána pár dolognak és némi elméleti tudással felvértezve, a szüleidet is bevonva a dologba vágjatok bele csak a kutyázásba. Nézz utána a kölyök kutya tanításának, etetésének, oltási program, betegségek és beszéljétek át a dolgokat. Valamint nagyon lényeges, hogy még mielőtt hozzátok kerül a kutya tisztázzátok a szabályokat: felmehet-e a kanapéra, nincs kézből etetés, hova lesz bejárása, nem ugrálhat fel, nincs harapdálás... És ezeket mindig mindenki köteles betartani, mert abból szoktak lenni a gondok, hogy amíg pici addig hagyják, hónapok múlva mikor már fájdalmas/kellemetlen a dolog, akkor meg a kutyát okolják, hogy azt csinálja amit addig lehetett.

[link]

[link]

Ha már megvan a kicsi érdemes egy megbízható kutyás társat vagy még jobb egy kutyakiképzőt megkérni, hogy menjen el hozzátok és mutassa meg az alap dolgokat. Mert hiába olvasol utána, legjobb ha egy hozzáértő azt meg is mutatja (pl szidást, nyakörvhöz, pórázhoz szoktatást, jutalmazást...), és így az esetleges félreértések is elkerülhetők közted és a szüleid közt a szabad-nem szabad és a hogyanok terén.

2012. júl. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy ez lényeges de van 2 macskánk, ez nagy baj, vagy elfogja tűrni?

ja és egy ilyen kutyaképző gondolom nem olcsó mulatság...

mennyibe kerül?

2012. júl. 25. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Hozzá lehet szoktatni a kutyát a macskákhoz minden gond nélkül. Embere válogatja 1500-kb 5000Ft/ óra közt mozog a nagy átlag, de ebből is inkább a 2500-3000Ft ami jellemző. 1x kell kihívni, 1 óra alatt szinte mindent meg lehet vele beszélni, meg tud mutatni.

Ha megvannak a megfelelő oltásai a kölyöknek akkor meg mehetsz vele kutyaoviba, az iskolától függ hogy mennyibe kerül: van ahol 4hónapos korig ingyenes, ezen kívül 500-1500Ft/alkalom, illetve 5-10e Ft/hónap ami jellemző.

Ez első kutyánál erősen ajánlott, még az iskolánál is jobban.

2012. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 3.óta könyörögtem anyumnak hogy kutyát szeretnék sajátott.(mert volt már egy csak butus)most kaptam a magyar vizslámat és 8-adikos vagyok. Tavaly kezdtem ráindítani a könyörgésre komolyabban. Elösször a menhelyeken mutogattam neki a kutyákat aztán az okos kutyákat a you tube on ahogy trükköket csinálnak.Aztán magyar vizslákat mutattam neki.Márciusban megkaptam a vizslámat Bodzát.Csak mond anyudnak hogy felelőség teljes leszek és hogy gépezés helyett a kutyámmal foglalkozok. Am ha akarod küldhetek fotókat amin Bodza nyugodt és trükköket csinál pl.tetszhalott ,hempereg ,forog,stb. hogy megmutasd anyukádnak milyen nyugodt és okos tud lenni egy 8 hónapos magyar vizsla.Én ajánlom. Csak foglalkozz vele,nézz utána a klikkeres tanításnak és nézz Korom Gábor előadásokat a neten ott mindent megtudhatsz
2012. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!