Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinél opció az, hogy nem...

Akinél opció az, hogy nem fontos a kutyához törzskönyvet kérni az szaporító?

Figyelt kérdés

Adott egy fajta, egy kennel, szűrések, tenyésszemle.

Opcióként nem fontos a törzskönyv, lehet anélkül is kérni.

Akkor ezek most szaporítók?


2012. júl. 25. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen, azok. A tenyésztők mindig kikérik a tk-et, még hobby kutyához is. A tk csak 5500 Ft, nem drága.
2012. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Számomra igen.

Ugyanis nem a tenyészszemlétől és a szűrésektől lesz valaki tenyésztő. Hanem attól, h a szívén viseli az adott fajta sorsát. Azzal h valaki törzskönyv nélkül adja a kutyáit máris növeli az esélyét a kontrollálatlan továbbszaporításnak. Hisz a legtöbb (ipari méretekben vett) szaporítóhoz nem neves kennelből, tk-vel került a kutyája (kivételek mindig vannak, mielőtt valaki habzó szájjal elkezdené hozni az ellenpéldákat...de nem ez a jellemző). Ezen kívül az a vevő részéről is egy igényességet feltételez h ragaszkodik a törzskönyvhöz. Még azokban is felmerülhet a "de édes, legyenek kölykei" hozzá nem értő hozzáállás, de megint csak az a tapasztalat, h aki igényes annyira h tk-vel vesz kutyát, az vagy nem hoz le almot azért mert de édes, vagy jobban utánajár hogyan is kell azt.

Azok akik meg tk nélkül vesznek kutyákat és utána még szaporítják is, mert mondván a szülei tk-esek és neki is csak azért nincs mert nem kértük, elindítanak egy láncreakciót, aminek a vége egy elcseszett fajta; lásd labrador, vizsla, németjuhász, westi, yorki, beagle, "fehér pamacs", border collie stb stb.... A legtöbb ilyen helyről származó ilyen fajtájú kutyák nyomokban nem hordozzák a fajta tulajdonságait, kinézetben legtöbbször nem típusosak és rengeteg rossz tulajdonság öröklődik tovább (csak h ne elrugaszkodott dolgot említsek pl. lövésfélősség - ami a hétköznapokban annyit tesz "fosik a vihartól, tűzijátéktól stb").


Tehát aki ennyire leszarja azt a fajtát amit "tenyészt", az számomra szaporító. Ugyanis a tenyésztő azon dolgozik, h a fajta jobb legyen az általa tenyésztett kutyákkal, h azok továbbvigyék a jó tulajdonságokat. Valamint egy tenyésztőnek fontos h az általa tenyésztett kutyák nyomonkövethetőek legyenek - és ez csak a törzskönyvezéssel oldható meg. (és itt most nem a gazdival való kapcsolattartásra gondolok)

Ha meg jön a védekezés, h de ez így meg úgy blabla, akkor meg mi f@szért sajnálja azt a 6000 Ft-ot a törzskönyvezésre.

2012. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De akkor miért tapasztaltam ezt több, nevesebb tenyésztőnél is?

Neveket nem fogok írni, meg fajtát!

2012. júl. 25. 10:23
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a tenyésztő ki se kéri a törzskönyvet (ez elítélendő), vagy visszatartja, vagyis a kiskutya törzskönyves, de nem adja oda a vásárlónak, hanem Ő elrakja.
2012. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mennyire neves - nem a népszerűség tesz valakit jó tenyésztővé - attól a szememben még szaporító, aki leszarja az általa tenyésztett fajtát.


És nem tudom melyik a rosszabb: nem kikérni vagy visszatartani... a visszatartás (úgy h törzskönyv nélkül adja el de megvan a kutya tk-e, tehát nem az az opció h mondjuk részletben fizet a kedves gazdi és csak azután kapja meg miután kifizette teljesen) visszaélésekre adhat okot.

2012. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Visszatartani akkor szokták, mikor a kutya hobbiáron került eladásra. (A legtöbb ember hobbi célra vesz kutyát és nem is érdekli őket, hogy a kezükbe legyen a tk.) Amennyiben kifizetik a teljes vételárat, megkapják az eredetit. Ebben az esetben másolatot szoktak adni, azzal a kutya nevezhető kiállításra és a gazdi el tudja dönteni, hogy kell-e neki az eredeti, vagy ivartalaníttatja.

Ivartalanítási kötelezettség esetén az ivartalanítást igazoló papír bemutatásával kapják meg a gazdik a tk-et.

Én ezt nem tartom elítélendőnek.

2012. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én csak olyannal találkoztam még, hogy van a kiskutyának egy X ára és mondjuk TK nélkül 10el olcsóbban megkaphatom.
2012. júl. 25. 10:40
 8/21 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy visszaélések történhetnek. Aki pl. felhasználja más célokra a tk-et, az sem igazi tenyésztő. Sőt... :(

Mással is vissza lehet élni. Ez már 'csak' a becsületességen múlik.

2012. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azért a gyakorlat legtöbbször az h az a tk. sosem kerül a tulajhoz. Az ottmarad a tenyésztőnél és ki tudja mi lesz vele.... Én nem tartom tisztességesnek ezt a fajta visszatartást sem. Ha benne van a szerződésben h kötelező ivartalanítani és akkor ér a hobbi ár és utána kapja meg, az más. Ezért jobb Amerika, ott már egyből ivartalanítva, tk-vel kapod meg a kölyköt. Nincs susmus és csúsztatás.
2012. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!

Ilyentől nem vennék, mivel felvilágosítást sem ad arról, hogy törzskönyves-e. Ebből nekem az jön le, hogy 'itt van olcsóbban, csak vidd már, ne nekem kelljen tartani'.

Ők szaporítók. És sajnos vannak 'nagy nevek' köztük. Részben emiatt olyan az igazi tenyésztők megítélése, amilyen. :(

2012. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!