Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinél opció az, hogy nem...

Akinél opció az, hogy nem fontos a kutyához törzskönyvet kérni az szaporító?

Figyelt kérdés

Adott egy fajta, egy kennel, szűrések, tenyésszemle.

Opcióként nem fontos a törzskönyv, lehet anélkül is kérni.

Akkor ezek most szaporítók?


2012. júl. 25. 10:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, te most önigazolást keresel???
2012. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Milyen önigazolást?
2012. júl. 25. 11:08
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát h helyes ilyen helyről kutyát venni...
2012. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Végülis nem látom értelmét, hogy esetleg ne olyantól vegyek. Mert mint mondtam, rendes tenyésztő és a TK-t megkapnám ha kérem.

Egyébként meg csak érdeklődtem, mert még nem veszek kutyát.

2012. júl. 25. 11:45
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha alapvetően ki van kérve a törzskönyv, tehát van törzskönyve a kutyának ,csak neked nincs rá szükséged vagy bármi miatt neked nem fontos ,de a tenyésztőnél megvan akkor szerintem az nem szaporító!
2012. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Tiszteld már meg a választod fajtádat annyira h nem veszel olyan helyről ahol leszarják magának a fajtának az érdekeit. És egyébként gazdaságilag sem tudom megmagyarázni, h miért lenne olcsóbb egy olyan kutya akinek ki van kérve a tk-e csak nem vitte el a gazdi... A tenyésztőnek ugyanannyiba kerül. Mi értelme olcsóbban adni ha még ivartalanítási kötelezettség sincs mellette. Nem értem....

Mi kell ebben a qrva országban (csak h klasszikusokat idézzek) h megváltozzon a szemlélet??? MI???

2012. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

Nálam jobban senki nem ágál a szaporítók ellen. De! Miért is lett lepontozva az, aki azt írta, hogy a tenyésztőnél maradt tk. nem elítélendő?

Pártolom a menhelyi örökbefogadást és a tenyésztőtől vett kutyákat. A szaporítókat ki nem állhatom. De miért kell mindenben és mindenkiben a rosszat keresni? A tenyésztőnél hagyja a tk-et. És? Attól még van egy jó helyről vett, minőségi kutyája, aki törzskönyvezett és azt bármikor elhozhatja a tenyésztőtől (előzetes megállapodás alapján).

2012. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Köszönöm ,hogy írtál, végre van még itt normális ember is! Nem is értem ,hogy miért kellett lepontozni? Azon mi nem volt érthető ,hogy bár van tk-je a kutyának ,de nem hozod el ott hagyod a tenyésztőnél ,de attól még van neki!! Komolyan nem értem azokat akik lepontoznak, bár mit vár itt az ember ,mert intelligenciát azt csak elszórva!
2012. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pl. ha olyan vérvonala van a kannak , hogy csak az adott tenyésztőnek van akkor szerintem érthető ha nem ad törzskönyvet! Nem mindenki szeretné ha 10ezrekért fedeztetnének a több százezer forintos vonalával!

Ha hibás a kiskutya fog, here stb... akkor is érthető ha nem adnak ki törzskönyvet, szereti lehet a hobby kutyuskát tk. nélkül is. A vevő éppúgy vissza tud élni a törzskönyvvel!

2012. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
Látom járt itt valaki 'tk-ellenes', aki szinte mindenkit lepontozott. :)
2012. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!