Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyáimnak ha NEM...

Mit adjak a kutyáimnak ha NEM "híznak"?

Figyelt kérdés

Van két németjuhász kanom (munkavonalú, az egyik 2 éves a másik 6,5 hónapos) és egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy kapnának enni.

A 2 éves profine energy tápot kap (többet, mint amennyi meg van jelölve a zsákon), csak hétvégén járunk iskolába, hétköznap a kertben van, a 6,5 hónapos pedig Brit junior large breed-et kap (szintén többet, mint ami a zsákon meg van jelölve), ő vele csak szerdán és hétvégén járok suliba, hétköznap ő is a kertben van (este a kennelbe). És tegnap megkaptam az állatorvostól, hogy soványak. Én is látom, hogy lehetne rajtuk több hús is, de egyszerűen nem akarnak hízni.


Szerintetek mit adhatnék a táp mellé, hogy jobb formában legyenek?


Köszi


2012. júl. 25. 10:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezt a kört lefutotta már az állatorvos is, de kapnak Trendesen, 3 havonta féreghajtót?
2012. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen. :) Tehát férgesség kizárva.
2012. júl. 25. 10:43
 3/22 A kérdező kommentje:
Már azon is gondolkoztam, hogy a tápra öntök pici zsírt, hátha jobban megtapad, csak akkor meg hasmenés lesz a vége.
2012. júl. 25. 10:45
 4/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érdemes lenne tápot váltani, az energy tápról normálra, vagy egy másik fajtára, én például a happy dogot tudom ajánlani.
2012. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Most komolyan hízlalni akarod őket?? Ha energikusak és nem fáradnak ki hamar akkor teljesen jók így. Egyébiránt az én munka bc-mnél a josera active vált be - bár a tápváltás egybeesett a 1,5-2 éves korával amikor úgyis "emberesednek".
2012. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Helló! Tudsz képet mutatni? Milyen magasak és hány kilók?

Nekem is 6 és fél hós munkavonalas nj-m van, de szuka. Nagyon vékony. Egyik orvos szerint kórosan sovány, másik szerint pont jó. A tenyésztőjének megmutattam és azt mondta, ő így szereti őket, sportosak. És mivel látja a szemén és a szőrén, hogy nem beteg, ne is aggódjak. Hát munakvonalas.... jóval többet pörögnek, mint a rogyasztott hátsójú küllemkutyák. Az enyém most 19 kiló és 54 cm. Ja és zsírossal én is próbálkoztam, de neki is hasmenése lett. És mi is a britet és a brit care-t esszük, illetve a kutya eszi. És mi ki is vizsgáltattuk, vérvétel stb, mert aggódtam. De semmi baja nincs! Szerintem örülj, hogy nem túlsúlyosak, és így egészségesek maradnak...

2012. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszi a válaszokat.

gondolkoztam, hogy a nagynak is visszaváltok Britre, egy éve eszi a profinet. A kicsinek most váltottam egy hónapja vissza a brittre, azelőtt ő is profine large juniort kapott.


A nagy olyan 35-40 kg között mozog, és igencsak nagytestú, 65 cm. A kicsi kb 10-15cm-vel kisebb mint a nagy (még nem sikerült lemérni, állandóan pörög) és ő olyan 25 kg körül lehet (még nem mértem le).


Igazából nem tudom eldönteni.

Képen nem igazán tűnik fel, az egyik fekete színű a másik sötét ordas. :/

2012. júl. 25. 11:17
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha ebből valakinek sikerül leszűrnie, akkor nagyon jó a szeme :)


[link]

2012. júl. 25. 11:39
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi is brittel etettünk egy darabig és ugyanez volt a helyzet, jó kondiban volt ugyan a kutya, de hiába kapott többet, nagyon sovány volt. Kb 3hónapja átváltottunk top farminára ettől elkezdett kicsit hízni. Így sincs rajta egy csepp zsír sem, szálkás, tiszta izom a kutya, de nem néz úgy ki, mint akit állandóan éheztetnek. Igaz néha mikor eltűnődök most is soványnak tűnik, de egyre több ember dicséri, hogy milyen jó formában van, szóval biztos én aggódom túl.

2012. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen? És azt a tápot hol lehet beszerezni? Mennyibe kerül, stb?
2012. júl. 25. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!