Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata...

Lincus kérdése:

Van valakinek tapasztalata érzékeny, alergiás kutyákkal?

Figyelt kérdés
Alergiás a kutyusom. Most derult ki, hogy ha mnden igaz nem ehet csibe húst. Egy hónapja borzasztóan elkezdett hullani a szore, és a doki azt mondta,hogy alergás a csibe húsra. Most halat etetunk szegénnyel. Ha valakinek szintén ilyen gondja van a kutyusával, kérem írjon, hogy mi a teendo. Milyen ételt adjak neki?

2012. júl. 25. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is allergiás,de az hogy hullik a szőre korántsem biztos hogy allergia,lehet vitaminhiány is. Közvetlen csirkehús evés után kezdődnek tünetei? Pl véresre vakarja magát,meg hányás/hasmenés akár vérrel is ? Mert nekem tényleg allergiás a kutyám a szárnyasokra, de nem szőrhullással. És miért eteted csak hallal? Miért nem veszel neki egy tápot? Én ezzel etetem pl. és jó táp,nincs benne szárnyas,jó allergiás kutyáknak:


[link]


De tied nem biztos allergiás,mindenesetre én táppal etetném a helyedben,ami prémium vagy szuperprémium minőség,a házikoszttól könnyen lehet vitaminhiánya.

2012. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én még az acana bárányos tápját és a brit care tápjait ajánlom ezekbe nincs csirke hús csak bárány :)
2012. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom! Én is táppal etettem, de a doki azt mondta, hogy 3 hétig próbáljuk, meg a halat és rizst. Aztán meglátjuk, milyen mértékben hull még a szore. De már most is jobb, nem hull ugy mint egy hete. Az én kutyusom is volt, hogy hányt de nem sokszor... hát nagyon orulnék ha nem lenne alergia.
2012. júl. 25. 10:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Én Brit Care bárányos-rizses táppal etetek, nincs benne se csirke, se kukorica, se búza stb. Nagyon jó táp, csak ajánlani tudom :)
2012. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát az a baj horrorisztikus áron van egy allergia vizsgálat,nálunk győrben 80 ezer ft-ért csinálják meg,szóval egyszerűbb volt kivonni a csirkét az étrendünkből:)
2012. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát a HappyDog tápokat én is ismerem. De nagyon drágák, foleg mivel nagytestu kutyám van. Azért koszonom, majd még elgondolkozom rajta.
2012. júl. 25. 11:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is nagytestű.

Kérdés neked mi a drága? Naponta mennyit szánsz az etetésére?

2012. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Reggel és este is kap enni. Korulbelul 400-500 g-ot egy nap. Eddig sem volt olcsó a táp amit kapott, de valószinuleg tényleg érzékeny gyomru szegényke, mert már 4szer váltottam. Az utolsó az már jó volt, nem volt hasmenése sem, de hát csibe volt benne. Szóval most nem tudom mit csináljak. Nem fozhetek minden nap halat és nyulat:( Azt hiszem megrendelem neki a Happy Dog Supreme Sensible Irland tápot aztán majd meglátjuk mi lesz. Koszonom a válaszokat.
2012. júl. 25. 11:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Happy Dog ár/érték arányban nem jó és a minősége is romlott több gazdi tapasztalata szerint.

Én nem etetnék vele (régen etettem).

Brit Care ellenben szuperprémium táp, 24 kg 17900Ft vagy 12 kg 9900Ft.

Nem tudom mekkora a kutyád, az én növésben levő 42 kg-os bullmacimnak napi 500 gramm bőven elég, felnőtt kutyának még kevesebb.

2012. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 noesamuel ***** válasza:

az én kutyám brutál allergiás a csirkére.

volt szőrhullás, véres fosás, hányás, kelések itt-ott a bőrén.

hosszútávon nekünk nem jött be más, mint a hill's d/d -s tápja, esetleg

még az általad elmített happydogos táp az amivel elvan egy darabig, de 2-3hét és a hasmenéses tünetek megint jelentkeznek, igaz a hill's is drága.

abban igaza van a kommentelőnek, hogy nem csak az allergia válthat ki ilyen tünetet.

2012. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!