Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első napotok a kutyával...

Első napotok a kutyával otthon hogyan telt? Hogyan fedezte fel új otthonát? Hogyan viselkedett? Miket csináltatok?

Figyelt kérdés
És ti találtátok ki neki a kuckóját hogy hol legyen, vagy ő találta meg magának?

2012. júl. 25. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
3 évesen került ide, és ha kikerültünk a látóteréből, rögtön sírni, nyüszíteni kezdett. Csináltunk neki egy fekhelyet a padlón, de az egész első éjszakáját járkálással töltötte. Aztán másnap felugrott az egyik fotelba és nagyon jót aludt. Azóta kapott egy régi fotelt meg bele a takaróját és abban alszik.:)
2012. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

2009. február 12-én délután értünk Érte Vácra, a gyepire/menhelyre. Az egyik kifutóban, az ajtó melletti sarokban feküdt Argos, eredeti nevén Artúr. A gondozó kihozta pórázon. Minimálisan húzta csak a pórázt. Távolabb vittük a ketrecektől, ott már oldottabban viselkedett. Pisilt egy csomót, közben véletlenül engem is megjelölt.

Ha guggolva hívtuk, bújt hozzánk.


A magas falon volt egy nagy zsák, ami a szél miatt zörgött, mozgott. Argos kicsit megszeppent tőle, de amikor visszavittem, akkor érdeklődve szemlélte.

A házban a macskát játszani hívta, majd hanyattfeküdt, és simogattatta magát.

A kocsi csomagtartójába magától szállt be, és szépen le is feküdt. Hosszú volt az út hazáig, több, mint 1 órát kocsikáztunk. Argos néha felült, aztán visszafeküdt.

Barátnőmékhez értünk, Argost kivettem a kocsiból, pisilt egyet, aztán szépen visszaugrattam a kocsiba. Bementem a házba. Amikor kijöttünk, Argos az anyósülésen ült. Visszaraktam a csomagtartóba, de mire beszálltam volna, megint a hátsó ülésen volt. Ekkor kicsit kikötöttem, így fekve maradt.


Itthon a garázs ponyvája alá raktuk a nejlonba csomagolt ketrecet, raktunk bele szőnyeget és plédet. Mivel kutyaház az még nem volt :D

Elvittük sétálni az ebeket. Argos flexin jött, össze-vissza keringett előttem, mögöttem. A töltésen taliztunk a nagy vöröses KÁJ-jal. Argos odament, megszimatolta, de semmi rossz megnyilvánulása nem volt. Elmentünk a tisztásig. Taliztunk Tangóval, ismerős ivtalan szukával. Tangó mereven állt, erre Argos is pózolt. Végül nem volt semmi baj.

Bementünk az állatorvoshoz, nagyon bátor volt, ment a dokihoz, szimatolt mindent. Visszafele a majorban lévő fehér követ ismerős nj után egyszer átugrotta sikeresen, aztán elkísértük Őket hazáig. Argos mindig vissza-visszanézett,hogy barátnőmék miért nem jönnek velünk.

Az orosz fekete terrierek nagyon ugattak a kerítésnél, ettől Argos kicsit megijedt. A kerítésnél acsarkodó német dognak kicsit vissza is ugatott, de egy erélyes NEM-re abbahagyta.

Hazaérve adtam neki tápot: 20 dekát evett, második adagot otthagyta. Nem hülye kutya: hiába raktam a kajás tálat a ketrecbe, nem volt hajlandó bemenni, a füvön töltötte az egész éjszakát. Párszor kimentem hozzá, megsimogattam, de Argos csendben tűrte a magányt.


Nyár elejére készült el a kutyaháza végül :D Addig éjjel bent aludt, nappal meg a ketrecbe fészkelte magát, jó meleg ruhák voltak benne neki.

Azóta volt, hogy szinte kizárólag kinti kutya volt, most télen pl teljesen benti...most nyáron szintén kinti, a hűvös homokban fekszik egész nap...ősztől ismét beköltözik szerintem :)

2012. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dododo válasza:
hát, én ugy csináltam, hogy elhelyeztem a fekvőhelyét, meg a táljait. és megmutattam neki hol van.. azután szaglászott, meg megismerkedett a család többi tagjával.:)
2012. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!