Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben altathat el...

Ilyen esetben altathat el egészséges kutyát az állatorvos? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Mamáéknak van egy keverék kutyájuk,nagyon agresszív egy nj-ból már kiharapot egy db-ot és egy nöt leszedett a bicikliről ezt mind 1 séta alatt azóta nem is viszik sétálni és egy kennelben él ,össze kellett varni a harapást,csoda hogy senki se jelentette fel eddig őket mivel mamámék idősek a kutya 5 vagy 6 éves, és ha esetleg a kutya még túl élné a mamáékat,mi nem szeretnénk megtartani azt a kutyát ,mert nekünk is van két kutyánk, velünk barátságos meg minden,de akkor se szeretnénk megtartani, ilyen esetben az egészséges kutyát elaltat a doki???
2012. júl. 25. 11:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
Megpróbálnának lebeszélni titeket az altatásról, de ha tényleg veszélyes simán elaltatják.
2012. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 noesamuel ***** válasza:
65%

azt nemtudom, de kétlem, hogy egy valamit magára adó orvos megcsinálná, bár ebben a retek országban talán, még ezt is el lehet intézni, csak pénz kérdés.

én biztos az összes tükröt elvinném otthonról, hogy nem kelljen belenéznem, ha ilyen gondolatok járkálnának a fejemben. akkor már az is jobb megoldás lenne, ha elvinnéd egy menhelyre, amivel még mindig nem kényeztetted el, de legalább 1 pici esélyt kap.

2012. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kutyabarát vagyok !! ÉS én is sajnálom,de a családon kivül mindenkivel agresszív , és más kutyákat is megtámad!! A menhelyen sose fognak egy ennyire agresszív kutyát örökbe fogadni, a gyerekeknek is neki menne..nem szeretném elaltatni de nincs más mód,saját kutyáim életét nem fogom kockáztatni,mikor tépi szét öket!!!!
2012. júl. 25. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Normális, állatközpontú állatorvosi rendelőben egészséges kutyát NEM altatnak el, ha ti lemondtok róla, akkor sem.
2012. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
kutyaiskolába kell vinni rehabilitációra, szocializációra..... nem elaltatni....
2012. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy nőt hogy szedett le a bicikliről? Ha le tudta szedni, nem szabályosan sétált a kutya. Póráz és olyan ember kell, aki meg tudja tartani a kutyát még indulatában is. Ilyenekből vannak a súlyos kutyatámadások.

Ha nem tudsz vele mit csinálni, akkor vidd el gyepmesterire.

2012. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

a papám flexivel sétáltatta és a kutya akkora mint egy német juhász kb..nem tudom mért nem normális pórázzal sétáltatta én ezt is mondtam neki,de mintha meg se hallotta volna..


én mondtam vigye el kutya suliba,de ő ezt nem fizeti ki,én meg nem fogok az ő kutyájukra költeni egy fityinget sem, főleg azért mert ezzel a nagyszülőkkel nem vagyunk jóba ,mamával igen de a papával nem, mamám nem is akarta azt a kutyát..ha barátságos lenne mindenkivel kutyával is akkor megtartanám de így, egyenlőre az én kutyámra kéne össze gyűjtenem 100 ezer ft allergia ki vizsgálásra , nem pedig az ő kutyájukra költsek ,főleg úgy hogy mire oda kerül minden lesz vagy 15 éves a kutya..azért remélem inkább természetes öregségében fog elpusztulni,mert én sem szívesen altatom el,de ez van..

2012. júl. 25. 16:23
 8/11 sippara ***** válasza:
52%
Ne haragudj, de undorító a hozzáállásod. A nem annyira kedvelt nagypapát is elaltatnád, ugye? Igaza van az egyik válaszolónak, vedd le a tükröket a lakásban (legalábbis remélem, hogy ezek után nem tudsz tükörbe nézni).
2012. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én szeretem a papámat!!


de a kutya sajnos agresszív másokkal szemben,és mivel én nem velük élek nem tudom a kutyát nevelni,de nem is tudnám én ehhez már kevés lennék!!amúgy is az ő feladatuk lenne legalábbis papámé mert ő hozta el..apum (papám fia) mindig beszélt vele ,hogy vigye vissza a kutyát akitől hozta ,1 évesen hozta el és már akkor sem volt egy barátságos kutya


lehet,hogy az írásomból más látszik,de így tudtam fogalmazni , nem akarnám,hogy elkeljen altatni és remélem öregségében fog elpusztulni,mert tényleg nem szívesen altatnám el, de ha tényleg nincs más mód, egy rehabilitáció rengeteg pénzbe

kerül!!!

első sorban a saját kutyáinkra kéne költeni..


de biztos jobb lenne neki az hogy egy telken éli le maradék életét kennelbe zárva, napi egyszer lát minket 1 órára (bezzeg akkor meg már állat kínzó lennék) mert a mi házunkba nem jöhetne, mert írtam agresszív és két másik kistestű kutyáinkat szét tépné!!

ha barátságos lenne ,nem írtam volna ki a kérdést..

mert egyértelműen magunkhoz vennénk,de így nem...főleg,hogy tesóm fél attól a kutyától!!


amúgy meg remélem a mamáék jó sokáig élni fognak és a kutyát meg nem kell elaltatnunk!!



de mondjad te mit csinálnál a helyünkben???

2012. aug. 11. 18:02
 10/11 sippara ***** válasza:
Ez hülyeség. Ha akarnátok, kutyasuliba lehetne vinni, az agresszió az esetek 99%-ában kezelhető. Ha nincs kedvetek foglalkozni vele (mert erről van szó), akkor menhellyel, állatmentőkkel kell felvenni a kapcsolatot, hogy megfelelő képzés és szocializáció után új, felelős gazdit találjanak neki.
2012. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!