Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket kutya gazdik tanácsára...

Süket kutya gazdik tanácsára lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Szeretném a tapasztalatotokat kikérni, észrevételeiteket, tanácsaitokat.

Milyen egy süket kutyával együtt élni?

Milyen módszer alapján tanítottátok meg őket a kommunikációra?

Úgy általában minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.


Már beszéltem szakemberekkel, így nagyjából tisztában vagyok vele, mégis érdekelnének a személyes vélemények/tapasztalatok.


Lebeszélők hozzászólását nem kérném, a dolog számunkra biztos, eldöntött.



2012. júl. 25. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem a kutyám mutogatásképpen tanulta meg! példáil: ha a mutatóujjamat elé rakom akkor leül, ha az egész tenyeremet rakom elé akkor lefekszik! nem könnyű sétáltatni csak akkor ha jól meg van nevelve met ha hívód természetesen nem hallja és az nem jó :/ de nem rossz vele élni:) csak kiskorától nagyon tanítani kell!
2012. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 noesamuel ***** válasza:

nincs süket kutyám, de régebben érdekelt a téma, és a fenti kommentelő írása jónak tünik.

barátunk a youtube, ott számos video van arról, hogy ki- hogyan dolgozik a kutyájával, bár igaz, hogy nem magyar nyelven, hanem angol, de nem is az a lényeges.

2012. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat olvasok ezekről a dolgokról, és videókat is nézek, megértem nagyjából az angolt is.

Már beszéltem hozzáértőkkel, és még fogok is, sőt az itteni régebbi hasonló kérdéseket is mind átnyálaztam. De a személyes tapasztalatok is érdekelnek. :)

2012. júl. 25. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első kutyám teljesen süket volt kölyökkorától kezdve, kézjelekkel kommunikáltunk vele. Ül, fekszik, marad, csend, gyere megvoltak és volt jelünk arra is, hogy szeretlek (olyankor mindig rohant boldogan hozzánk :-)). Tök laikusként tanítottunk meg jelekre, annyira kezdők voltunk, hogy azt sem tudtuk kutyák is lehetnek süketek. Teljesen jól lehetett vele élni, nekünk fel sem tűnt, hogy süket. Persze az elengedés necces volt, és nyilván kommunikálni is csak akkor lehetett vele, ha ránk nézett. Ma már biztos jobban csinálnám, tuti "klikkereznék" is vele, mondjuk elemlámpával. A mostani kutyám aktívan dolgozó terápiás kutya, minden utasítást tud kézjelekre is. Sokszor nem is szólok neki, csak mutatom, hogy mit szeretnék. Én simán bevállalnék megint süket kutyát, nem olyan nehéz vele az élet, mint ahogy sokan gondolják :-)
2012. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem öreg korára süketült meg a kutyám és én is kézjelekkel mutatom neki, ha akarok valamit. De testtartásból is könnyen rájön. Ha ránézek és leguggolok, rögtön odaszalad hozzám :) Ha mondjuk erőszakosan kéreget kaját, akkor felemelem a kezem és a szoba másik végébe mutatok és rögtön tudja, hogy ez a "hagyj békén" jelzés :D


Olyan szempontól nehezebb egy süket kutyával együtt élni, hogy ha nem hallja, hogy jössz (vagy futsz a telefonhoz), simán begyalogol a lábad elé :D Sokkal nagyobb odafigyelést igényel tehát egy süket kutya, de egyébként semmivel sem kevesebb, mint egy ép hallású kutya :)))

2012. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!