Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mit tehetünk a...

Borcsi02 kérdése:

S. O. S! Mit tehetünk a vihartól állandóan megvaduló kutyával?

Figyelt kérdés

A barátom anyukájának van egy lassan 4 éves nagy testű moszkvai őrkutya keveréke,és kis kora óta iszonyatosan retteg a vihartól.Családi kutyának és házörzőnek indult,de lassan elköltöztek a gyerekek és a kutya az anyukájuknál maradt.Nem volt kérdéses,hogy ott marad,mert kerti kutya,és biztonságban tudták a házat a betörőktől,stb.

Mindig is bevadult,ha villámlott,dörgött,de mióta a barátom (aki korábban egyetlen ottani férfiként elég jól tudta kezelni,fegyelmezni)is elköltözött,rengeteget romlott a helyzet!

Amikor érzi a kutya,hogy jön a vihar,mindenen átmászik,átfurakszik,hogy bejusson a házba,szétfeszítette a teraszuk fa építményét is,így onnan már nem tudják és nem is akarnák ilyen alkalmakkor kitiltani. A gond az,hogy a fedett terasz sem elég neki,egyik éjszaka az üvegbetétes, lakásba vezető ajtót olyan szinten szétkapta,hogy hatalmas darabokat tépett le a fa részből, és betörte a lábával az üveget is.Másnap vérben úszott minden,úgy összevágta a lábát,még jó,hogy nem lett komolyabb baja.Ezek után berácsozták az ajtót,hogy ne tudja tönkretenni,de mivel van egy mini kutyabejárat rajta,amin az aprócska tacskójuk jár ki-be,azon kezdte el befeszegetni magát,és hihetetlen,de azon is befért,később szét is törte!!!Ezek után leszűkítették ezt a kis átjárót is,de már ezt is tönkretette tegnap éjjel,akkora erő van benne...

Ami érdekes,hogy korábban ilyeneket azért nem mert megcsinálni!! Az anyuka új élettársa pár hónap után úgy döntött,hogy néha engedjék be a kutyát a házba,ha vihar vagy tüzijáték van,és ilyenkor nem is volt semmi gond.De többször van olyan,hogy ők sincsenek otthon napközben,vagy éjszaka nem látják a villámlást,nem ébrednek fel a dörgésre,és nem úgy készülnek.

Lehet,hogy a kutyus annyira megszokta az utóbbi időben a többszöri bent létet,hogy emiatt akar ennyire bejutni?Én úgy sakkoztam ki,hogy az elmúlt fél évben,pl télen,mikor sajnálták a kinti zord idő miatt és beengedték,azóta ilyen a kutya.Lehet,hogy hiba volt egyáltalán rászoktatni,hogy bent lehet?Pláne jött mellé egy tacsi is,aki bent aludhat,ő meg kint reked éjszakára.

Kicsit hosszúra sikerült az írásom,de a lényeg,hogy milyen megoldást javasolnátok? Kikötni is szokták a kutyát vihar előtt,de félnek,hogy felcsavarja magát,és olyankor is hatalmas rumlit csinált maga körül.Vagy nem áll fenn ilyen veszély?Mert a kutya amúgy szabadon él,nem biztos,hogy jó lenne neki állandóan megkötve,arra készülve,hogy esetleg jön egy dörgés.Vagy esetleg valamilyen enyhébb nyugtató,ha jön a vihar?Valamilyen nevelési módszer?mondjuk nem tudom,lehetne-e rá hatni,mert már-már halálfélelme van ilyenkor.

Az a gond,hogy már több 100ezres kárt okozott ezzel a kutya,és megértem őket,hogy nagyon kiborulnak attól,hogy akármilyen megoldást választanak,sokat áldoznak rá,de mindig kicselezi valahogy őket,de már ott tartanak,hogy túladnak rajta,bármennyire is sajnálják és családtagként néznek rá.

Nem az én kutyám,ezért nem szólhatok bele,de szerintem következetesebbnek kellene lenniük.Vagy minden éjszaka engedjék be most már?

Köszönöm,ha esetleg tudnátok valamit tanácsolni!


2012. júl. 25. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Be kell iratni egy kutyaiskolába, ahol kiképzik vihar esetére is. Éppen úgy, ahogy az arra kiképzett kutya a füle mellett eldördülő lövésre meg se rezzen.
2012. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Nekem kuvaszom van ő is ilyen csak nem tör zúz, hogy bejusson...


Ez ösztön.


Biztonságban akarja érezni magát, és ott érzi magát biztonságban ahol tartva van, ahol alszik.


Ki kellene telepíteni a krtbe vmi fészerbe vagy masszívabb kutyaólba és egy darabig megkötve vagy elkeritve tartani hogy megszokja a helyét..

2012. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát akkor be kell engedni.. és megnyugtatni, hogy nincsen semmi baj.
2012. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy mert meg van kötve, vagy el van zárva megszűnne a félelme. A gazdáival érzi magát biztonságba, és ha amúgy nem rombol bent, akkor én nagyobb kutya ajtót tetetnék, hogy ő is be tudjon jutni, amikor akar. A moszkvai nem éppen benti kutyának való, de úgy néz ki neki nagyobb az igénye erre.
2012. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Van kutyaháza,de nem igazán használja,csak minuszokban.

Megpendítem nekik a kutyaiskolás ötletet,köszönöm a tanácsot,hátha van még hozzá cérnájuk,hogy járjanak oda vele.

Igen,amúgy valóban a házban érezné magát biztonságban,csak hát nem igazán normális szerintem nekik,hogy egy óriási loncsos kutyában botladozzanak lépten-nyomon.Na meg Mirának nem elég a konyha sem,addig ügyeskedik,amíg a gazdik ágyban nem köt ki,az már megfelel az igényeinek:)Volt olyan,hogy az udvarról elrugaszkodva átszakította a vadiúj szúnyoghálót,és az ágyban landolt,mert neki ott volt kedve lustálkodni.:)

2012. júl. 25. 12:31
 6/12 Bozsikrisz ***** válasza:
90%

Ezt sajnos nem lehet neveléssel, kutyasulival, meg falkavezérséggel megoldani.

Barátnőmnek golden retrievere van, vadászatra akartak vele járni, de a lövésállósága katasztrófa, majd kirohant a világból. És ugyanez van az égzengésnél, tűzijátéknál.

Nekem yorkshire terrierem van, a füle botját sem mozdítja, max akkor néz fel, ha dörgésnél már az ablakok is beremegnek.


Szerintem nem tudsz mit csinálni, ha tudják, hogy vihar lesz, akkor engedjék be arra a pár órára. Tényleg nincs jobb ötletem. Nyilván lehetne neki kint egy nagyon biztonságos kennelt csinálni, de nem csak arra kell gondolni, hogy a kutya kárt tesz e valamiben. Szerencsétlen állat idegileg teljesen kikészül pár óra alatt...

Nem hiszem, hogy azért fél, mert korábban beengedték. Ezek a szokások idővel felerősödnek, ahogy öregszik a kutya.

2012. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne,ha meg tudná szokni,hogy hol feküdhet a házbon belül,és nem akarná szétkaparni mondjuk a hálószoba ajtót is,hogy oda is bejusson..De nagyon nehéz vele...
2012. júl. 25. 12:34
 8/12 Bozsikrisz ***** válasza:
Na a szúnyoghálón át ágyba ugrást már neveléssel kell megoldani... Én beengedném a lakásba, de azért nem kell neki a lakásban mindenhová bejárást biztosítani.
2012. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom akkor ezt az összetettebb megoldást javasolni nekik,hogy nagyobb kutyaajtó,és megszoktatni vele egy sarkot például az előszobában.Úgyis mindig lesz valami,amit tönkre tud majd tenni a bejutási akciói során,ha más nem,legközelebb,majd az ablakot töri be és úgy mászik be a házba.

Egyébként sajnálják ám ők is a kutyát,és nem csak az okozott kárt nézik ilyenkor,de minden újabb ilyen eset eggyel több csepp a pohárban náluk,de eddig mégsem tudtak kiegyezni,hogy hogyan legyen ez az egész megoldva,ezért van néha kint,néha bent a kutyus..Meg szerintem számukra is hihetetlen,hogy pont egy ilyen típusú,fajtájú kutya csinál ilyesmiket.

2012. júl. 25. 12:51
 10/12 Bozsikrisz ***** válasza:

Ez nem testméret, vagy fajta függő. És nem is kizárólag az öröklött idegrendszeren múlik.

Az említett goldinak a szülei remekül teljesítenek vadászaton, meg se rezzennek a lövésnél. A kölykük (aki már 6 éves) egyébként teljesen kiegyensúlyozott, de ezen nem lehetett segíteni. A gazdik elfogadták, és beengedik, ha olyan a helyzet.

2012. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!