Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon beteg, viszont...

A kutyám nagyon beteg, viszont sem nekem, sem pedig a szüleimnek nincs pénze arra, hogy állatkórházba vigyük, mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés
A kutyánk 10 éves. Körülbelül két-három hete nagyon ingatag az állapota. Azzal kezdődött az egész, hogy szorulása volt, sosem tudott "könnyíteni magán", hogy szépen fejezzem ki magam. Láttuk többször is hogy próbál, hogy ide-oda járkál a kertben de valamiért nem tudott. Majd ezt követően étvágytalan lett, mostanra már semmit sem hajlandó megenni. Vizet iszik, de egyebet semmit. A helyzet az, hogy anyagilag nagyon rosszul állunk és sajnos a kutyát idén be sem oltatták a szüleim. Pénzünk állatkórházra nem hiszem, hogy lenne, ugyanis általában hónap végééig sem húzzák a szüleim és mi sem. Én már külön élek a Párommal, nekünk pici babánk van, sajnos mostanában mi sem állunk túl fényesen. Viszont a kutyát még kislány koromban kaptam és nagyon szeretem, Vele nőttem fel. A szívem szakad meg, hogy nem tudok Rajta segíteni. Mit tehetnék? Mi lehet a baja? Volt valakinek hasonló tapasztalata ilyen betegséggel kapcsolatban?
2012. júl. 25. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy szegénykém folyton reszket, ma egész nap egy kis gödörben fekszik. Ma voltam a szüleimnél látogatóban és mondták, hogy nem javul az állapota...
2012. júl. 25. 12:40
 2/138 anonim ***** válasza:
85%
ne haragudj, pontosan tudom, hogy milyen a rossz anyagi helyzet, de számomra hihetetlen, hogy egy oltás árát nem tudtatok összedobni ketten X idő alatt, még ha heti 100 forintot is dobtok be egy dobozba, már akkor meglett volna. ha a kutya beteg, akkor orvoshoz kell vinni, próbáljatok meg egyezkedni az állatorvosotokkal, ha 10 éves a kutya akkor már ismeri elég jól a kutyát is, meg titeket is. ez a legjobb megoldás. egyébként vannak nagyon olcsó kisállatbiztosítások, csak körül kell nézni. akkor nem lenne gond ilyen esetekben.
2012. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/138 anonim ***** válasza:
94%
ja, és nem tudom, milyen segítséget vársz? ha most elkezdünk felsorolni 10féle készítményt, hogy mit adj neki, majd egyik sem használ, akkor ugyanott vagy, mintha állatorvoshoz vitted volna egyből, azzal a különbséggel, hogy az állatorvos meggyógyítja. ennél még az is jobb, ha idegen orvoshoz viszitek, és azt kamuzod, hogy hirtelen nem találtad a könyvét, de majd bemutatod.
2012. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 anonim ***** válasza:
95%

Mi van, ha bélelzáródása van??

Simán belehalhat pár nap múlva!

2012. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/138 anonim ***** válasza:
94%
Az én gyerekkori kutyámmal is így voltunk, ugyan ezek voltak a tünetei. Akkor még annyira nem volt divat mindenért állatorvost hívni, és sajnos mire kiért már csak altatni lehetett. Annyira bánt most is, mert lehet, hogy csak a végbelénél akadt el valami, amit az orvos egy pillanat alatt megoldott volna. így meg szegény hetekig szenvedett mire orvoshoz került. Ne szenvedtessétek, mindenképp mutassátok meg orvosnak, ha nem találja az elzáródás helyét, és nincs pénz műtétre, akkor altassátok el, magától nem esz jobban, csak szenved még jó ideig, majd elpusztul.
2012. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/138 anonim ***** válasza:
95%
Ugye te is tudod, hogy otthoni praktikákkal semmit nem tehetsz? Ezt az állapotot csak orvos tudja kezelni.
2012. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 A kérdező kommentje:
Ahogyan már írtam, több mint 1 éve külön élek a szüleimtől, én ezidáig nem tudtam, hogy a kutyát nem oltatták be. Most tudtam csak meg, hogy nincs beoltatva ... Őt ide nem hozhattam magammal, mert mi panelba költöztünk, a kutyus egy puli (ráadásul meglehetősen "kapós" fajta, nagyon nehéz Vele bánni) Tehát az oltás nem rajtam múlott! Ott házhoz megy egy állatorvos és beoltatja a kutyákat, de anya nem oltatta be a kutyát. Ezt egyrészt anyagi okokból is tette, másrészt pedig édesapám külföldön dolgozik és egyedül Ő az aki meg meri fogni a kutyát és aki a szájkosarat is rá tudja tenni. Sajnos bármennyire is szeretjük a kutyánknak, azt tudjuk jól, hogy talán meg is harapna bennünket ha mi próbálnánk meg lefogni. :(
2012. júl. 25. 12:46
 8/138 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából mit várok, talán csodát mert nagyon el vagyok keseredve, sírva jöttem haza. Még fizetést sem kapunk majd csak 10-én, hogy valamennyivel segíthessem a gyógyítását! Hónap végén itt sajnos a családok többsége nagyon csehül áll, így mi is. Tudom, hogy házi praktikákkal nem megyek semmire és, hogy csak állatorvos segíthet, de bánt ez a tétlenség, hogy nem tudok semmit tenni.
2012. júl. 25. 12:48
 9/138 anonim válasza:
90%

Hasonló volt az én kutyámnál is. Valahol a bélrendszerben valami izom vagy mi elszakadt, és egy pontnál nem tudott tovább csúszni a széklet. Azon a ponton pedig a felhalmozódott salakanyag miatt megnyúlt a bél és kvázi egy kis "öböl keletkezett. Ugye embernél ilyesmi nemigen fordul elő, mert a gravitáció nálunk rásegít a dologra, de négylábúaknál megeshet. Az orvos glicerint adott neki, meg kikaparta hátulról, és azt mondta, hogy az ételébe joghurtot kell keverni, meg ilyen hashajtó gyógyszert (lehet az is glicerin volt). Nomeg olajos halat adni neki néha. Sajnos ettől függetlenül ez csak időleges megoldás volt. A doki szerint műteni kellett volna, de már olyan öreg volt a kutyus (14), hogy a doki szerint nem élte volna túl az altatást, úgyhogy ápolgattuk amíg lehetett, de végül el kellett altatni.


Az a baj, hogy ez nálatok lehet más is, de ehhez vizsgálat kell. És még ha ugyanez is a baja, akkor is pénzbe kerül kezelni.

2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/138 anonim ***** válasza:
93%
Vigyétek el állatorvoshoz csak ő segíthet rajta. Kérjetek részlet fizetést, vannak olyan rendes állatorvosok akik akár így is segítenek a kutyuson. Az oltást azt szerintem be lehet neki adatni akár most is. 3000ft. nem egy eget rengető összeg és ha felesbe fizeted szüleiddel úgy csak 1500-1500ft.
2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!