Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutya mellé még jöhet egy?

2 kutya mellé még jöhet egy?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, már többször említettem őket. Egy ivaros 7 hónapos szuka, Mina, egy beagle és egy ivartalan kan, Herceg, egy 2 éves mali. Három gyerekem van, egy 13, egy 9 és egy lassan 4 éves. A családunk sportos, sok időnk van foglalkozni a kutyáinkkal, ha nem is mindig egyszerre érünk rá. Elég tapasztaltak vagyunk, nekem is és a férjemnek is pici gerek kora óta vannak kutyáink, nekem max kettő volt (tini koromban és most), de a férjemnek (tini korában) volt három is, sőt egy ideig négy is, mert ideiglenesen befogadtak egy kóbor keveréket. Értünk a kutyákhoz, ezét mertünk malit és beaglet választani, bár a malink nem a várt eredményt hozta. Már-már zavarbaejtően könnyű volt a képzése, csak az az egy bökkenő volt, hogy ha úgy gondolta, vége a tanulásnak, akkor vége volt, és onnantól nem lehetett semmit kezdeni vele. Azért nagyjából sikerült kiverni belőle a hiú,kényes selyemfiút ( részbenaz ivartalanításnak közönhetően). Mina sokkal aktívabb, dacosabb, de nem olyan nehezen kezelhető,pörgősebb, olyan mint egy energiabomba. Tehát melléjük szeretnénk egy nagytestű, ivartalanított kutyát, hogy egy kicit felpaprikázza Herceget, és, mert minden vágyunk egy harmadik kutya, egy szánhúzó, vagy egy berni. Melyik legyen? Mi a berni felé hajlunk, mert családcentrikusabb, és volt dolgunk már bernivel. De a szánhúzók (huskyt nem annyira,inkább alaszkai malamutot, vagy kanadai eszkimó kutyát szeretnénk) jobban elvannak más kutyákkal, vagy ez nem így van? Esetleg válasszunk más fajtát, de mit? Vagy ne is vegyünk harmadik kutyát? Aktívan sportolnánk, kirándulnánk is vele, napi 2 óra nagy séta, tanulás,kinti tartás, de be is jöhetne, mivel én még otthon vagyok egész nap, tulajdonképpen egésznap rendelkezésére is állnék, mint a többi ebünknek. Anyagiak terén lenne rá pénzünk, mert nagymamák nagypapák jelentősen beszálnának a vételbe, az unokáknak, a többit pedig megoldjuk.


Ja, és ha ivartalanítva lesz, attól még számít, hogy milyen neműt választunk egy szuka és egy kan, de inkább csak egy kan mellé?



2012. júl. 25. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt ti érzitek,megválaszoltad magadnak is a kérdésed,lenne időd/energiád/pénzed úgyanúgy,akkor mi a probléma?:)

Amúgy ha tanácsolhatom,ha ennyire van egy 3. szabad helyed és türelmetek,miért nem vállaltok folyamatos ideiglenesezést? Szóltok a helyi menhelynek,vagy facebookon is rengeteg csoport van (pl árva kutyusok,radikális állatvédelem),hogy tudnátok ideiglenesben befogadni kutyákat,ezzel sok életet menthetnétek meg az altatás elől,vagy akár rehabilitálni családban és ezzel új esélyt adni neki az életre:) Főleg hogy értetek a kutyákhoz.

2012. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez is jó megoldás, sót, de attól félek, túlzottan elkezdenénk kötődni a négylábúhoz, és ha elviszik, akkor olyan lenne, mintha elpusztulna...pláne, ha huzamosabb ideig nálunk van
2012. júl. 25. 13:25
 3/6 Bozsikrisz ***** válasza:

A leírás alapján simán bevállalható a 3. kutya, látszik, hogy foglalkoztok a másik kettővel is:)

Én nem javasolnék fajtákat, amelyik nektek igazán szimpatikus, azt válasszátok. De a kettő közül inkább szánhúzót mondanám, a bernipásztor kicsit lomhább szerintem.

Ha úgyis mindhárom kutya ivartalanított, akkor szinte mindegy milyen nemű, de a 2 szuka 1 kan nekem szimpatikusabb.

2012. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 noesamuel ***** válasza:
75%
elvileg törvényileg szabályozva van, hogy max 2 kutyát tarthat 1 háztartás, és azt is akkor, ha x kiló alatt vannak, de ha nincs aki feljelentsen a környéken, akkor csapassátok, a kutyák jó korban vannak még hozzá, és ti is. :)
2012. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
figyelj,ki lehet próbálni:) Gondolj bele,lehet így fogod megtalálni a tökéletes kutyát! Sok ideiglenes járt már így,hogy nem tudták elengedni az adott kutyát,plusz legalább te is felmérhetnéd milyen 3 kutyával az élet:)
2012. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se túl jó ötlet az ideiglenesezés:\

Inkább a szánhúzókat, huskyt, samoyedet ajánlok, mert berni lusta kutya a ti élvetviteletekhez...:)

2012. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!