Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mikor kezdtétek el?

Ti mikor kezdtétek el?

Figyelt kérdés

Képezni a kutyátokat?Nem nevelni, azt mióta nálam van elkezdtem, hanem megtanítani pórázon sétálni, leülni stb.?

A kiskutya nyolc hetes, két hete van nálam.


2012. júl. 25. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Amíg nincs meg az oltása, addig csak otthon próbálgasd. A pórázon sétálást nem kell tanítani, ha hozzászoktatod kölyökkorában, akkor fog sétálni. Többit minél hamarabb. Jutalommal hamar megtanulja.

4 hónaposan került hozzám a kutyám, 5 hónaposan kezdtem neki a tanításnak. Kicsit előbb is nekikezdhetsz pl. az ül és a marad parancsnak. Láb melletti sétát is kezd el, de az hosszú folyamat lesz. Kölyök, ez előny és hátrány is. Előny, mert könnyen aláveti magát. Hátrány, mert érdeklik az új dolgok, nem látott még sokat.

2012. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

még várj vele kb 8 hónapot azután fokozatosan elkezdheted tanítgatni

jó tanács: a kutyák könnyebben megértik a dicséretet mint a leszidást tehát csak akkor tanítsad ha már ő is kicsit megkomolyodott és neked is van hozzá türelmed

2012. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb mióta hozzánk került, az ül, fekszik, nem szabad, enni csak engedélyre ehet, illetve a nyakörvhöz és pórázhoz szoktatni szinte egyből elkezdtem. Persze nem mindent egyszerre, hanem szép fokozatosan egymás után. A pórázos sétát kint csak azután kezdtük el miután megkapta az oltásait, de a szobában, udvarban előtte is szoktattam a dologhoz.
2012. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Mire várjon 8 hónapot? :D

Lassan kezdheted (persze a pórázos sétát kivéve, bár ha kertetek van, akkor ott nyugodtan). Ül a legegyszerűbb, azzal kezdd, aztán a behívás, fekszik, marad stb és ezek az alap dolgok :)

2012. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Már első este úgy kapta a vacsiját, h leültettem és csak a tiéd szóra engedtem el. Tehát első naptól.
2012. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első naptól érdemes tanítani, de csak pozitív megerősítéssel. Semmi büntetést, negatív megerősítést nem szabad használni 6-7 hónapos koráig, soha, különben passzív, esetleg bizalmatlan, félős lenne. Vagyis ne a lenyomós, földre szorítós tanítást válaszd, mint amit sok hagyományos, elavult iskola javasol.
2012. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A lenyomásnál a tanításra gondolsz vagy esetleg a nevelésre? Mert tanításnál én még nem találkoztam (szerencsére) olyan sulival, ahol a lenyomós módszert ajánlották volna, viszont nevelés gyanánt, ha a szóbeli szidás nem használ bizonyos dolgoknál, akkor hasznos a lenyomás. Persze nem orrba-szájba, nyilván ez helyzetfüggő.

2012. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanításra gondoltam. Sajnos én sok iskoláról tudok, ahol még mindig ezt használják. De én nevelésnél sem szeretem, mert az érzékenyebb, félősebb, gyengébb idegrendszerű kutyáknak rengeteget árt. És sokkal jobb, a kutya számára is érthetőbb fegyelmezések, büntetések vannak.
2012. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

bocsi 8 hétre gondoltam

lehet h másnál nem így van de az én kutyámat kiskorában lehetetlen volt tanítani pár dolog kivételével

abba is hagytam a próbálkozást majd amikor idősebb lett újból neki kezdtem és elég gyorsan megtanulta a dolgokat

2012. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!