Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál is létezik olyan,...

Kutyáknál is létezik olyan, mint a gyerekeknél, hogy kinövik, ha allergiásak valamire?

Figyelt kérdés
Hugom kis korában allergiás, asztmás volt, megfelelő kezelés mellett felnőtt korára kinőtte. Kutyáknál is van ilyen?

2012. júl. 25. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

attól függ, hogy mire.

de igen, egyébként ki lehet nőni

2012. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Valami mezei gyomra :( Nagyon csúnya a talpán a bőr, ahogy széthúzom :((
2012. júl. 25. 18:59
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Az én kutyám kölyök korában csirkére volt allergiás, csak hypoallergén tápot evett, most 2 éves és már nem allergiás rá (már rendes tápot eszik). Valószínű, hogy kinőtte.
2012. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Örülök neki :) Remélem mi is így leszünk ezzel, bár Joey 1 éves elmúlt, most jelentkezett nála, bár igazából ez az első nyara szinte...
2012. júl. 25. 19:17
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Előfordulhat, de az is, hogy bármely életszakaszban lesz allergiás.

Én még nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik,hogy az erős korpázás, ami pici kora óta megvan - 1 éves folytonos orvosi vizsgálat, kezelé, mert mindig felülfertőződött - mintha múlóban lenne. Májusban volt 2 éves. Pontos okát nem tudjuk, de immunprobléma lehet/lehetett. Túl van már kétszeri immunerősítő kúrán is....


Olyan is van, hogy évekig semmi probléma, aztán újra előjön ugyanaz, vagy éppen más akut baj.


Nem tudom, mert ezek az allergiák elég megfoghatatlan dolgok.

Mindenesetre reménykedek, hogy kinőtte.......:)))

2012. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Valaki megint itt járt és lepontozott mindenkit :S


Köszi a választ :) Értem, és remélem igazad lesz és tényleg tünetmentes lesz a kutyusod :)


Bizakodó vagyok, holnapra van időpontunk egy másik dokihoz, mert lassan 2 hete kentem szteroidos krémmel a tappancsát, úgy látszott, hogy javul is, már nem volt annyira piros, aztán szombaton elmentünk sétálni a pajtikkal egy mezőre és azóta nagyon csúnya és egyszerűen már nem használ a krém :( Úgyhogy már nem is kenem neki, amúgy is csak 2 hétig lehet ezzel a krémmel kenni... Olyan rossz nézni szegényt, hogy sántikál is :(


Ez a doki első sorban a természetes alapanyagú kenőcsöket, tablettákat stb. részesíti előnyben és a homeopátia vonalán mozog. Nagyon remélem, hogy fog tudni nekünk segíteni, egy ismerősünknek jó tapasztalata van az allergiás mopsz kutyusa kapcsán vele, 2 hét alatt kikezelte a kutyust, persze az sem kizárt, hogy azóta már nem virágzik az a valami, amire ő is allergiás volt, de jó azért valamibe kapaszkodni, hogy van remény :)

2012. júl. 26. 09:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Köszi, így legyen!


Remélem nagyon hamar kiderül mi a prolbéma sikerül rendbetenni a mancsát!:)


Azért írd meg, hogy mire jutottatok!

2012. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Írok mindenképp :) Egyenlőre annyit javult a helyzet mindenféle krém nélkül, hogy mióta nem kenem a szteroidos krémmel és minden séta után leöblítem a lábát, már nem sántít. Ez is valami :)
2012. júl. 27. 12:48
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi van a kutyáddal?

2012. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi az érdeklődést :)

A piros foltok megvannak még a tappancsán, hol rózsaszín, hol piros, a doki, akinél voltunk, erre nem tudott semmit adni. Azt csinálom, ha mezőn sétálunk, akkor lezuhanyoztatom a tappancsát, így nem olyan gáz. A sántítás elég édekes téma lett azóta, mert több dokinál is voltunk, kb. 1 hónapig vissza-visszatért a sántítás. Az egyik azt mondta, hogy csonthártya gyulladás, diétáztattuk, kb. 1 hétig minden oké volt, aztán elmentünk nyaralni, ott megint sántítani kezdett, ott azonnal elvittük egy másik dokihoz, aki azt állapította meg, hogy vállizületi szalaghúzódása van. Kapott rá egy szurit, ennek 3 hete, azóta minden oké. Le is kopogom.


Szóval a tappancsa per pill nem okoz problémát :) ÉS aminek nagyon örülök, hogy úgy néz ki, nem allergiás a csirkére. Kölyök korában vakarózott az egyik táptól és lágy volt a kakija időközönként. Azt hittem csirke allergia. De a héten adtam neki csirke husit és nem tapasztaltam semmi tünetet, úgyhogy vagy kinőtte, vagy egyszerűen a táp összetételével volt a baj :)


Te kutyusod hogy van?

2012. aug. 30. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!