Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre hogyan lehet megtanítani?...

Erre hogyan lehet megtanítani? Ez annak a jele hogy nem kötődik hozzánk?

Figyelt kérdés
Nagymamámék ma haza mentek és amikor be akartak menni a kapun (autóval) elment egy lovaskocsi a ház előtt és az egyik kutyánk utána. A másik megállt a kapunál tudja hogy nem mehet ki. A kutyus amelyik kiment 2héte van nálunk, kóbor kutya volt. Nem tudjuk hogy haza felé jött vissza az út szélén vagy ment volna csavarogni de nagypapám kinyitotta a kaput és bejött. Persze kapott érte (szóban) hogy kiment. Ilyenkor mit kell csinálni? Még semmi sincs rajta se nyakörv, se semmi.
2012. júl. 25. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem akkor kéne esetleg megbüntetni, mikor vissza jön. Neki ebből csak az jön le, hogy azért büntettétek meg, mert ő haza mert menni.

És igen, ez a kötődés hiányát mutatja, illetve azt is, hogy eléggé elhanyagoljátok. Napi hány órát szoktatok/szoktak vele sétálni póráz nélkül? Hány órát foglalkoznak vele, tanítják naponta?

2012. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha látod hogy ki akarm menni keményen szólj rá... ha nem hallgat legyél vele keményebb... ha hallgat, dicsérd meg.. egy kis jutalomfalat sem árt :D (én igy csinálnám)
2012. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy az első írja, nem szabad megbüntetni, ha visszajön. Engedelmességi tréningezzetek.
2012. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Hogy sétáltassam póráz nélkül amikor 1000% hogy el csavarogna. Akkor kapott leszidást amikor nagypapám látta ahogy jön vissza az utcán és akkor szólt rá hogy: "mentél haza fele, a fene egye meg a fajtádat" meg ilyesmi.

Nah jó a másodikat nem igen érti a kutya de pucolt befele szóval csak használ.

Nagyon sokat foglalkozom vele, egyáltalán nincs elhanyagolva.

2012. júl. 25. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:

igen 1. azt kifelejtettem..

kérdező: ha érdekelne olvasd el a 7 tappancs gazdája Penny c. könyvet (abban olvastam h nem szabad megbüntetni amikor visszajön a kutya)

2012. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy akkor nem szabad megbüntetni de, nagypapám szidta meg. Majd el mondom neki hogy ilyenkor nem szabad.
2012. júl. 25. 19:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Oké :) elhiszem...

Télleg nem akartalak megbántani ;) és nem kerülte el a figyelmem, hogy a nagyapád szidta le :D

2012. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy kötődési tréninget végig csinálni. 5 hét, ezalatt csak kézből kap enni a kutya, feladatokra, behívásra, szigorúan a séták alatt. Vannak szabályai, ha érdekel, részletesebben le tudom írni a menetét.
2012. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még a kutya természetes, hogy a két hét alatt nem tudja az ottani szabályokat. Az, hogy visszament, azt jelenti, igen, kötődik hozzátok. Különben nem ment volna vissza. Azt mondd meg a nagypapádnak, a kutyát utólag nincs értelme büntetni. Nem érti. Mindig akkor legyen büntetés, amikor a nem megfelelő dolgot megteszi.
2012. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 hét alatt még a szabályok nem tiszták:) majd belejön, csak addig is tanitgasd,és foglalkozz vele. Szegénykém :)
2012. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!