Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam?

Hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés

Van egy pitbull-spániel 3 éves keverék kutyusom Lizy. Elég agresszív más kutyákkal szemben. A kanokat még eltűri. Nem nagyon szoktattam hozzá kiskorában más kutyákhoz. De nagyon nincs is sok olyan kutyás akivel tudnánk találkozni. Ez az első problémám hogy nagyon agresszív. Direkt oda megy a másik kutyához hogy belekössön. Körbe szaglássza aztán leteríti elkezdi kergetni. Ha meg fogom ez csak rosszabb lesz elkezd ugatni vérnyogni és végkép nem hagyja a másikat. Hogyan tudnám rávenni hogy ne bántsa a kutyákat? De még a nála 2x-3x nagyobb kutyáktól sem fél. Elé áll és orrba kapja majd elkezdi tépni persze alig tudom meg fogni olyan erő van benne. A másik dolog hogy sokszor nem hallgat rám. Levegőnek néz. Hiába szólok neki hiába van nálam finom falat rá se hederít. Ha el engedem a tónál vagy a töltésen és szeretném hogy vissza jöjjön sokszor úgy kel elkapnom mivel nem jön magától. Meg tanítottam neki az alap dolgokat pl: ül, fekszik, marad stb. nagyon okos kutya. Csak mostanában ha ki is engedem az udvarra mindennel el van foglalva rám sem hallgat. Még ha játszani is szeretnék vele az sem izgatja fel. :/

Tudnátok segíteni?



2012. júl. 25. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A viszonyotok a lehető legrosszabb. Nincs meg a helyes sorrend, a kutya azt látja és érzi, hogy nem vagy megfelelő vezér, nem vagy képes irányítani őt. Mivel sajnos eddig se sikerült ezt helyre rakni, így valószínűleg ez után sem fog működni egyedül. Szinte egyetlen megoldás maradt, hogy felkeresel egy normális kutyasulit, ahol téged tanítanak meg, hogyan lehetsz megfelelő vezető a kutyádnak, hogyan tudsz tekintélyt szerezni, hogyan tudod ezeket a problémákat -mindet- megoldani. A kutya szocializációja kimaradt, ezt pótolni kell. Olyan sulit válassz, amelyik erre komoly hangsúlyt fektet, vagyis ahol a kutyák az órákon, tanfolyamokon mindig szabadon vannak, még munka közben is. Ne az legyen a szempont már, hogy melyik suli olcsóbb vagy közelebbi, hanem a minőséget keresd. Én a tükör sulikat javaslom mindenképp, ott ha kitartó és következetes vagy, garantáltan segítenek megszüntetni minden problémát, az agresszióról a behívás megtagadásig. Merre laksz?
2012. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csongrád megye, Kiszombor-on és tudom nem kérdezted de 13 éves lány vagyok. Szóval nem rajtam múlik a kutya iskola :( Vinni akartam már .. csak nem engedték nincs ki bevigyen a Makói kutyaiskolába
2012. júl. 25. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha Kiszomboron laksz, akkor inkább a deszki Csibész kutyaiskolába menj! Ők ugyan nem hivatalos Tükör iskola, de Tükör módszer szerint oktatnak úgy, ahogy az első írta. Fölülsz a buszra és ott tesz le Deszken a suli közelében. Megéri pár perccel többet utazni érte, hidd el!
2012. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Közben ránéztem a makói kutyasuli honlapjára is, és úgy tűnik, hogy már ők is nyitottak a Tükör módszer felé. :) A Gödöllői oktatók tartanak (illetve tavalyi a honlapon található infó, szóval tartottak) ott tanfolyamot. Nem tudom mi a heyzet most.
2012. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még valami. Jövő hét szombaton (augusztus 4) lesz Szegeden egy ösztönkezelési szeminárium. Menj el rá és vidd magaddal a szüleidet is! Nagyon sok hasznos információhoz juthattok, ami alapján el lehet indulni a kutyanevelésben. Ráadásul azután tuti, hogy a szüleid nemhogy elengednének a kutyaiskolába, de kifejezetten támogatnák, hogy menj! Szóval ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Itt találod az eseményt facebookon:

[link]

2012. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!