Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy valami baja van a...

1lány.... kérdése:

Lehet, hogy valami baja van a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Van egy három hónapos máltai selyemszőrű kiskutyám. Még csak egy hete van nálam, sokat vagyok vele, tanítgatom, nagyon megszerettem :) Tegnap voltam vele orvosnál kapott oltást és megvizsgálták őt, észrevették, hogy a fülében vannak valami bacik... eléggé megkínozták őt, kitépték a szőrt a füléből, kapott cseppeket meg antibiotikumot, ma is vissza kellett menni vele a dokihoz, ráadásul gyalog, mivel autónk nincs és nem tudott senki elvinni, néha a kezembe vettem őt, de mindig le akart menni, aztán meg nem bírtam vele. Ma olyan furán viselkedik, sokat alszik, pedig nem szokott, nagyon agresszív, ugat morog mindenre és mindenkire. Eléggé megijedtem, féltem őt :( Szerintetek lehet valami baja, vagy "csak" elfáradt és besokallt ettől a két naptól? :S

2012. júl. 25. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármelyik lehet. Ha megkínozták, és most azt a részt piszkáljátok, lehet, hogy előjöttek belőle a rossz emlékek.
2012. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj kitisztítanunk a fülét és beadni a gyógyszert.. :S de még nem is csináltuk meg neki, csak most fogjuk, előre félek :(
2012. júl. 25. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Majd elfelejti a rossz orvosi emlékeket idővel. Ne engedd egyáltalán, hogy azt tegye, amit ő akar.Miért adtak antibogyót neki? Fertőzés volt a fülében? Kimutatták?

Ha viszont atkás volt, annak jók a cseppek és lehet Strongoldot, vagy Advocate spotont tenni a kiskutyára.

2012. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vegyél előre nagyon finom pici falatokat. Amikor a fültisztítással készen vagytok, párat lehet neki adni dícséretek közepette.Ha betekeritek valamibe, akkor a fejét sokkal könnyebb lesz kezelni.
2012. júl. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap megkapta a harmadik oltását, ma meg féregtelenítő gyógyszert. Szegény :( Egyébként nem nagyon részletezte a doktornő, hogy mi van a fülével. Miután kitépkedte a szőrt belőle, tett bele antibiotikumost cseppeket, aztán kitisztította és adott otoped therapy nevű cseppeket amit naponta kétszer kell beletenni a fülébe és kitisztítani :( Éppen most fogjuk neki csinálni.
2012. júl. 25. 21:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltuk neki, nem tűrte olyan rosszul, de most nagyon liheg és rengeteget iszik (legalábbis magához képest) egy óra alatt megivott kb. fél liter vizet :(
2012. júl. 25. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert ideges:)) El fog múlni. Lehetőleg ne sajnálkozzatok rajta. Bánjatok vele úgy, ahogy a kiskutyákkal szokás.
2012. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Legyen igazad :) Kicsit már megnyugodtam, elaludt a drága, remélem reggelre nem lesz semmi baja...
2012. júl. 25. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, ne engedd neki, hogy ugasson, morogjon, stb. Erre nem feloldás a fülfájás sem.
2012. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már rendbe jött, olyan mint "újkorában" :)))
2012. júl. 27. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!