Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatulajdonos vagyok....

Kezdő kutyatulajdonos vagyok. Tudnátok adni tippeket?

Figyelt kérdés
Mostanában kapom meg életem első kutyáját ( a családunnkban sem volt még kutya) és mondhatnátok róla pár dolgot. Ja és van olyan bolt ahova bevihetem a kutyát és valaki szakértő segít miket kell venni?

2012. júl. 25. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy kutya nagyon hálás tud lenni,és érezteti az emberrel a szeretetét.:) Cserébe gondoskodni kell róla,megfelelően táplálni,mozgásteret adni neki,sétáltatni. Az igényei attól is függnek,hogy pl. Milyen fajta,mekkora, szőre hossza stb. És ami még nagyon fontos ,hogy oltatni kell időközönként.
2012. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Állatorvos, kutyaiskola, elvileg mindkét helyen lehetnek segítőkészek, hogy az adott fajta kutyához milyen tartási körülmények lehetnek szükségesek :)
2012. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elsőként elutasítanám az ajándék kutyát. Nem te/ti választottátok, nincs tudásod a kutyákról és a kutyatartásról, a legalapvetőbb dolgokkal sem vagytok tisztában a leírásod alapján. Érdemes belemélyedni mielőtt magatokhoz vesztek egy kutyát. A kutyatartás nem csak móka és kacagás! Úgy vélem te nagyon fiatal lehetsz (javíts ki, ha tévednék), ezért szerintem nem a te kutyád lesz. Akkor szokták mondani, hogy a "te kutyád", ha a kutya rád hallgat/ szót fogad, melletted érzi jól magát, issza a szavaidat, és a többieknek még a fülebotját sem mozdítja meg.


Üdv, egy kezdő kutyatulajdonos. Nekem nincsen még kutyám!

2012. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha van valami kérdésed,akkor írhatsz nyugodtan!:) (első voltam)
2012. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tipp!
2012. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megfelelő kerítés!

Az enyém ma átszökött a szomszédba, aki kiengedte, mondván hadd fusson egyet. Telibe kapta egy autó és belső vérzése lett. Csoda, higy tülélte. Nagyon fontos még a megfelelő hám, póráz, oltások és a becsipeztetés. Ivartalanítás... Ha ajándék us a kutya, már kezdéshez is több 10ezerbe kerül.

2012. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem ezt kérdeztem
2012. júl. 26. 00:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy kutya nagyon tud ragaszkodni a gazdához. Ne legyél vele erőszakos, ha nem engedelmeskedik mert ha eléd is odaállna egy kínai nem hiszem értenéd mit mond. A kutyák ugyan ilyenek, nem egy "nyelven" vagytok szóval meg kell mutatnod neki hogy mit akarsz, ami időbe telik. Mivel most nyár van elég meleg van, szóval sok víz kell neki. Mindenképp kell lennie egy kutyaólnak vagy olyan helységnek ami falai védik a széltől,esőtől. Télen a kutyaólat(vagy egyébmást) ki kell bélelni hogy ne fázzon. Sétáltatáshoz pedig SOSE vegyél olyan fójtós nyakörvet pontosan nem tudom a nevét, de az kb.állakítkínzás. Az a legjobb póráz neki ami a testén van nem pedig a nyakán, de ami a nyakán van azzal sincs baj, csak ne legyen túl szoros. Oltásokat meg kell kapnia, gondolom tudod.

Kérdezted hogy beviheted-e boltba. De azt nem írtad szobakutya vagy kinti. Mert a benti kutya megint más. Nagy kutyát nem vihetsz be boltokba. Sem busz. Az ölebeket felviheted buszra/boltba bemehetsz vele. De lehet szólnak érte ezért érdemes venni táskát, amibe beletudod tenni. (Nem hétköznapi táska,hanem kutyáknak való). Én nem vagyok szakértő de jó ha van a kutyának játék, csipogó csont, vagy ilyen marhabőrből szoktak csinálni "csontot" amit a kutya rág, és ez lefoglalja. Remélem segítettem !

2012. júl. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jajjj nagyon jó lesz neked!! :D

Mekkora lesz a kutyus? Hány hetes, hány hónapos?

Nekem most itt van egy 6 hetes lánykám az Illatosról. Nagyon bújós, hálás kiscsaj. Na meg persze hisztis, ma nem lehet a lábam alatt. De majd kinövi, még nagyon kölyök.


Szinte az összes álleteledel vagy felszerelés üzletbe beviheted. De nem árt mondjuk, hogy vmi hordozóban viszed magaddal. És mielőtt bemész teljesen illik megkérdezni az ajtóban, hogy bemehettek-e.


Nem írtad, hogy kertes házban laksz-e vagy panelban. Mindegy is. Ha pici még és lakásban lesz, akkor sok bepisire és bekakira számítsatok.

2012. júl. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha nem is kapásból, de még az első héten érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy általános vizsgálatra. Majd ő elmondja az oltásokat meg mindent amire kíváncsiak vagytok.

Jó lenne ha tudnátok hozni egy keveset abból a tápból, amit idáig kapott, hogy a tápváltás ne okozzon nagy problémákat. Sajnos mi most szívunk, mert meg a lányka hasa, ezért most csak rizst kaphat.

2012. júl. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!