Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hova tegyem őket?

Mit tegyek? Hova tegyem őket?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kutyust. Nagyon le volt fogyva, és piszkos volt, az utcán kóborolt. Enni adtunk neki, megfürdettük, szóval, csak a szokásos. Egyszer csak, észrevettem, hogy nagyon nő a hasa, vemhes volt. Mivel zsebpénzt nem kapok, és így is szűkösen élünk, ivartalanításra nem volt keret. Megszülettek a kölykök, háromnak sikerült gazdit találni, de a hétből még négy nálunk maradt. A kölykök esznek, és rosszalkodnak, így én igyekeztem minden szabadidőmet velük tölteni, tanítani őketm játszani velük, hogy lefárasszam őket, de nem vált be, tovább romboltak.

Édesapám egyik nap közölte, hogy csináljak velük valamit a héten, mert ha nem, ő fog...

Rengeteg plakátot kiragasztottam, internetes hirdetőoldalakra is kitettem a képüket, hogy kölykök ingyen elvihetők, de semmi. Ismerős körben is mindenkinek szóltunk, menhelyen pedig nincs hely a számukra. A megyében nincs sem vásár, sem piac, csak a jövő hónapban.

Segítsetek! Most mit tegyek? Hova tegyem őket?



2012. júl. 26. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy embertelen lesz, amit először írok, de igaz.

Azt írtad, hogy zsebpénzt kapsz. Tehát tanulsz, iskolába jársz,nagyon fiatalka lehetsz.

Ez az egész dolog nem a te felelősséged, hanem a szüleidé!! Ha édesapád azzal a mondatával arra célzott, amire gondolok...az apádtól kegyetlen dolog lenne....de mégegyszer: nem a te felelősséged!


Amit tehetsz az az, hogy hirdeted pl. iwiw-en, fb-n, apródon...stb, fb-n is több helyen hirdetheted, beposztolhatod menhelyek oldalára. A közeli menhelyeket is megkérdheted, hogy hirdessék.

2012. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, 15 vagyok, így még nyári munkára sem mehetek el, még jövőre sem, mert ugye, csak 16 éves kortól alkalmaznak diákokat.

És ami a válaszodat illeti... nem mondasz hülyeséget, kedves válaszadó

Mikor sejtettem, hogy vemhes a kutyus, szóltam édesapámnak, mire őt ez kicsit sem érdekelte. Mikor édesanyám mondta neki, a válasza az volt, majd a gazdája (azaz én) elintézi.

Most pedig, minden nap, legalább háromszor elmondja, hogy kezdjek velük valamit, mert ő ezt anyaglag nem bírja. Végülis, őt is meg tudom érteni, hisz, a szüleim fizikai munkát végeznek, minimálbérért, és hárman még elvagyunk belőle, a kutyust is el tudtuk tartani, de hogy most még kicsik is lettek...

Mit tehetnék? Igyekszem nekik segíteni, de ebben, hogyan?

2012. júl. 26. 08:17
 3/7 A kérdező kommentje:
És ami a hirdetést illeti, a menhelyek is segítettek, kitettük a hirdetést, és tanácsokat is adtak, de senkinek sem kellenek. Nincs szívem kidobni őket, vagy ártani nekik...
2012. júl. 26. 08:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a menhelyet, kérdezd meg, hogy tudnának-e segíteni örökbeadásban (bár gondolom inkább a saját állataikat adnák új gazdikhoz elsősorban), illetve - ha gondolkodsz az ivartalanításon - akkor kérdezd meg őket hol lehet biztonságosan, de nem túl drágán elvégeztetni a műtétet.
2012. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az anya kutyus ivartalanítva lesz, sikerült valami kedvezményes programba beleesnünk, amire az én pénzem futja, de a kicsiket már nem tudom megoldani.

És már szóltunk menhelyeknek, ők is javasoltak egy oldalt, oda is feltettük a kutyusok képét, de senki sem jelentkezett értük.

2012. júl. 26. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt is hirdesd őket:

www.express.hu

www.gazditkeresek.hu

kiskutya.hu

www.olx.hu

www.topapro.hu

www.startapro.hu

www.jofogas.hu

www.aprod.hu

www.aprohirdetesingyen.hu

www.apromix.hu

www.azhirdetes.hu

www.megyeiapro.hu

www.eladokiskutya.hu

www.hirdetesujsag.com

2012. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 27. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!