Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem?

At7tila kérdése:

Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Az a fő szempont, hogy:

-kistestű vagy középtestű legyen

-nem pörgős típus

-nem ronda

-viszonylag könnyen lehet tanítani.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2012. júl. 26. 10:12
1 2
 1/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Neked mi számít rondának???
2012. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csivava, és efélék.
2012. júl. 26. 10:21
 3/12 anonim ***** válasza:

a kistestű kutyák mind pörögnek, persze van hogy az adott fajtából van nyugodtabb példány,de ez úgy is nálad fog kiderülni :D

pl amikor mi kiválasztottuk a kutyánkat(havanese) ő volt a legnyugodtabb hát elhoztuk és másnap elég hiperaktívvá vált:D most meg egyszerűen 1 óra folyamatos rohangálás a labda után sem fárasztja ki (1 éves már) , a kölyök kutyák pedig mindig nagyon pörgősek,aktívak szóval inkább akkor felnőtt kutyát válasz ,ha nincs elképzelésed akkor inkább menhelyen nézz szét..vannak 1-2 éves kutyusok akik nem hiperaktívak de könnyen tanulni,csak elmondod az elképzeléseidet és akkor mutatnak kutyákat :)

2012. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kisebb testű és nem pörög? Angol bulldog. De azt hiszem, őket csúnyának találod. Basset hound? Talán ők is csúnyák... igazából nem tudok olyan kis-és/vagy középtermetű kutyát, ami ne lenne aktív. Puli, pumi, spicc? De nyilván nekik is kell a mozgás. Ne terriert válassz, az a lényeg!
2012. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Francia bulldog, spániel,westi.
2012. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Uszkár, Bichon Bolognese, Bichon Havanese, Lhasa Apso, Shi-Tzu, West Highland White Terrier, Tibeti Terrier, Cavalier King Charles Spániel, Tibeti Spániel, Tacskó, Bull Terrier
2012. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: egyede válogatja, én nem láttam még pörgős westit, sem bull terriert, a tibeti terrier pedig csak névleg terrier. Kölyökkorban minden kutya pörög, rohangál, játszik - ez természetes.
2012. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

utolsónak!!

"Uszkár, Bichon Bolognese, Bichon Havanese, Lhasa Apso, Shi-Tzu, West Highland White Terrier, Tibeti Terrier, Cavalier King Charles Spániel, Tibeti Spániel, Tacskó, Bull Terrier"


ezek mind elég aktív kutyák :)

tibeti spánielt és tibeti terriert nem ismerem ,de a többi fajtából nem is egyet ismerek és egyik se egy nyugodt típus!!!

2012. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tibeti Spániel és Terrier elég nyugodt, de mint írtam is kölyökkorban minden kutya aktív. A felnőtt ölebekkel (Bichonok, Lhasa, Shi-Tzu) akikkel találkoztam egyáltalán nem voltak aktívak, futtatóban csak sétálgattak a gazdi körül.
2012. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én voltam a 2. válaszoló is, nekünk ugye havanese-ünk van mint írtam is elég aktív és még 4 havanese-t ismerem és mind aktív , bolognese-ből 3-at ismerek ebből 2 elég aktív a 3. már 14 éves na ő már nyugodt :)


shi zu-ból 2-őt ismerek ők is aktívak :)


mondjuk tényleg egyed függő,de az én környezetemben szinte csak kistestű kutyák vannak ,mivel panelban élek és sokan mások is,szóval sok kistestű panel kutyát ismerek és gazdájaikat is ismerem mivel beszégettünk és tőlük tudom,hogy melyik kutya aktív vagy nem.. :)

2012. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!