Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell elájulni a kölyök...

Miért kell elájulni a kölyök kutyáktól és a felnőttet meg "arrébb rúgni"?

Figyelt kérdés

Nem csak nálam tapasztalom. Van egy fiatal kutyám, még kölyöknek mondható, és van egy már felnőtt.

Én mind a kettőt egyformán szeretem, és törődök velük.

De+ jön valaki hozzám és meglátja a kiskutyát, hogy rohangál, játszik, akkor "jaaaj, de ééédes, istenem! Olyan szép! Gyere már ide, és felkapja meg legugol hozzá, meg minden, erre menne oda a másik kutyám hogy simogassák meg őt is. akkor egyből: "Menj már innen!"

És másnál is ezt látom ha van valakinek egy felnőtt vagy öreg kutyája meg egy fiatal vagy kölyök, hogy a kölyök 150% os figyelmet kap a felnőttet meg kb. arrébb rúgják, és elzavarnák!

Oersze mondják ismerősök is hogy mennyire szeretik a kutyákat(ja, veszem észre legfőképp a kis fiatalokat... -.-')


Most ez miért van?

Miért ilyen gonoszak az emberek?



2012. júl. 26. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha megfigyeled, látsz egy kisgyereket, mindenki odamegy ügyülibügyülizni (én nem, nem szeretem a gyerekeket) de az 50 éves, pocakos, kopaszodó hapsihoz senki nem megy oda ugyanezzel a célzattal.


Számomra ugyanolyan édes egy kölyök és egy nagy kutyus, én mindkettőtől elolvadok, imádom a kutyákat. Nem értem, miért csinálják ezt, pláne belerúgnak??? Azt hiszem, én is azt tenném velük.

2012. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért egy kisoroszlánt aranyosnak látnak az emberek, egy felnőttet meg félelmetesnek.A kicsi ártalmatlan, nem tud bántani.
2012. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
szerintem azért te ezt egy kicsit eltúlzod nem ? persze biztos aranyos-játékos meg cuki" biztos mindenki körűlveszi nézi szemléli stb, de általában nem szokták a nayg kutyát ilyenkór rugdosni meg menj már inenn mert kapsz egyett" csak most nem a nagy kutyára kíváncsiak ált. de a másik meg az hogy az emberek ilyenek.. mért szerinted mért rabolnak el emberek meg kínoznak meg? ez kb ilyen emberek mindenki más, de ezen ne rágódj sztem:DD
2012. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gonoszság, ez egy ösztön.
2012. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Ne rágódj ezen! Csak az a fontos, hogy te mind a kettőt egyformán szereted. :)
2012. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Szerintem az állatbarát ember minden kutyát szeret. A többi ember pedig lehet hogy azért van odáig a kisebb kutyusoktól, mert olyan kis esetlennek látszanak, cukik, stb. Az emberek esetében is így van: láttam a tévében, hogy a felmérések szerint mi is azért törődünk a kisbabákkal, mert nagy a szemük, és ez az embereknél gondoskodást vált ki. :) Lehet hogy a kutyáknál is hasonlóan van. Az embereket pedig ne ítéld el, egy nagyobb testű kutyát azért is elzavarhatnak, mert félnek tőlük.
2012. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis állat az emberből ezt váltja ki. Na jóó a 99%-ukból. Én személy szerint valamiért nem annyira bírom a kölyköket mint a nagyokat.

De azért az avval nem igen találkozom hogy valaki felrúgná az öregebbet ha oda akar menni. Aki tényleg szereti az állatokat az ugyan úgy szereti mindet lényegtelen hogy fiatal vagy öreg.

Most lehet hogy hatalmas baromságot írok de mintha hallottam volna valahol hogy bennünk emberekben különös reakciót vállt ki egy kölyök látványa. Ez valami védekező reakció a részükről hogy ne bántsuk őket ami lássuk be hatásos:D Minden kölyök állat kiváltja ezt a jaaaj de cukiii reakciót a legtöbb emberből. :)

2012. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hehe, nem nem szó szerint értettem! Azért írtam idézőjelbe!

Nem rúgják meg! Azt próbálják meg!

Szóba nem arról van szó, mert a kutyám nem hagyná, hogy bárki is rúgdossa, csak nagyjából így arrébb löknék, hogy ne mnejen már oda nem érdekli őt, csak a kiskutya az!

2012. júl. 26. 16:52
 9/10 VBeata81 ***** válasza:
A 6. válaszolónak igaza van. a kölyök állatok tudat alatt a kisbabákra emlékeztetnek, és védelmező ösztönt aktiválnak. Ez a tudományos magyarázat, a laikus meg az, hogy egy kölyökkutya tündéri, és nehéz neki ellenállni. Bár olyat én még nem láttam, hogy valaki emiatt félrerúgott volna egy felnőtt állatot.
2012. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismerős..

Van egy ismerősöm, volt 2 nagytestű kutyája. Az egyik meghalt, a másik depressziós lett. Hoztak a megmaradt kutyu mellé egy kiskutyát. Mindenki tényleg a kiskutyával volt elfoglalva, de ez még nem minden. A kedves "gazdik" a kiskutyának mindent megengedtek, nem volt baj, hogy sáros lábbal bemegy a lakásba, mert "milyen cuki", meg az se baj, ha a drága virágokat szétrongálja, mert még kölyök, bár nevelgették néha-néha..De ha a nagykutya a vihartól való félelemben kaparja az ajtót, akkor kiabálnak vele, ráütnek, ha netalántán véletlenül rálép egy virágra, akkor is ugyanez, és ami a legrosszabb, a nagytestű felnőtt kutyának nem engedték, hogy ő legyen a falkavezér,hanem a kistestű kölyök kutya.

Hogy ezt hogy értem? Ha a kiskutya elkezdte idegesíteni a nagyot, természetes módon a nagy odakapott (semmi sérülés nem történt), hogy megmutassa, ki a főnök. Ekkor a gazdi, ahelyett, hogy hagyta volna, hogy elrendezzék egymás között, megverte és leordította a nagyot, hogy hát mégis ezt hogy képzeli. A régen boldogan szaladgáló, bohóc, vicces, aranyos nagykutyából mára egy cikkcakkos fülű-farkú (a kiskutya szétrágta a fülét-farkát, és ő nem mert semmit se csinálni, mert félt a gazditól), megtört, élni nem nagyon akaró kutya lett belőle..

Pedig régen imádták a családban a nagykutyát is, de amióta bejött a kicsi, azóta keveset foglalkoznak vele. Néha-néha egy kis simi, meg naponta kap kaját, és ennyi..

De erről a családról tudnék még mesélni,mind állattartás szempontjából, mind a természetükről, de így is hosszú lett:D

2012. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!