Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban kutya? Milyen jogszab...

Panelban kutya? Milyen jogszabályok vannak?

Figyelt kérdés
Cavalier king charles spánielt szeretnék majd tartani panellakásban. Úgy tudom ez egy csendes fajta, mégis aggódom. Három műszakban dolgozom, párom állandó délelőttös. Tehát lenne olyan hogy egyedül lenne a kutyus. Félek hogy sírna, ugatna és ezért a szomszédok szólnának. El van a kutyus ha egyedül van otthon? Pár éve már akartam kutyust. Akkor még iskolás voltam. Akkor még kellett a szomszédok belegyezése(aláírások, hogy tarthassam. A szembeszomszédom nem egyezett bele. Azóta úgy hallottam módosult a törvény, hogy nem kell a szomszédok beleegyezése. Ez igaz? Előre is köszönöm.
2012. júl. 26. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a törvényt nem ismerem, de a kutyust meg lehet nevelni, hogy ne ugasson. Fokozatosan hozzá kell szoktatni, hogy egyre több időt marad egyedül, viszont tudja, hogy a gazdi mindig hazajön, ezért nem is fog kétségbeesni és sírni utánatok.
2012. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja hozzászoktatás kérdése. Először csak vidd le a szemetet 5 perc. De ne búcsúzkodj, ne köszönj el tőle, csak fogd a kukát és vidd le, mintha ő ott se volna, s mikor visszajössz a lakásba se foglalkozz vele, csak később. Nem kell tutujgatni, nem kisgyerek. Aztán elmész boltba 20 percre, szintén csak kimész, bejössz, "nem történt semmi" arccal. Megszokja. Mieink van hogy napi 9-10 órát egyedül ketten vannak itthon, tudják hogy majd jövünk valamikor. Nem ugatnak, nem kaparják az ajtót.
2012. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy minden városban van ebrendelet, ami szabályozza hogy melyik szomszédot/kiket kell megkérdezni a kutyáról (de ha tévednék, akkor majd kijavítanak).
2012. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérd el a házatok házirendjét. Abban benne van , miként tarthatsz kutyát. Elvileg nem szabályozhatják.
2012. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, a házirend szólhat bele. általában annyi van, hogy 2 kutyánál több ne legyen.
2012. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a környéken van olyan emeletes ház, ahol konkrétan megszavazták hogy nem lehet egyet sem tartani.

Nem értem az embereket... mi házunkban többnyire állatbarátok laknak, sok kutyás van, de nem miattunk büdös és koszos a lift + lépcsőház hanem sörösdoboz, cigi csikk és doboz, csoki szétkenve stb. hadd ne soroljam.

2012. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!