Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van a kutyákból,...

Elegem van a kutyákból, hogyan viseljem el őket? Nem bírom már!

Figyelt kérdés

Próbáltam jól hozzáállni ahhoz, hogy 1 éve vettek anyáék egy kiskutyát, az öreg kutyánk mellé. Vele semmi baj nem volt.

De a mostani folyamatosan ugrál ránk, harap, és a legjobb, hogy minden reggel fél 6-kor arra ébredek, hogy ugat. Annyira elegem van belőle, meg az összes többi kutyából is.

2 év múlva költözök vééégre Budapestre panelba, ott vééégre nem kell ezt végigcsinálnom, de ezt a 2 évet nem tudom, hogy fogom kibírni. Egyszerűen már utálom az összes kutyát, képtelen vagyok elviselni őket!

Amúgy imádom az állatokat, állatvédő vagyok, szoktam önkénteskedni is.. de a kutyák.. pfú..


Szóval segítsetek, hogyan viseljem el? 3 hónap alatt lassan idegroncs lettem, a kevés alvástól, este is megy az ugatás, kora reggel is..


2012. júl. 26. 19:51
 11/99 A kérdező kommentje:
Én nem is tudnám elvinni sétálni, mert elhúzna. Egyszer vittem én, kb 10 métert tudtunk menni, utána kirántotta a pórázt a kezemből és elszaladt.
2012. júl. 26. 20:03
 12/99 anonim ***** válasza:
78%

ha lenne nevelve akkor nem ugrálna és nem harapna!!!!

viseld el és kész!!

én nem tudom ,hogy érezhetsz így a kutyák iránt, nekünk 2 is van idejében leszoktattuk őket minden rosszról és jó nevelést kaptak és olyanok mint 2 angyal!!

NEVELÉSEN múlik minden!!

2012. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 A kérdező kommentje:

Szuper, de akkor is utálom őket.

Hagy ne az én dolgom legyen nevelni, ha én nem is akartam őt, és legszívesebben odaadnám egy másik gazdinak.

Szüleim akarták, ők "nevelik", inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel.

2012. júl. 26. 20:05
 14/99 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az a baj, hogy az állataimat családtagként kezelem. Most ha terhes lennék és nem akarnám a babát akkor se, ha megszültem, nem hiszem, hogy szeretném. Most ez eléggé radikális példa volt, biztos szeretném, de értitek.. Azért egy baba más, mint egy kutya, kutya iránt tudok így érezni..
2012. júl. 26. 20:06
 15/99 anonim ***** válasza:
80%
Mondd, nem vagy te egy kissé nyafka, kényes, hisztis lányka? Mert az írásod erre utal. Ne gondold, hogy Pesten a panelban jobb lesz. Ott majd a lakók elmennek dolgozni, a kutyájukat ott hagyják egész napra, ott ugat és sír, te pedig hallgathatod. Ha kilépsz a házból az utcára, rögtön egy rakás kutyasz.rban találod magad. Tudod mit? Akkor inkább az otthoni kutya ugrálása, ugatása, mint más kutyájának a piszka.
2012. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
84%

Szomorú, hogy egy "állatvédő" így nyilatkozik. Jó lenne tudni, miért is vállaltatok egy kölyök kutyát, ha utána tesztek rá egy nagyot. Ahogyan a gyereket, úgy a kutyát sem, sőt, semmilyen állatot nem lehet nevelés nélkül fegyelmezni. Ha pedig lusta vagy nevelni, és az idegeidre megy, akkor keress neki egy olyan otthont, ahol igazán szeretik, és normális körülmények között tud élni.


Arra pedig, hogy miért acsarkodik rád a többi kutya, te magad adtad meg a választ: utálod őket, így az érzés kölcsönös. Talán nem kell említenem, hogy a kutyáknak sokkal kifinomultabbak az érzékeik, és érzelmi téren is fejlettebbek, mint sok ember.

2012. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
100%

vidd el kutyasuliba és mivel te jársz el vele rád fog hallgatni és még jól éreznéd magadat!!



egyik ismim is így volt a kutyákkal a szülei hoztak egyet ők nem foglalkoztak vele minden ismimre hárult ,nem tudta hogy kell egy kutyával bánni,nevelni ,mivel nagyon neveletlen volt fel ásta kertet, ugrált ,harapot, szét szedett a kertbe mindent,nekem panaszkodott ,hogy utálja azt a kutyát, mondtam ne mondj ilyet vidd el kutyasuliba meglátod neked és a kutyának is jó lesz, el vitte a kutyát azóta a kutya szépen viselkedik,gond nélkül lehet sétáltatni és első szóra mindet megcsinál..ismim mondta ,hogy a örül ,hogy a kutyasulit javasoltam mert sokkal élhetőbb lett az életük :) és a kutyával most már elválaszthatatlanok ...

2012. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 A kérdező kommentje:

15-ös: de, nagyon nyafka és hisztis vagyok, a cicám után szó nélkül feltörlöm az ürülékét, mivel elütötték, és jelenleg lábadozik.. Ez napi 2-3 híg ürüléket jelent, és akkor sem hisztizek, ha épp az ágyamra csinálja és az egész matracot ki kell mosnom és a földön aludnom. Ez tegnap történt...


16-os: kiskorom óta vicsorognak rám, 2x megtámadtak, pedig akkor még szerettem is őket, a sajátunkkal is sokat foglalkoztam és játszottam. Az egyik szomszéd néni direkt ráengedte a korcs ebét amikor kiszökött az öregebbi kutyánk, szegénynek több csontja is eltört.. Ilyen nevelt kutyák vannak errefelé.

2012. júl. 26. 20:12
 19/99 A kérdező kommentje:

15-ös, még egyszer: és én NEM AKARTAM soha ezt a kutyát, a szüleim erősködtek, hogy jaj milyen jó lesz, tündéri kutyát nevelnek belőle, stb. Én sose akartam, de hát nem az én szavam a döntő...


17-es: a legközelebbi kutyasulihoz bkv-zni is kéne, én meg egy utcasarkot nem tudok vele lesétálni, mert erősebb nálam. Itt elbukott a dolog már alapból.

2012. júl. 26. 20:13
 20/99 A kérdező kommentje:
Különben igen, imádom az állatokat, van itthon 3 nyuszim, 2 cicám, hörcsögöm, szombatonként a Noé-nál önkénteskedek, ott még fogjuk rá, hogy szeretem a kutyákat, mert közel sem ilyenek, mint az itthoni meg a szomszéd kutyái, hanem sokkal kedvesebbek.
2012. júl. 26. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!