Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van a kutyákból,...

Elegem van a kutyákból, hogyan viseljem el őket? Nem bírom már!

Figyelt kérdés

Próbáltam jól hozzáállni ahhoz, hogy 1 éve vettek anyáék egy kiskutyát, az öreg kutyánk mellé. Vele semmi baj nem volt.

De a mostani folyamatosan ugrál ránk, harap, és a legjobb, hogy minden reggel fél 6-kor arra ébredek, hogy ugat. Annyira elegem van belőle, meg az összes többi kutyából is.

2 év múlva költözök vééégre Budapestre panelba, ott vééégre nem kell ezt végigcsinálnom, de ezt a 2 évet nem tudom, hogy fogom kibírni. Egyszerűen már utálom az összes kutyát, képtelen vagyok elviselni őket!

Amúgy imádom az állatokat, állatvédő vagyok, szoktam önkénteskedni is.. de a kutyák.. pfú..


Szóval segítsetek, hogyan viseljem el? 3 hónap alatt lassan idegroncs lettem, a kevés alvástól, este is megy az ugatás, kora reggel is..


2012. júl. 26. 19:51
 21/99 anonim ***** válasza:
88%

16-os vagyok.

Egy korábbi hozzászólásod: "Nincs se időm, se kedvem foglalkozni vele. Nem fogom nevelni, én NEM AKARTAM alapból ezt a kutyát, nekem nincs szükségem kutyára, sosem szerettem őket."

Tehát ezek szerint mégsem volt soha felhőtlen a viszonyod az ebekkel.


Az, hogy mások, hozzád hasonlóan csesznek a kutyanevelésre, szomorú, de gyakori probléma, szinte minden kutyás szembesül ezzel. Az én pulimat is alig 2 hónapja tépte meg egy németjuhász... Éppen ezért KELL foglalkozni a saját jószágoddal, és nem másra mutogatni! Én továbbra is azt javaslom, a kutya érdekében: keress neki valódi otthont!

2012. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
84%

"Különben igen, imádom az állatokat, van itthon 3 nyuszim, 2 cicám, hörcsögöm, szombatonként a Noé-nál önkénteskedek, ott még fogjuk rá, hogy szeretem a kutyákat, mert közel sem ilyenek, mint az itthoni meg a szomszéd kutyái, hanem sokkal kedvesebbek."

Röhej. Valamikor szereted őket, valamikor meg nem? Puff neki, divat. Az állatvédelem elhivatottság, és ez nálad nincs meg. Az meg hogy mennyi jószágod van, nem bizonyítja, mennyire szereted őket, hanem, hogy milyen körülmények között élnek. Egy állatnak nem csak ételre meg italra van szüksége.

Kifogások helyett meg inkább tegyél valamit a probléma ellen, vagy ha nem füllik a fogad hozzá, akkor vágj jó képet. Küzdelem nélkül eredmény sem lesz.

2012. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
24%

kérdező szerintem a családi kapcsolatok kérdésbe illik inkább ez a kérdés, ott inkább kapnál olyan válaszokat amik neked tetszenének.


Nem olvastam el mindent, de én azt javaslom hogy mondd el a szüleidnek hogy mivan, hogy ez téged nagyon zavar. Majd ők megnevelik jobban, vagy durvábban rászólnak a kutyára ha az zaklat téged. Az ugatással nem tudom mit lehetne kezdeni, sztem ez egy olyan alaptermészete a kutyáknak amit nem igen lehet kinevelni belőle könnyen. hangszigetelni lehetne az ablakot/ajtót esetleg. :P

2012. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
69%
Költözz a nagyihoz!
2012. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 A kérdező kommentje:

21-es: nyilván nem azért nem szerettem őket pl 10 évesen, mert csak. Hanem ezek a szomszéd kutyák elérték, hogy ne szeressem őket. Én valahogy kiábrándultam belőlük, mikor a törpeuszkáromra ráengedte a szomszéd a berni pásztorát, és miközben védeni próbáltam a saját kutyámat, engem is megcincált az a kutya. Ekkor voltam 6 éves..


22-es: AZOKAT a kutyákat kedvelem, akik a menhelyen vannak,mert sokkal kedvesebbek. Nem egyik nap szeretem őket, másik nap meg nem.. Értelmezd már. Sérült kutyákatis vittem már el kézben az állatorvoshoz, de attól még nem szeretem őket! Az állataim meg - köszönik szépen - a legjobbat kapják, a 2 óriásnyulaimmal napi 2 órát foglalkozok, a törpémmel is 2-t + napi 4-5 órát van kint, a cicám kintiek, de velük is sokat foglalkozok.


23-as: vettem nekik még kutyanevelős könyveket is, hogy ezekből neveljék, de le se sz@rják. Az se érdekli őket, hogy a fiatalabb kutyánk 2-3 hete beleharapott a kezembe és össze kellett varrni..

2012. júl. 26. 20:38
 26/99 A kérdező kommentje:

Nagyihoz nem költözök, mivel a szembeszomszédunk..

Már meg van a ház, ahova költözni fogok, és az utcába nincsenek kutyák:)

2012. júl. 26. 20:39
 27/99 anonim ***** válasza:
81%

1.Hogy mered magad állatvédőnek nevezni, ha a kutyákat kifejezetten utálod?


2.Szerinted a kutya tudja magától, hogy nem szabad ezt meg azt csinálni? Az embernek(gazdának) kell megtanítani mindenre


3.A kutya nem tehet semmiről, nem ő akart odakerülni hozzátok, mégis ő az utálatod megtestesítője.


Ha nem szereted azt a kutyát, akkor keress neki olyan embert, aki szeretné és gondoskodna róla. Mégis mit akarsz megtudni? Azt kijelented, hogy foglalkozni nem akarsz vele. És szerinted akkor hogyan tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem? És mégis hol önkénteskedsz? Menhelyeken? Csak mert ott általában kutyák is vannak ugyebár. Annyi primitív, buta ember van. Te vagy elvileg az okosabb lény, és mégis hogyan oldod meg? "Én nem akartam kutyát, nem az én kutyám, utálom a kutyákat, idegesít, stb...ilyenkor elgondolkodom, hogy tényleg az ember a legokosabb lény a földön?

2012. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
72%

kérdező, serdülsz? te is ugyanolyan kis idióta vagy, sőt talán idiótább pukkancs, mint a kutyátok (aki mellesleg csak egy kis kölyök). téged kellene még iskolába járatni egy kicsit. ja és valamit megsúgok, az amerikai (budapesti) panelálmod sem nagyon fog megvalósulni, ugyanis a panelosok reggel-délben-este szabadon sétáltatják a kutyájukat, akik között bizony lesz még kis kajla kölyök, aki rád fog ugrálni. ez van. egy elkényeztetett nyápic kis dugó vagy.

ne merd többet állatvédőnek nevezni magad, ez csak a vetítés, meg imidzs része. így ne önkénteskedj, álszent vagy. szégyelld magad.

2012. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 A kérdező kommentje:

1.: úgy, hogy adományozok, és önkénteskedek is, sétáltatok kutyákat, rehabilitálom őket. Erről már leírtam a véleményemet, hogy SOKKAL MÁSABBAK, mint az itthoniak. Ha csak olyan kutyák lennének, akkor szeretném is őket...


2.: nem én vagyok a gazdája.


3.: akkor kit utáljak? Magamat, amiért nem akartam őt, és nem vágok jó pofát ehhez, miközben kiidegel?? Keresnék neki másik gazdát, de a többiek imádják őt, persze, mikor csak este vannak itthon, és én hallgatom egész nap az ugatását.

Önkénteskedek a Noénál, és amíg több időm volt, addig a helyi menhelynél is, amit egy család üzemeltet. És igen, foglalkozok a menhelyeken a kutyákkal, mert MÉG MINDIG MÁSABBAK.


Nem tudom, ki a primitív, mikor ezeket már leírtam, és már megint le kellett írnom.

2012. júl. 26. 20:46
 30/99 anonim ***** válasza:
68%

20:42-es vagyok.


És a Noé tudja, hogy milyen kutyaszerető önkénteskedik náluk? Úr Isten, de szánalmasan mentegetőzöl itt. Igen, persze. Majd pont egy menhelyre mész el segíteni, amikor gyűlölöd a kutyákat. Itt nem csak a kutyát kellene nevelni, hanem téged, mert egy hisztis, elkényeztetett, pitsa vagy.

2012. júl. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!