Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Lehet mérget evett a...

SÜRGŐS! Lehet mérget evett a kutyusom. Mikor jelentkeznének a tünetek?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat lehet hallani arról,hogy valaki szándékosan mérgezett kaját tesz ki. Séta közben megevett a 6 kg-os csivava keverék kutyusom valamilyen kaját. Amikor megláttam, rászóltam és abbahagyta. Nem evett meg sokat. Nem szretnék feleslegesen aggódni, lehet csak macskáknak kitett kaja vokt. Állatorvos már nincsen ilyenkor és lehet feleslegesen aggódom. Ha mérget evett volna,akkor mikor jelentkeznek a tünetek? Ma 19:30-kor történt. Holnap este 5-kor utazunk el vele együtt nyaralni. Nem szeretném hogy ott legyen rosszul. Holnap este 5-ig ha nem lesz baja, akkor rendben lesz?

2012. júl. 26. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
pár órán belül jelentkeznének a tünetek ! ha holnapig semmi akkor nyugi!
2012. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg meghánytathatod ha sós vizet itatsz vele, de ha evett is valamit, az már felszívódott. Viszont egy ilyen picúr kutyánál hamar jelentkeznek a tünetek. Itass vele tejet, figyeld folyamatosan és ha bágyadt, vértelen az ínye hívd az állatorvosi ügyeletet. Ha közelben nincs is, telefonos segítséget adnak. Remélem rendben lesz a kutya.
2012. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Itass meg vele minimum egy liter tejet, az közömbösíti a mérget
2012. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pár órán belül? Most eltelt 1,5 óra. Rendbem van. Adtam neki tejet is. Jaj nagyon izgulok. Köszönöm a válaszokat! Bárki bármilyen tanácsot ad, azt is megköszönöm!
2012. júl. 26. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában max. 3 óra alatt felszívódik minden méreg. Ha valóban mérgezés, az első tünetei az epilepsziás rángások lesznek (adja az Isten, hogy ne legyen). Tej és kenyér, amennyit bír, a dokink szódabikarbónát is szokott javasolni, vízben feloldva (hánytat). Szorítok!
2012. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha minden méreg felszívódik 3 óra alatt, akkor ha reggelre jól lesz, akkor valószínűleg jól lesz? most 2,5 óra telt el. Bár nem hiszem, hogy sokat alszom ma este..de nagyon reménykedem hogy semmi baj nem lesz. Eddig jól van. Köszönöm az együttérzést. Szükségem is van rá, mert hihetetlenül ideges vagyok
2012. júl. 26. 22:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak jelzem, hogy minden rendben van szerencsére :) most már tuti nem lesz baja. Köszönöm a hozzászólásokat
2012. júl. 28. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!