Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ártana a kutyánknak?

Ez ártana a kutyánknak?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű, rottweiler-farkaskutya keverék kutyánk és szegény tele van bolhákkal. Egész nappal vakarózik, nyalogatja magát, meg biztos éjjel is. Bolhairtószert nem tudunk venni, anyagi nehézségeink miatt. Van viszont itthon egy Super Cobra nevű rovarölő szer, itt a képe:

[link]


Nem tudom mennyire látszik, de rá van írva, hogy "Safe for houseplants", ami annyit jelent, hogy Biztonságos szobanövényeknek. Abban biztosak vagyunk, hogy ez a szer kiirtaná a bolhákat, de attól félünk, hogy a kutyát is. Az is rá van írva, hogy "Ne permetezze a szert emberek, vagy állatok irányába!", de egy növény sokkal érzékenyebb szervezet, mint egy kutya. Ugyanakkor már volt olyan, hogy egy jókora adag belepte az egész karomat (pólóban voltam). Nem is mostam le, mert nem foglalkoztam vele és nem lett semmi bajom. Nektek mi a véleményetek? Kockáztassunk, vagy várjunk, amíg kicsit fellendülünk és bolhairtóval próbálkozzunk?



2012. júl. 27. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

ugye ez nem komoly hogy rovarírtóval akarod fújni a kutyát? Én ha befújok csak a szobába is,kizárom addig a kutyámat hogy ne lélegezze be,ez nem játék,hanem méreg!

Menj el orvoshoz vele,ad neki szert rá és attól szépen rendbejön majd!

Addig a fekhelyét rendszeresen mossad,és nem drágák ezek a cuccok,ha nem akarsz orvoshoz menni mert most nincs pénz,akkor menj el egy állatpatikába ott is kapsz ilyet!

2012. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

úristen, nehogy ezzel fújd le a kutyát!! Valószínűleg sokkal nagyobb bajt csinálnál, mint amit a bolhák okoznak...

Ha egy ekkora kutyát el tudtok látni, akkor nem hiszem, hogy nincs 2-3 ezer forintotok arra, hogy vegyetek normális bolhaírtót. Állatpatikában lehet kapni, ilyet vegyél: [link]

2012. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt ez a szer repülő rovarokra van, tehát bolhára aligha lesz hatásos. Ha meg rá van írva, hogy "Ne permetezze a szert emberek, vagy állatok irányába!", akkor most itt milyen választ vársz???

Néhány száz forintért lehet kapni bolhaírtó port is, nem kell rögtön a több ezer forintos nyakorvekre gondolni, de a kutyát mielőbb rendbe kell tenni, mert komoly bőrbetegséget is kaphat a bolháktól.

Úgy gondolom, hogy ha nincs párszáz forintotok arra, hogy a kutyára vegyetek valamilyen szert, akkor komolyan el kellene gondolkodnotok, hogy tartsatok-e egyáltalán bármilyen állatot.

2012. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A kutya nyalogatja a szőrét. --> ne fújd rá
2012. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
66%

Ez a szer semmit nem ér szobában sem, nemrég vettem ilyet. Kutyára fújni pedig egyenesen tilos. Lehet rajta is van a címkéjén.


Ha más opció nincs, párszáz forintért lehet kapni ampullát, amit vízben kell feloldani, kék lötyi lesz belőle, ezzel kell lemosni a kutyát. Aztán ugyanezt ismételni pár héten belül.

2012. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

A többiek már leírták, hogy ne fújjátok rá.


Pár száz forintotok csak van, hogy vegyetek 1-2 ampullányi Neostomosant (amit 1 liter vízzel kell feloldani) és abban fürdessétek meg a kutyát, ill. fújjátok le a helyét is.

2012. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Nagy Zia ***** válasza:
tE NEM VAGY NORMÁLIS! ROVARIRTÓVAL? HA AKAROD FOJD LE DE ELÖRE ÁSHATOD NEKI A SIRT! MÁR BOCSÁNAT!
2012. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Alexandra már írta, irány a patika, venni kell Neostomosant (500 Ft körül mozog egy ampulla), lepermetezed a fekhelyét és mindenho, ahol megforul a kutya, a kutyát pedig MEGFÜREDETED a higított szerrel. Ez két hét múlva megismétled, és elvileg okés lesz. De utána kezelni kell valamivel, mert kezdődik elölről az egész.


Amúgy jóhogy nem jutott eszedbe sósavval kicsit megfürdetni -.-

2012. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Valamilyen por kellene, mert az oldatot veszélyes lenne felvinni. Múltkor diófalevélből főztünk neki löttyöt, akkor is majdnem megharapott minket. Igaz, utána pár napig nem vakarózott, de most megint elkezdte. Egyébként meg nem kell ilyen gúnyos válaszokat írni, ha ti is látnátok min megy keresztül a kutya, ti is az azonnali, házi megoldást keresnétek. Nyugodt ésszel lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de kétségbeesettel nem. (a leb@szást az vegye magára, akire érvényes). Másrészről ez a Cobra minden rovart megöl: darázs, lódarázs, pók, légy, szúnyog, hangya. Rendben, hülyeség volt, de valakitől kellett tanács. De pont erről szól az oldal: Amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted... A normális válaszokat pontoztam, a nem normálisakat is, csak nem abba az irányba!
2012. júl. 27. 11:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

a Neostomosan a legjobb!!


nekünk egyből kiírtotta a bolhákat és pluszba vegyél még egy ampullát amit végig fújsz a kutya helyén ,hogy onnan is kiírtódjanak..


az meg mi hogy megharap titeket? nevelni kéne, kössétek be a száját és fürdessétek meg a Neosotomosannal!!!!

az elég olcsó!! egy ampulla nálunk 400 ft ,de tiednek szerintem kéne vagy 3 !!!

2012. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!