Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke farhátat lehet adni a...

Csirke farhátat lehet adni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
A csirke mely csontjait nem szabad adni az ebnek. Milyen húst érdemes venni neki?

2012. júl. 27. 10:31
 1/10 anonim válasza:
Én nem vagyok ebben nagyon jártas, de nekem is vannak kutyáim. Én szinte mindenféle csontot adok nekik ,kivéve a nagyon szálkásakat. A kisebbik kutyámnak kisebb csontokat adok ,hogy könnyebben el tudja rágni ,mert különben úgyis csak ott hagyja, a nagyobbiknak pedig a nagyokat adom amiket látom ,hogy el tud ropogtatni. Húsból én akármit adok nekik ami éppen megmarad, csak a nagyon zsíros, hártyás részeket nem adom oda.
2012. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
olyan csontot nem szabad adni amely üreges belül mert mikor a kutya elrágja és lenyeli megvághatja a nyelőcsövét.a farhát nem üreges csont azt nyugodtan adhatsz neki. :)
2012. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet .Enyém már vagy egy tonnát megevett és köszöni jól van.
2012. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem adnak csirkecsontot a kutyának, mert hogy az szilánkosan törik - ami igaz is. De ne minden része a csirkének. A kutya méretétől, harapásának erejétől is függ a dolog. A farhát nagyon szét tud főni, és jó puha lesz, a gerincrészét a hússal szoktam adni (havanese-nek), a bordák tényleg olyanok, mint egy vastagabb zsákvarrótű. A csípőlapátok kemények maradnak, azt ugyan odaadom, de ne eszi meg.

Csirkenyakat szoktam még venni, de a csirkefej az örök kedvenc. Úgy sír a kutya, amíg töltöm bele a táljába, mint egy éhes csecsemő, két lábon áll vagy ül, és hangosan sír, hogy mit vacakolok már ennyit. A csirkefejeket megmosom, és különösebb tisztítás nélkül főzöm több órán át kis lángon. Egy kiskanál sót teszek a vízbe, de nem többet,talán ezt se kell. Ilyen hosszú főzés alatt olyan erősen fertőtlenítve lesz, hogy egy hétig se kap szagot a normál hűtőben. Amikor már olyan puha, hogy szétesik, kihűtöm, és akkor tisztítom: a csőrét kiveszem, a fejet kettéveszem és a szemeket is kiszedem, állítólag keserű, de én nem kóstoltam. (Fújj..) Gyorsan tisztítható, egy fejet kb 3-4 db-ra szedek szét és kész is a kutyahami, fillérekből. Olyan puha lesz a csontja, hogy ujjal elmorzsolható, biztos nem árt a kutyának.

2012. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dominika72 ***** válasza:
0%
nem lehet.
2012. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Simán adhatod, a farhátban nincs olyan csont, ami szilánkosra törik. Gyakorlatilag az csak a végtagokban van (szárny, láb). Szerintem az egyik legjobb kaja a kutyáknak. Én nyersen adom, hőkezelés után. A legjobb nyakkal és fejjel együtt.
2012. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem állatorvos azt mondta, hogy lehet, csak ollóval vágd fel
2012. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Több éve adok farhátat az ebeknek és teljesen jól vannak. Sőt nekünk is az állatorvos ezt írta elő egy kis diétának mikor beteg volt az ebem.Simán szétrágja és általában jól szét is főzöm mert én is tartottam eleinte hogy lesz valami baja től.
2012. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Diétának pont nem jó, mert nagyon zsíros a többi húshoz képest. :-) Megfelelő mozgatás mellett érdemes csak adni, vagy nagyon is mértékkel.
2012. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Az enyém nagyon szereti, habár ő nagytestű kutya, a csirkenyakat úgy eszi mint a ropit. Lehet hogy kis testű kutya nem tud vele megbírkózni. Ezen kívül még csirkeszárnyat szoktam adni. De ha pl. vágunk csirkét, vagy libát otthon akkor megkapja a fejét meg a lábait is.
2012. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!