Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy visszahozza a labdát?

Figyelt kérdés

Most fogadtam örökbe egy 8 év körüli keverék kutyust, de szegénykével nem foglalkoztak semmit :(

Most tanítottam meg pórázon sétálni, ülni, feküdni és próbálok más dolgokat is megtanítani neki több-kevesebb sikerrel. Amúgy egy nagyon aranyos és okos kutya, csak már nehezebben tanul, mert nem fiatal kutya.

De sajnos azt, hogy visszahozza a labdát, azt nem tudom megtanítani neki, pedig nagyon sokat próbáltam, de még csak utána sem szalad :((( Pedig egy nagyon játékos kutya, mert szegényke életéből kimaradt a gyerekkor, így azt most pótolja be.

Szerintetek, hogyan tanítsam meg neki, hogy visszahozza a labdát???


2012. júl. 27. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem apportos, akkor ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ezt tanítani nem lehet. Feladatként, trükként megtaníthatod neki, hogy behozza a labdát, ez nem is nehéz, de hogy valóban élvezze, játéknak vegye, arra nem lehet tanítani.
2012. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Az én kutyámnak sosem tanítottam, egyszerűen csak annyira élvezi a játékot, hogy szalad vissza a labdával, hogy eldobhassam még 1x.... igaz odaadni már nem adja olyan könnyen mert az is egyfajta játék számára :D
2012. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Arra gondoltam, hogy mi lenne ha valami plüssjátékával vagy akármivel amivel szeret játszani próbálkoznál... a labda úgy látszik nem mozgatja meg a fantáziáját, ne is erőltesd. Mi sem mindig labdával dobálózunk, bár ez attól függ mit hoz oda magától... Ha én kezdeményezem akkor mindig labda.
2012. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. júl. 27. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha kajás, akkor dugj el egy tolltartóba vagy bármi zárható cuccba egy kis jó szagú jutalomfalatot, és azt mutogasd neki. Ha megpróbálja a szájába venni, megdicséred, és adsz belőle egy falatot. Rá fog jönni, hogy ha megpiszkálja a szájával, akkor te adsz neki kaját belőle. Előbb-utóbb távolabb tarthatod tőle, vagy leteheted elé, és elvárhatod, hogy konkrétan a szájába is vegye, aztán hogy ott tartsa egy-két másodpercig, aztán hogy mozduljon feléd szájában a cuccal, és így tovább, fokozatosan felépítheted, hogy visszavigye hozzád. Ehhez aztán kapcsolsz egy parancsot ("hozd ide", vagy amit akarsz), és előről kezded egy sima labdával, annyi különbséggel, hogy már nem abból adsz jutalomfalatot, hanem simán zsebből, vagy ahonnan akarsz. Ha nagyon nem megy, felváltva is dobálhatod az eredeti tárgyat és az újat (nem messzire), hogy könnyebben össze tudja kötni a feladatot az új tárggyal.

Ha most nem labdás, akkor persze majdnem kizárt, hogy istenigazából rákattanjon, de szívesítheti az életét, ha ilyet is tud, szerintem nagyon hasznos :) És természetesen amit leírtam, az csak egy módszer, másképp is meg lehet tanítani apportírozni a kutyát, próbálgasd, valamelyik majd csak bejön :)

2012. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*színesítheti az életét természetesen... :)
2012. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti a labdát, akkor próbálkozz mással. pl: [link] vannak ennél kisebb hurkák, azzal próbálj meg vele játszani, húzogassátok, harcoljatok, próbáld meg felébreszteni benne az őrző-védő ösztönt. Ha már kellően ráérzet a játék ízére, dobd el neki. Ha utána fut dicsérd, ez az, okos, megfogja, szólsz neki, nagyon okos, és elkezded hívni. Jó esetben odaszalad vele, ha nem, mert pl elkezd vele játszani, elkezdesz futni az ellenkező irányba, ilyenkor a kutyák többsége utánad fut, ha közeljött elkapod a hurkát, és folytatjátok a játékot, húzogatás stb, majd ereszt, és ismét eldobod.

Ha nagyon nem érdekli a játék, ne add fel, próbáld minél jobban felkelteni az érdeklődését. Fontos, a játékot (miután befejeztétek) soha ne hagyd nála, rakd el, és akkor vedd elő legközelebb ha játszani fogtok. Fontos, hogy Te játssz a kutyával, és ne a kutya játszón a játékkal. Legyen köztetek kapcsolat, tudja, veled jókat tud játszani.

Ha már minden ok, és élvezitek mindketten a játékot, vissza is hozza, akkor vegyél egy olyan labdát, ami zsinórra van kötve, ez azért jó, mert szintén húzogathatjátok, és eldobhatod. Ha már ezzel is profin megy, szerintem eldobod a sima labdát, és rohanni fog utána, és értelemszerűen visszahozza.

A kutyát megkell tanítani játszani, ebben pedig neked fontos szereped van, felkell keltened az érdeklődését, és úgy kell vele játszanod, hogy élvezze. A játékot ne vidd túlzásba, ha látod már nagyon élvezi, de kezd lankadni a figyelme, hagyd abba. Megkell értetni vele, hogy Ő csak úgy magában nem játszhat, hisz ahhoz kell egy partner Te, és éppen ezért fontos lesz neki, hogy hozza hozzád a játékot, hisz ha nem hozza, nem adja oda, nem tudsz vele játszani, vagyis játék sincs.

Sok sikert, és kitartást, ne add fel!

2012. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!!! :)))
2012. júl. 27. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!