Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a leghűsége...

Szerintetek melyik a leghűségesebb kutya FAJTA a világon?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 16:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a mudi, de ez csak személyes vélemény. :D Amúgy igenis függ a fajtától. Sok kutya úgy lett kitenyésztve, hogy mindenkit szeressen, barátságos legyen, szótfogadjon sok embernek. Nem tudom mi ezzel a baj, ez nem von le a kutya értékéből, csak más feladatokra jó, amikre meg valószínűleg a nagyon hűséges kutyák nem lennének jók. A legragaszkodóbb kutyák szerintem az egygazdásak, őrző-védők, pásztor- és terelőkutyák.
2012. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, egyetértek!
2012. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A fajtától csak nagyon kis mértékben függ minden. Alapjáraton kutyákról beszélünk, falkaállatról, a falkájához, családjához, ha megfelelően nevelik, minden kutya hihetetlen hűséges lesz. Jó kézben, normális gazdánál én már láttam husky-kat, amelyek nem voltak hajlandóak pár méternél messzebb menni a szeretett gazditól. Jó ismerősömnek malája van, ha csak teheti, soha nem rak pórázt a kutyára sétán, nem is kell. Most mesélhetnék itt történeteket, hogy ez a kutya nem ment ki a kapun, mikor véletlenül nyitva hagyták reggel és, hogy mikor csinálták a házat hetekig nem volt normális kerítés, mégsem kellett se bezárni, se elzárni a kutyát. Ezer ilyen sztorim lenne még beagle-kről, a saját lajkámról, stb. Igen, vannak fajták, amiket úgy tenyésztettek ki, hogy a legbárgyúbb, legszerencsétlenebb emberhez is a végtelenségig hűségesek legyenek, de nem ez számít, mert egy tudatos, felkészült gazda el tud érni bármit a kutyájánál, legyen az akármilyen fajtájú.
2012. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy nem fajtafüggő, én is csak a tapasztalatomat tudom elmondani, hogy én bernáthegyiket tartok, és az a kölyök akivel 2-3 hetes kora óta (nálam született) kiemelten foglalkozom sokkal ragaszkodóbb mint az a kutya akit 8 hónaposan hoztam el egy "tenyésztőtől" aki kennelben tartotta és ha vakkantani mert már üvöltött vele, mellesleg olyan vékony is volt hogy agárnak is elmehetett volna, szeret minket ő is, de kevésbé igényli a társaságot mint a másik
2012. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Persze egy kutyát szinte bármire meg lehet tanítani. Épp ezért a legjobb barátunk. De ha ez ilyen egyszerű lenne akkor nem lenne szükség több 100 különböző fajtára...
2012. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15-ös, a tanításnak mégis mi köze is van az egészhez? Most kötődésről beszélünk, ami ösztönös. Amit tanítunk neki, az nem. Nem értem, hogy asszociálsz a kettőre. A ragaszkodás minden egyes fajtában magas szinten jelen van, de nem tudok olyan kutyáról, amit emiatt tenyésztettek ki. A tenyésztés során nem a húség állt az első helyen. Az globálisan minden kutyában jelen van -persze amelyikben nem volt, azt értelem szerűen nem vonták be a tenyésztésbe, mert azt nem lehetett használni, nem lehetett vele együtt élni-, hanem az, hogy tudjanak terelni, vadászni, őrizni, harcolni, jók legyenek társasági állatnak, stb.
2012. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!