Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ptbullt vagy staffit válasszak ?

Ptbullt vagy staffit válasszak ?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 09:22
 1/5 anonim válasza:

Attól függ, van e kisgyerek a családba. Ha egyedül élsz, akkor én a Pitullt mondanám, bár hasonló a staffihoz, csak kicsit erőszakosabb másokkal szemben.

Nekem volt egy pitbullom, annyira szeretett! Igaz sokat foglalkoztam vele. De amikor jöttek a barátnőim, na akkor alig tudtam lefogni a kutyát. Ha elengedem, szétszedi őket. :D

De szíven szerint most francia bulldogot vennék, agy pitbullt megint. (Meghalt az előző, már nagyon öreg volt.:S)

2012. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod eldönteni, akkor staff, és egy nyugodtabb egyedet, ne a legpörgősebbet.
2012. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először tanuld meg leírni a fajtájukat.
2012. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

attól függ, mik a céljaid és a lehetőségeid?


a pit sportkutya, fejben és testben mozgásra van kitalálva, nem csupán képes nagy teljesítményre, hanem igénye is van rá! ha biztosítani tudod nekik a szükséges foglalkoztatást, vagy ha már van is valamilyen sport, ami tetszene, akkor jó választás lehet.


ha viszont szeretnél kiállításra járni, vagy nem akarsz minden reggel ötkor kelni, hogy lefuttasd a kutyát, akkor válaszd inkább a staffordot. a staffek egyébként szélesebbre, nagyobbra is nőnek, látványosabbak, viszont kevesebb velük a gond, higgadtabbak.


gyerektől egyik fajtát sem tenném függővé, mindkettő teljesen gyerekbarát, megfelelő nevelés esetén nem lesz velük ilyen gond. ha viszont van más háziállat, akkor már megint inkább a stafford lenne a te kutyád...


és egy általános jellegű tanács: CSAK tenyésztőtől! annyi bull-típusú keverék van most az országban, mint a szemét, a "pit bull - törvény" eltörlésével brutál módon elszaporodtak a pitnek árult keverékek, ezek beteg, sokféle nyavalyával terhelt, keverék kutyák. kerüld az expressz.hu-t, meg hasonló hirdetős oldalakat, ott normális kutyát nem találsz!

2012. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyiket se, ne az alapján válassz kutyát, hogy éppen mi a trendi. Olvasgass, egy csomó fajtájú kutya van, akiknek a létezéséről még nem is hallottál (nem sértegetni akarlak, csak elég fiatalkának tűnsz) gondold át, hogy mi az amit meg tudsz adni egy kutyának, milyen az életformád, mennyit foglalkoznál vele, stb, és ez alapján már sokkal könnyebb választani.

És legelőször nézz szét egy-két menhelyen, nagyon sok pit jellegű, vagy pit-keverék kutya van, egyik szebb, mint a másik.

2012. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!