Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi pénzt illik adni?

Mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk eltűnik a kutyám akkor mennyi pénzjutalmat illik adni annak aki megtalálja és vissza is adja?

Csak kíváncsi vagyok.


2012. júl. 28. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez természetesen anyagi helyzettől függ. Mi pl. most nem keresünk túl jól, ha most tűnne el a macskánk, azért 10-20 ezret mindenképpen felajánlanánk. Ha jobban élnénk, akkor 100ezret is simán adnék érte, mindegy, csak meglegyen.
2012. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semennyit nem illik. Ha a gyerekemet veszítem el a strandon, és valaki visszatereli, akkor sem az az első, hogy nyitom a pénztárcámat.

De ami plakátokat látni szoktam, ott kb. 10-100 ezer közötti összegek vannak, nyilván a gazda lehetőségeitől függően, meg persze attól, hogy mennyit ér meg neki, hogy biztosan visszakerüljön a kutya.

2012. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem az érték számít hanem a gesztus,hogy adsz a megtalálónak pénzt... Persze azért ne egy húszassal szúrd ki a szemét:D
2012. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Függ attól,hogy mennyit ér a kutyád ,ezt úgy értem ,hogy egy szakadt ,csapzott , semmire való kutyát nem hiszem ,hogy bárki meg is akarna tartani.. ha csak nem kötődik hozzá..,Viszont ha mondjuk egy inteligens,versenykre járó (pl. magyar vizslád ) van. Lehet az aki megtalálja kétszer is meggondolja ,hogy visszaadja-e a gazdájának?! Kevés pénz fejében.. szóval az utóbbi helyzetben mindenképpen sok pénzt ajánlanék fel a helyedben.
2012. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
undorító ,ha egy ember 20 000-nél többet kér, véleményem szerint! csak nem esik nehezére ha két utcával arrébi szomszédjának megtalálja a kutyáját és visszavigye neki..már ne is haragudjatok,de ez pofátlanság lenne..
2012. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Volt már rá példa, hogy visszavittem, egy elhagyott kutyát. Akartak adni pénzt, nem 20 ezret, kb. 200-at, de nem fogadtam el. Azóta ezen sokat agyaltam, és ma sem fogadnám el. Nem gondolom, hogy ez tisztességes lenne, ennyi.
2012. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem kérünk pénzt, ez ember- és állatbaráti tett. Aki pénzt akar érte, az hívja fel a gazdát eltorzított hangon, és követeljen váltságdíjat, mint a rossz régi filmekben - akkor legalább nem akar úgy tűnni, mintha amúgy rendes ember lenne, hanem világosan bevállalja, hogy egy pénzéhes köcsög...
2012. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer találtam egy kutyát,felhívtam a telefont a plakáton. "Extra magas pénzjutalom" állt rajta.

Hát ez 150 ezret jelentett:D Szóval a pénzből vettem magamnak egy fajtatiszta kutyát:)

2012. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!
2012. júl. 29. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!