Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 2 hónapos...

Hogy tanítsam meg a 2 hónapos németjuhász kutyámnak hogy egy helyre végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés

a németjuhászkutyámnak megszeretném tanítani

hogy egy helyre végezze el a dolgát, remélem sok válasz érkezik, előre is köszi


2012. júl. 28. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Nekem fogalmam sincs :D Azért remélem nem kerülök lepontozásra, mert írtam :P Én sajnos a mai napig nemtudom megtanítani az én kutyámat :/ De legalább már nem a teraszon végzi el a dolgát, szóval azért valamit mégis csak sikerült elérnem :D
2012. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért is problémás, mert egyben területet is jelöl a székletével.

(Bár lehet, hogy rosszul tudom és csak a vizelettel jelöl.)


Azt hallottam, hogy hatásos, mikor elvégzi a dolgát, fogsz egy lapátot és az udvarnak arra a részére viszed a székletet, ahová szeretnéd, hogy ürítsen ezután. Ja, és nem szeded össze, hanem ezt a műveletet pár napig vagy hétig ismétled (kisebb kupac lesz, amit ideiglenesen el kell viselned) és rá fog jönni, hogy oda kell kakkantani.


Néhai kutyámon nem próbáltam ki, neki megvolt az a 3-4 szokott helye, ahová ürített, szóval személyes tapasztalat nincs a módszerről.


Lehet, hogy eget rengető baromság, nem tudom.

2012. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első naptól csak pórázon mehet ki az udvarra. És arra a helyre kell vinni, ahova akarod, hogy piszkoljon. Tehát egy udvaron szabadon tartott kutyával nem fogod tudni megcsinálni a tervedet.A piszkoló helyen valóban érdemes némi terméket ott hagyni .
2012. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2012. júl. 29. 12:05
 5/10 anonim válasza:
A mi kutyusunk szabadon van kint az udvaron és ugy tanitottuk meg neki hogy egy helyre kakiljon: mikor ide hoztuk akkor az udvar 3 különböző pontjár kakilt.. és 2 helyről össze szedtem és ez egyik mellé tettem.. ezt egy ideig el játszottam vele kb olyan 10 szer amikor kakilt akkor rögtön egy lapáttal át vittem arra a helyre ahol a többi van. Most 7 éves a Németjuhászom és a ma napig egy helyre kakil :)
2012. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi úgy fogom
2012. júl. 30. 17:34
 7/10 A kérdező kommentje:

ja,megpróbáltam úgy csinálni ahogy mondtátok de már jó nagy kupac *szegyült és még mindig nem egy helyre kakil

kérlek segítsetek

k*sz*n*m szépen előre

ja,és bocsi hogy kicsillagoztam egy betűt csak nem jó a billentyűzet az ő r*vid magánhangzója

2012. okt. 23. 10:17
 8/10 A kérdező kommentje:
különben az eddigi válaszomba az ö-t csillagoztam ki!
2012. okt. 28. 12:32
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha felügyelet nélkül is kint van a kutya az udvaron, akkor nem fogod tudni megtanítani neki, vagy legalábbis nagyon nehezen.

Minden ébredés, kaja, játék után vidd ki pórázon a kutyawc-nek kijelölt helyre és maradjatok ott addig, amíg nem pisil-kakil. Ekkor nagyon dicsérd meg, játszatok egy kicsit és irány vissza a lakásba. Ezt kell kitartóan csinálni. Nem szabad hagyni, hogy egyszer is felügyelet nélkül össze-vissza ürítsen.

De ha már meg van legalább 2-3 oltása, akkor vihetnéd sétálni és meg lenne oldva a kerttisztaság :)

2012. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tüncike<3 válasza:

nagyon egyszerű az én kutyámat is így tanítottam meg.

Mikor wc-zik az ürüléket oda kell tenni a kijelölt helyre és megmutatni a kutyának, haggy szaglássza és memorizája. elsőre nem biztos h megy de a második után sikeres lessz ez 100%.... jah és fontos h nagyon kicsi korba 4 hónap alatt kell megtanítani, mert ha már az agyában úgy hoyg szabad bárhova kakilnia akkor ez nem nagyon fog változni.

Még vmi: verréssel nem lehet semmit elérni(tapasztalat -->barátom ezt csinálta és a kutya csak félt tőle, de nem értette miért kapta) , mert a kutya nem tudja miért kapta, nem ember és nem tud következtetést levonni. amikor viszont a helyére ürít akkot meg kell dicsérni, hogy beleivódjon h jót csinált!!!! :) hidd el ezt így kell!

Sok sikert és jó kutyázást!

2012. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!