Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lett az ebadóval?

Mi lett az ebadóval?

Figyelt kérdés
Mi lett az ebadóval? Melyik városokban vezették be vagy Bp megy kerületeiben és mennyi az ára? Ahol nem vezették be és pl valaki már a hír hallatán megvált a kutyájától az megbánta azóta a tettét? Mit éreznek azok akik fizetbenk,és azok akik nem??!? Minden válasz érdekel:)
2012. júl. 29. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy faluban lakom (viszonylag nagy falu) itt nem vezették be.

Azok akik az ebadó miatt megváltak a kutyájuktól és azoknak csak gratulálni tudok! Remélem soha többé nem lesz kutyájuk, sőt semmilyen állatuk! És szerinted akik az ebadó amit kirakták a kutyájukat/kutyáikat szerinted azok megbánták??! Dehogy is! Kirakták és a kutya soha többet az eszükbe se jut! Örülnek, hogy megszabadultak attól a hülye dögtől. Mi 3 kutyát fogadtunk be. Mind a 3 az ebadó áldozata lett. 1 kb. 8-9 hónapos Német juhászt az út széléről ahol csont soványan feküdt. Egy közepes testű keveréket egy út széli kocsileállóból egy fához kötve szintén nagyon lesoványodva. És egy Puli mixet akit a menhelyről hoztunk mert a gazdája az ebadó miatt igyekezett megszabadulni tőle. Azt, mondta, hogyha nem veszik be a kutyát akkor agyon üti. De a mi környékünkön nagyon megszaporodott az út széli kóbor kutyák száma amikor mindenütt csak az ebadót lehetett hallani.

Azt nem tudom, hogy hol vezették be és mennyit kell fizetni, de ahol eddig nem vezették be ott már nem is fogják....

A befogadott kutyáknak gazdát kerestünk. Mindnek nagyon jó gazdit találtunk és a gazdákkal most is tartjuk a kapcsolatot. Nekünk 2 saját kutyánk van, de ha a településünkön be vezették volna az ebadót akkor sem váltunk volna meg tőlük!!!

2012. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok róla, hogy a menhelyről örökbefogadott kutyákra nem vonatkozik az ebadó. Ezt pedig az örökbefogadási nyilatkozattal igazolhatod.
2012. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az ország DK-i részén lakok. Itt nem vezették be sehol a megyében. Azt mondják, több lett volna a ráfordítási költség, mint amennyi pénzt hoz (szakemberek kellettek volna, stb.). Itt egyáltalán nem volt több kidobott kutya, bár ha bevezették volna tényleg, akkor biztos másképp lett volna. Én úgy tudom, menhelyi és ivartalanított kutyák után amúgy sem kellene fizetni.
2012. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Az ebadó lényege csak annyi, hogy néhányan felmarkoltak pár milliót ilyen-olyan tanulmányért.

Majd előállnak megint valami hasonlóval szintén nem kis pénzért!

2012. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jövőre elkezdik az összeírást, a nyilvántartást, stb. Nagyon valószínű, hogy ezek miatt élni fognak az önkormányzatok az adó bevezetésével.
2012. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az beadóval az a baj, hogy többe kerülne beszedni meg ellenőrizni, mint amennyi pénzt hozna az önkormányzatnak, ezért nem élnek ezzel a csodás lehetőséggel.
2012. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ebadóval*
2012. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Újfehértó, Mindszent és Kaposváron vezették be az ebadót én úgy tudom. Nálunk nem vezették be, nem érzek semmi különöset ez miatt. Nem hiszem, hogy aki kidobta ezért a kutyáját, megbánta volna, nem lehet valami lelkiismeretes, ha kihajította szerencsétlen állatot. A menhelyes nő szerint viszont, amikor meglebegtették a témát, itt is nagyon sok kutya került utcára.
2012. júl. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!