Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden nap eszik kenyeret. Baj?

Minden nap eszik kenyeret. Baj?

Figyelt kérdés

6,5 éves beagle keverék

ha konzervvel etetem, abba is szoktam rakni egy szelet kenyeret, hogy tömősebb legyen. ha nincs konzerv, akkor tápot adok neki (ilyenkor nem kap kenyeret), de ha nincs táp, akkor marad a zsíros kenyér.

mióta az eszemet tudom minden nap megeszik legalább egy szelet kenyeret, de bele se gondoltam, hogy esetleg árthat-e neki.

lehet valami baja? (eddig semmi nem volt, csak kíváncsi vagyok)



2012. júl. 29. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Először is, a konzerv nem táplálék. 80%-a víz, attól nem lehet fejlődni.

A sok zsír és szénhidrát nem igazán tesz jót a szervezetének. Lehet házilag keverni a kutyának a kaját, de akkor utána kell nézni, hogy miért eteted úgy, ahogy. Remek leírások vannak már a neten a kutyák szakszerű táplálásáról, szóval ha nem akarod tápon tartani, akkor is van alternatíva. De sem a konzerv, sem a kenyér nem igazán az, amire egy kutya szervezetének nagy mennyiségben szüksége van.

2012. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább szárítsd ki kopogósra a kenyeret és úgy add neki. Nagyon remek fogtisztító. Persze, megfelelő nagyságban, hogy tudja rágcsálni.
2012. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy konzervet nem jó napi szinten adni a kutyának, mert a benne lévő zselés anyagot nem tudja rendesen megemészteni. Egyébként a kenyértől nem lesz semmi baja.
2012. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi:)
2012. júl. 30. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:

az élesztő tovább dolgozik a kutya gyomrában, puffadást, emésztési gondokat, hasnyálmirigy problémákat, bélcsavarodást okozhat, a búza egyébként is teljesen emészthetettlen, tehát duplán terheled a kutya szervezetét teljesen feleslegesen!

alapvetően hússal, magas hústartalmú táppal kellene etetni egy ragadozót nem vízzel, zsírral és búzával!

Annyi baja lehet, hogy 3-4 évvel kevesebb ideig él, ha nem megy tönkre ezelőtt teljesen az emésztése!

2012. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!