Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapja meg az ilyen...

Miért kapja meg az ilyen termék a prémium táp címet?

Figyelt kérdés

[link]


Ebbe a cikkbe megemlítenek jó pár prémium tápot de még is milyen módon mikor több állatot kínoznak meg.

Vagy csak engem háborít fel ez a dolog?

Egyáltalán van olyan táp család vagy gyártó aminek a gyártása során tudni hogy milyen tápanyag kerül bele? Egészséges húsból nem holmi vágóhídi hulladékból?



2012. júl. 29. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

úristen, elolvastam ez már gáz!!!

Mocskos bandák! ÁÁÁ még keresnem kell rájuk szót! De felidegesítettem magam! Miért kell szegényeket bántani! Roncsolni, felnyitni eltvolítani???

2012. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, én sem örülök az állatokon tesztelésnek, de szükséges rossznak tartom, nem kiirtandó dolognak. A tesztelés során bántanak valahány állatot, de utána a táp tutira teljesen biztonságos lesz. Ha tesztelés nélkül kiengednék a tápot a vakvilágba, sokszor annyi "tesztalany" lenne, ezer és ezer gazda kutyájának mehetnének tönkre a belső szervei, mire valakinek eszébe jutna betiltatni az adott tápot. Az jobb lenne? Valahogy muszáj ellenőrizni, hogy biztonságos-e. És biztos vagyok benne, hogy akik nincsenek a listán, azok is elvégzik ugyanezeket a teszteket, csak a sokadik cégen keresztül, amit már nem tudnak követni a zöldek.


"Egyáltalán van olyan táp család vagy gyártó aminek a gyártása során tudni hogy milyen tápanyag kerül bele?"

Az tudja, aki ott van a gyártásnál, vagy inkább az alapanyagok előkészítésénél, senki más. Mindegyik cég azt kommunikál magáról, amit akar, amíg ki nem derülnek a disznóságaik.

2012. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

én csak offolok 2# hogy nem patkányon egeren kellene ezt elvégezni???

A sminkeket sem embereken tesztelik le!

2012. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nagyon durva. :/ Pedig pl. az Eukanuba vagy royal cannin milyen jónak van beállítva. Hol van a lista a "jó" tápokról?
2012. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem annyira nem háborít fel...


Először is, a minőségről

Az erodálódás miatt egyre kevesebb a termőföld, nem lehet elegendő mennyiségben takarmánynövényeket termelni, ( vágóállatoknak) már lassan a legelőkön is emberi fogyasztásra szánt növényeket termesztenek.

Ráadásul az ÖSSZES génkezelt, minden, amit megeszel, mert természetes formájukban a növényeknek nincs annyi termésük, akkora tápanyagtartalmuk, nem olyan ellenállóak.

A megtermelt növények 99% - génkezelt, ha nem így lenne, 1 éven belül milliárdok halnának éhen!!!


A termőföld ára 10 éven belül 10-szeresére ment fel!!!

Az így előállított hús (nyilván, a vágóállatok növényt esznek) olyan értékes, hogy őrült nagy luxus lenne nem felhasználni minden részét!


Akkor ezek után, hogy mi is génkezelt növényeket eszünk, meg az 1600 ft-os virslibe ugyanúgy beledarálják a döghúst, meg a vágóhídi maradékot, akkor gondolod, hogy majd a háziállatoknak jobb lesz mint nekünk???!!

8 milliárdan vagyunk, mi is szart eszünk, hogy ne haljunk éhen!

Egyébként meg ha tudni akarod mit adsz a kutyádnak, ne műanyaggal etesd, hanem csinálj neki házikosztot ellenőrzött dolgokból, ha telik rá...


Az állatkínzásról

Megnyomorodott állatokon kísérleteznek. De azt nem írják, miben nyomorodtak le! Nyilván, a lenyomorodásuk után lettek kísérleti állatok, mert senkinek nem kellettek, tehát elaltatták volna őket.

Akkor miről is beszélünk? Megmentették az életüket, hogy ételeket teszteljenek rajtuk? Akkor mi van a gyógyszerkísérletekkel?! Az nem durvább egy árnyalatnyit? Végül is csak megetetik őket...

Az, hogy silány minőség... ez megint olyan dolog, hogy még mindig jobb, mint a teszkósparizer, pedig azt is sok ember eszi.


Az egyik előző válaszoló patkány kísérleteiről csak annyit kérdeznék, mi a különbség? Azokon lehet kísérletezni? Hol a határ? Amelyik állat tud bánatosan nézni, meg nyüszíteni, azokon nem lehet kísérletezni, amelyik nem tud, azon lehet, vagy hogy működik ez?


Kedves kérdező!

A hús termelés miatt, (amiből olyan tökéletes minőségű kéne a kutyakajába) a földön minden területet legelőnek csinálnak meg!

Ez azt jelenti, hogy csak a trópusi övezetben évente 17000 faj pusztul ki!

Nem tévedés, minden évben, tizenhét ezer fajta állat pusztul ki véglegesen, az életterének az elvesztése miatt!!!

Ezek a komoly dolgok, nem az, hogy döghús kerül a kutyakajába.

2012. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Sajnos az erdőírtás legnagyobb méretben a pálmaolaj miatt történik. Minden kajában az van.


Az állatkísérleteket én sem tartom jó megoldásnak, de helyette még nem tudtam jobbat kitalálni sem. A humán készítményeket (pl sminkek meg társai) lehetne mesterségesen előállított bőrön tesztelni pl, de kutyakaját hogy lehetne jobban, mint kutyákon?


Ahhoz, h olyan szintű biztonságban tudjunk élni mint most, ez egy szükséges rossz. Tehát semmiképp se tartom jónak, de egyelőre ez áll csak rendelkezésre.


Persze, embereknek van önként jelentkezés tesztelésre, meg van h csak annyit mondanak h új gyógyszer ez a jó, ezt kell kipróbálni. Ebbe halt bele a naygmamám is, neki is egy faxa új gyógyszert ajánlottak, kapott is tőle egy halálos szívrohamot.


Ettől függetlenül a polcokon próbálom az olyan termékeket keresni, amelyeket nem teszteltek állatokon.

2012. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
persze, hogy vágóhidi hulladék van benne? Azt gondoltad, hogy külön a tápgyártóknak nevelnek csirkét, pulykát struccot (!). nagyon sok pénz van ám ebben. Minden vágódhid szerződésben áll különböző cégekkel, amelyek a hulladékot elszállitják. Aztán, hogy megsemmisitik, vagy tovább boltolnak vele, senki sem tudja.
2012. júl. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk semmi bajom a hulladékkal, amíg a kutyám egészséges tőle :) Eddig betegség miatt kétszer voltunk csak dokinál, egyszer felfázott, egyszer meg a torka lett piros. 9 éves, tápon nőtt fel és kis kihagyással azon is él. Esett már 5-6 métert csatornába, és azon kívül, hogy egy kicsit fájlalta a lábát, semmi baja nem lett. Szóval ha a hulladéktól csak ennyire masszív az eb, akkor kiegyezek vele :)
2012. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
persze, hát semmi baja nincs. csak mi azt nem esszük meg, és máshol hasznositják. Ennyi. nem dögkutból van, nem kell megijedni:)))
2012. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Na igen... tényleg ennyi ember van, aki elhiszi, hogy a szuperprémium táphoz kanadai boldog halászok ücsörögnek reggeltől estig a tóparton, fogásra várva??? Vagy, hogy angus marhát tesznek a tápba?

"Friss csontozott csirke (23 %), csirkehúsliszt (17 %), friss csontozott lazac (DHS és EPS zsírsavak természetes forrása) (9 %), pulykahúsliszt (6 %), heringhúsliszt (6 %), russet burgonya, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal) (5 %), édesburgonya, borsó, friss csontozott pulyka (3 %), friss egész tojás (3 %), friss csirkemáj (2 %), friss csontozott tavi fehérhal (2 %), friss csontozott süllő (2 %), napon szárított lucerna, borsórost, friss csontozott hering (2 %), moszat,...stb "


El tudjátok képzelni azt, hogy mennyibe kerülne egy zsák táp, ha ez igaz lenne??? De komolyan... ráadásul a tengerentúlról még ide is kell szállítani, + még nyereséget is kell termelni belőle, vagyis a táp gyári ára nem lehet több 10 ezer Ft-nál, amin perzse ugye még ők is nyernek. Szóval komolyan azt hiszitek, hogy ennyi pénzből egész marhákat raknak bele??? Hol van a józan ész határa???

Ráadásul... egy kérdés: mi az, hogy emberi fogyasztásra is alkalmas húsokból? Hiszen van olyan ember bőven, aki megeszi a csirkelábat, a csirkefejet, a körömpörköltet, a pacalt (gyomor), a kakasherepörköltet, a marha tüdőt, szívet, zúzát... akkor miről beszélünk? Ezek máris emberi fogyasztásra alkalmas húsokká váltak.

Teljesen mindegy, hogy te, ti vagy én szeretjük/megesszük-e... a hentesnél árulják, és van aki megeszi.

Persze az örök klasszikus.. a párizsi... abban vajon mi van? Vagy a felvágottakban, a májkrémben? Tényleg, elolvasta már valaki, mi az összetevője a májkrémnek? Én igen, de mégis megeszem, mert ezen nőttem fel, a fejemben rögzült, hogy ez finom, és a gyerekkorom íze...

Érdemes elgondolkodni ezeken... mielőtt bedőlünk a szép csomagolásnak, vagy a hiperintelligens megfogalmazásoknak...

2012. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!