Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek h ne ugasson/vonyít...

Mit tegyek h ne ugasson/vonyítson ennyire a kutyám? (kérdés túl rövid magyarázat túl hosszú)

Figyelt kérdés
Van egy egy éves extra mini csivavám. Nagyon barátságos kis kutya emberekkel is és más állatokkal is. Egy baja van csak hogy ha el megyek otthonról (sajnos nem tudom megoldani hogy mindig vele legyek) vagy épp nem lát engem rögtön el kezd ugatni ami ilyen vonyításba megy át és borzalmas hangot ad ki.(tudom hogy erre mindenki azt írná hogy el van kényesztetve és nem tagadom tényleg el lett de épp ezt szeretném megoldani ) Jelenleg kertes házba élük de többen panaszkodtak hogy elviselhetetlen amit a kutyám csinál. Mert ameddig nem vagyok otthon általában reggel 7-től délután 3-ig addig ő a házba megállás nélkül ordít (nincs jobb szó arra amit csinál).El kellesz majd költöznünk bérházba és ott nem lehet hagyni hogy ezt csinálja. Arra lennék kíváncsi hogy nem tudnátok valami módszert arra hogy hogy tudnám kicsit elhalkítani vagy hogy érjem el azt hogy ne visítson utánam?? Vérmérséklete is ilyen de azért neveléssel mindent meg lehet oldani. Kérlek segítsetek.

2012. júl. 30. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Még egy kutyus, hogy ne unatkozzon otthon egyedül?
2012. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem unalomból csinálja, hanem azért mert pánikol, hogy a gazdi elment.

Ezt fokozatosan lehet megoldani csak.

Az egyik ami elég hatásos, de kicsit drasztikus az az ugatásgátló nyakörv. Ennek több variációja van.

A kevésbé drasztikus, de lassabb folyamat pedig az, hogy kimész a lakásból, rögtön kb visszamész, jutalmat adsz, ha csendben maradt. És fokozatosan növelni az időt és egyszer majd megszokja a dolgot, hogy amíg te elvagy neki nincs más dolga mint pihenni.

Ami nálunk még be szokott válni, hogy veszünk neki egy rágócsontot, és azzal elfoglalja magát, aztán utána alszik. De mivel a tiéd egy 20 dekás kutya, így ez nem játszik.

2012. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

- lehet kapni olyan labdát amibe beledugdosol apró tápokat , amikor ő forgatja néha kipotyog egy szem táp ( ezzel jól elszoktak lenni )


-naponta többször öltözz fel készülődj és menj ki az ajtó elé, várj egy kicsit és ha nem ugat, nyüszít stb.. visszamész.

Utána megint készülődsz és visszamész de csak akkor ha nem ad ki hangot.

Így belerögződik, hogy nem kell félnie visszafogsz menni hozzá, és ha így csinálod pár nap alatt abba hagyja!

nagyon fontod, hogy csak abban az esetben mész vissza ha nem sír!

Pár percnél eleinte ne legyél az ajtó előtt többet utána lehet 3-4 per és így tovább....

2012. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj hogy pl ha kimegyek a mosdóba arra a két percre akkor is elkezdi a hisztit. És ha nem figyelek rá sokáig háttal vagyok neki akkor is néha ordit. Vagy ha megyünk sétálni és ameddig bemegyek a boltba másnak adom oda a pórázt. Próbáltam ezt a módszert hogy bezárom és egy kis idő múlva vissza megyek h lássa nem hagyom el de ez is hatástalan volt mert abban a pillanatban ahogy bezárom az ajtót elkezd ordítani. Nem tudom mit tegyek de azért még próbálkozom hátba ez a módszer lesz a hatásos. Ugatás gátló nyakörvről is hallottam de a kutyám nyakát egy kézzel átérem olyan kicsi nyakra sehol nem találnék nyakörvet.
2012. júl. 30. 16:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichologia című könyvét szerintem sok hasznosat tudhatsz meg belőle.

Tényleg el van kényeztetve de jó hogy ezt belátod. Nagyon kitartónak kell lenned ha le akarod szoktatni a vonyításról. Először is ha eddig nem te lennél az akkor át kell venned a falkavezérséget (könyv segít).

Sose köszönj el a kutyától mikor indulsz és közvetlen a hazaérés után se figyelj rá. Várd meg míg megnyugszik aztán hívd magadhoz.

Ha nem tudsz haladást elérni én szakértő segítségét ajánlanám!

Sok sikert:D

2012. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sippara ***** válasza:
Két lehetőség van. Vagy szeparációs szorongás, mert nem nevelted egyáltalán (ebben az esetben ugye - meglepő módon - a nevelés lenne a megoldás), vagy simán ideggyenge (ami egyébként az "extra mini" szinonimája is lehetne akár)
2012. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!