Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálhatja a kutyám?

Ezt miért csinálhatja a kutyám?

Figyelt kérdés

Nos az a probléma vele hogy nagyon félti a fenekét ha már egy kutya túlzottan nyomul rá vagy erőszakosabban próbálja megszaglászni a hátsófelét elkezd morogni majd ha nem tágít akkor ki támad. Nem verekszik se semmi csak oda kap.

Egyébként minden kutyával jól kijön nem volt rá példa hogy ne jött volna ki valamilyen kutyussal de a szaglászásnál gondok vannak.


2012. júl. 31. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a gond,de tüzelés óta csak. Azóta nem szereti ha a fenekét szaglásszák,pedig soha nem ellett. Tied kan vagy szuka?
2012. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 compactegon ***** válasza:

szerintem ez egyáltalán nem gond. enyém először hagyja, majd leül. ezt eljátssza 3-4x, majd ő is "rászól" a kanra. ennek ez a módja, a kitámadás pedig csak figyelmeztetés. gondolom a másik kutya ilyenkor abbahagyja úgyis, vagy?

szuka kutyád van egyébként? azt nem írtad.

2012. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

szuka kutyus de ő már régóta ezt csinálja.

És néhány gazdi rossz néven szokta venni mikor a kutyusom nagy visítások közepette csattogtat és próbálja távol tartani a hátsójától a másik ebet.

2012. júl. 31. 10:41
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

enyém is vísít de igen idegesítő hangon már ő nem kap oda csak hogymondjam így ugrál mint egy nikkelbolha :D

Alapból ugye a kutyák hátulról szoktak dominálni,rámászni a másikra,enyém ezt nem hagyja,már alapból ha szaglásszák hátul már rosszat feltételez. Bezzeg akire vigyázok most kutya shih-tzu az meg hagyja hogy minden kutya ledominálja,tegnap egy 2 hónapos staffi szorította le..:/

Én kutyám legalább ezeket így nem hagyja,és tudod leszarom hogy a többi gazdi mit szól :D Ez van ő ilyen:)

2012. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 compactegon ***** válasza:
46%
ha a többi gazdit zavarja, akkor szóljon a kutyájára, hogy hagyja abba. amúgy se dominálgasson a gazda jelenlétében egy kutya sem!
2012. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Jégkocka girl válasza:
Az én kutyám is szokta ezt csinálni.Szerintem vannak kutyák,amelyekkel jól kijön,van amelyekkel nem.Nincs ebben semmi különös.Ha viszályba keveredne a másik kutyával,akkor fogd meg és vidd arrébb,vagy húzd el a pórázt.Az én kutyám főleg öregekkel nem jön ki jól.
2012. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem ő ki jön mindenkivel még azokkal is akikre rámorog csak akkor van gáz ha bizgerálják a fenekét és van amelyik többszöri figyelmeztetés ellenére se hagyja abba. De a legtöbb esetbe ezek inkább kan kutyák.
2012. júl. 31. 12:25
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

3 éves roti-nj keverék kanom pont tegnap udvarolt (volna) egy kis pincsiszerű szukának, de a kiskutya még a sima szaglászást is támadva fogadta. Kutyám belelendült, mancsát nyújtogatta a kiskutyának, az vissza csattogott, Argos pedig körültáncolta :D jópofák voltak. Rámászni nem mászott, azt nem is hagytam volna!

Ha nekem szukám lenne, biztos, hogy letiltanám erről a viselkedésről, mert a normális kutyakommunikációhoz tartozik, hogy egymás hátsó felét szaglásszák!

Ismerek aktív kutyást is, aki ezt ráhagyja a szukájára, mondván, ilyen a természete...hát nem tudom...szerintem ez ugyanúgy nem normális, mint az, hogy a kanok minden szukát megmásznak vagy verekednek a kanokkal...

2012. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mert egy félrenevelt, hiányosan szocializált kutya!
2012. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dominancia lesz itt a gond. Te úgy érzékeled, hogy ő mindenkivel kijön meg elvan stb. de igazából csak azokkal akivel ő akar. A hátsó fertáj szaglászása az olyan mint nekünk a kézfogás. Nagyon leegyszerűsítve. Innen ismerik meg egymást, ez az első kapcsolatteremtés. Ha ő szaglászhat de másnak nem engedi meg az nagyfokú kutya-bunkóságra vall. Neki speciel nincs kedve ahhoz hogy másnak bemutatkozzon ezért elzavarja az illetőt. Rá kell szólni hogy fejezze be mert később még több rossz szokást vesz fel ebből adódan. Elég ha csak annyit mondasz mikor morog, csattog, hogy... Fejezd be! Vagy Nem! stb. ha abbahagyja, dícsérd meg. Leszokik róla hamar, ennek a tüzeléshez semmi köze. Azt viszont semmiképp ne hagyd hogy idegen kutyák erőszakosan közeledjenek nem ugorhatnak a hátára stb. ha letiltod, neked kell kezelned ezeket a helyzeteket mert nem hagyod hogy a kutya megoldja magától, jobban kell majd figyelned.
2012. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!