Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasolnátok?

Milyen kutyafajtát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy legyen barátságos, intelligens, védje a házat és hogy más állatokkal is jól kijöjjön, tehát eltudjam vinni sétálni anélkül, hogy félnem kéne tőle, hogyha találkozok egy idegen kutyával, azzal ne verekedjen össze.
2012. júl. 31. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
labrador! okos, kedves, nyugodt, barátságos és még rengeteg jó tulajdonsága van! csak éppen a házat nem védené :D
2012. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

minden kutya ilyen ha rendesen megvan nevelve:D

nevelés nélkül egy kutya se fog házat őrizni. és a szocializáción múlik, hogy hogy jön ki a többi kutyával!:D de énis a labradort ajánlanám!

2012. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A labrador maximum annyiban védi a házat hogy agyonnyalja a betörőt :)

A többi kutyával és emberrel való viselkedése pedig csak a tanításon múlik. Kutyasuli ajánlott. Ha viszitek suliba és következetesen nevelitek ajánlom a német juhászt.:)

2012. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Német juhász :) okos, intelligens, könnyen tanítható, ha foglalkozva van vele nagyon hűséges. Házőrzőnek is alkalmas :)

Persze mindenre tanítani kell! :) Minden csak a türelemtől és a tanításától függ :)

Más állatokhoz való viszonya is a neveltetésében mutatkozik majd meg. De nekünk is az van 3 is :) és imádni valóak :)

2012. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Német juhász, schnauzer, az előbbiből, ha nem akarsz egy gyakran előforduló, "mindenki ismeri" kutyát, amilyen ugye a fekete-cser rövidszőrű német juhászkutya, hanem esetleg különlegesebbet, ritkábbat, válaszd a fekete, vagy a hosszúszőrű változatot, vagy a fekete hosszúszőrűt :) szerintem nagyon szép. Választhatod a svájci fehér juhászkutyát is, de szerintem mivel még elég ritka, lehet, jó drága is :/ nem tudom.
2012. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szerintem még a belga juhászkutyák is alkalmasak erre, de leírok pár dolgot róluk, a német juhászkutyáról, és az óriás schnauzerről is:

-Belga juhászkutyák: összességében elmondható, hogy 27,5-28,5 kg közötti, 56-66 cm marmagasságú, okos, elég engedelmes, nem agresszív, intelligens, viszonylag könnyen képezhető, kedves családi kutyák. Különböző sportokra,őrző védő szerepre is alkalmasak, elég univerzális kutyák. Fajtái:

-Malinois: küllemét tekintve a legközelebb áll a német juhászhoz, rendkívül sikeres nyomkövető és rendőrkutya.

-Laekenois: nagyszerűen tanítható, kitűnő társaságot jelentő, nem túl népszerű eb.

-Tervueren: kábítószerkereső kutyaként vált ismertté, elég könnyű a tanítása, nagyon sportos kutya.

-Groenendael: a tervuerenhez hasonló kutya.


-Német juhászkutyák: 28-44 kg, 55-66 cm, gondozásának nehézsége attól függ, milyen hosszú a szőre, színe lehet fekete-cser, fehér(SFJ), fekete, szürkésfekete, okos, remek házörző-és családikutyák, valamint rendőrkutyák, az egyik legnépszerűbb kutyafajta, agilis, engedelmes, örökké éber, idegenekkel szemben tartózkodóan viselkedő kutya, sok egészségügyi problémája adódhat, többek közt degeneratív gerincvelőbántalmak, csípőízületi diszplázia.

-Óriás schnauzer: 60-70 cm, 35-45 kg, fekete és só bors színváltozata létezik. Különleges és egyedi küllemű, kitűnő társ, kitűnő családi kutya, remek házkörüli őrkutya, nagy termetű, erős csontozatú, jól izmolt, robosztus, de elegáns, egészséges, az időjárás viszontagságait jól tűrő, rendszeres kozmetikázásra szoruló fajta, de rendszeres ápolás mellett nem hullik a szőre. Kenneleket is tudok ebből a fajtából: Sasvári kennel (fekete óriás snaci, Vadócz Béla, dr. Vadócz Éva, Balkányi Ágnes), Silver Senator kennel( só-bors óriás snaci, Szöllősi Anikó, háromszoros aranykoszorús mestertenyésztő).


A feltételeidnek, hogy megfelel-e majd a kutya,az nem csak fajtafüggő, hanem egyedfüggő is, és ahogy az előttem szólók írták, a nevelésen, képzésen is sok múlik, én is ajánlom a kutyaiskolát. :)

2012. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A belgák közül manapság már maximum a mali jó házőrző .:)
2012. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyikből ki lehet hozni valamit, de én is leginkább a malira céloztam :) Nekünk is az van, egy kis selyemfiú, viszont a házat, azt azért őrzi (mert az ő területe, és mert mi az ő területén tartózkodunk), jelzi az idegeneket, ha bejön valaki, akit nem ismer, odarohan, és belekapaszkodik a nadrágjába, vagy kabát ujjába,kivéve, ha megakadályozzuk, de volt olyan is, hogy jött a férjem rég nem látott munkatársa, és Herceg a fal és a kapu közti sarokba szorította és ugatott rá, ott terrorizálta, nem hagyta elmenni :) persze csak amíg közbe nem léptünk. Feleslegesen azonban nem ugat, pl. ismerőst, postást se nagyon, nem koptatja a mi kis hercegünk a hangszálait, ha nem fontos :D
2012. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 31. 22:19
 10/13 A kérdező kommentje:
a golden retriverről mi a véleményetek?
2012. aug. 3. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!