Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1-2 éves kutya még tekinthet...

1-2 éves kutya még tekinthet gazdájának, ha örökbefogadom?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen, és nagyon erős kötelék fűződhet köztetek :)
2012. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem idős hozzá?
2012. júl. 31. 17:45
 3/11 anonim válasza:

Igen! :)

Főleg, ha menhelyről fogadod örökbe, vagy olyan helyről ahol nem érezte jól magát.

Minden kutya nagyon hálás, ha lehet gazdája!!!

2012. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
fajtamentőktől fogadnám be
2012. júl. 31. 17:46
 5/11 anonim ***** válasza:
tekinthet gazdájának:)) de ha pl nem akarod, hogy a fotelbe üljön, sose engedd fel, ha meg felengeded akkor döntsd el, hogy mindig felülhet. Tehát legyél következetes!:)
2012. júl. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

2. kommentelő vagyok.

Nem idős hozzá, ez nincs korhoz kötve, egy 7 éves kutya is ugyanúgy hálás lenne érte és a gazdájának tekintene!

Elmondom az én esetemet.

2éve akartam kutyát, de nem nagyon ment nem tudtam mégis milyet, meg nem is érdekelt, mert nem számított milyen fajta, csak kutya legyen, aztán a barátnőméknek nem kellett a kutyájuk, akkor volt egy éves, és elakarták adni, nem is érdekelte őket hogy kihez kerül csak menjen el a kutya (pincsi-->nem az a pincsi amire gondoltok tibeti spániel,de a pincsik családjába tartozik), mondtam, hogy adja nekem én már belefáradtam a kutya keresésbe.

Megvettem tőlük 4ezerért. És nagyon szeretem őt és ő is engem meg a családomat is. Családtagnak tekintjük, sose volt még kutyánk, de bántuk is hogy nem előbb lett. Nagyon aranyosak és hűségesek és mindent megéreznek. Amikor fájt a hasam vagy valami rossz dolog történt oda jött, ebben az esetben a hasamhoz és odabújt a fejével meg dörgölőzött, hogy elmúljon :')

Pedig ez az egyetlen fajta kutya amit világéletembe utáltam, mert ellenszenvesnek tűntek, meg lány kutyát se akartam, hanem fiút. És tessék lány kutya és tibeti spániel. És imádom, nagyon hálás!!!

2012. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy menhelyi kutya nagyon ragaszkodó. Nagyon erősen kötődik a befogadójához. 1-2 éves kutya nagyon gyorsan megszokja az új gazdáját, de egy idősebb kutya is alkalmazkodik. Persze vannak kivételek.
2012. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 wartburg353s ***** válasza:
Mi az utcáról fogadtunk be egy palotapincsit. Egy ideig kerestük a gazdáját, aztán feladtuk. Láthatóan öregecske, de nagyon megszeretett minket. különösen hozzám ragaszkodik, állandóan követ, a többi családtagot is szereti, de ha ők mennek valahova, nem akarja őket követni. Én is nagyon szeretem, pont ilyen kutyára vágytam. Pedig régebben nem volt szimpatikus ez a fajta.
2012. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy kutya sosem lehet túl öreg ahhoz, hogy gazdásodjon. Csak egy példa: haverom pár éve örökbefogadott egy ősöreg tacskót, süket volt, hályogos szemű, még tán rákos is, alig mozgott, hálni járt csak belé a lélek, de hazavitte, hogy megszépítse az utolsó 1-2 hónapját. Nem emlékszem, hogy három vagy négy évig volt végül vele a kutya, visszahúzódott a szeméről a hályog, mozgékony és vidám lett, meghízott, szóval öt évet fiatalodott önmagában attól, hogy gazdája lett. A kutya érző lény nyolc hetesen és tizennyolc évesen is, ugyanúgy észreveszi, ha van gazdája, családja. Sőt, a tapasztalatok szerint a felnőtt korban örökbefogadott kutyák sokkal ragaszkodóbbak, mert ők már tudják, milyen egyedül lenni.
2012. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy 3 éves Westit fogadtam örökbe menhelyről.

Hát leírhatatlan az a hála amit kapok tőle.

Velem alszik,mindig hízeleg,odabújik hozzám.

Csak ajánlani tudom!!!

2012. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!