Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki az...

Hogyan tanítsam meg neki az hogy áll?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálkozom megtanítani de nem sikerül. Klikkerezek vele.Mindenféle tanácsara kíváncsi vagyok.
2012. júl. 31. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
hát, ülésből próbáld, mondogasd neki midnig, hogy áll, áll, áll, és amint feláll, klikk. ha lassú felfogású kutyu, akkor is hamar le fog neki esni. aztán fektetésből is ugyanez. aztán rájön :)
2012. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát először is mesélj a mindenféle módszerekről, hogy ne ismételjünk feleslegesen :) Minél részletesebben mondod el, mit és hogyan próbáltál, meg mennyi ideig, annál jobb, hátha felfedezzük, miért nem működik.
2012. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az első próbálkozás az hogy le ültettem magam elé majd fej felé emeltem a jutifalatot és volt hogy fel állt volt hogy nem vagy ilyen furin ült is meg állt is pózt vágott be. sajna ezt valahogy egyáltalán nem eset le neki mit akarok. Így fel is adtam a dolgot. Pedig több napig próbálkoztam vele.


A másik próbálkozás az meg úgy volt hogy a kutya ült a hasa alá nyúltam felállt klikk juti nah ezt még annyira se érette szóval nem igazán tudom hogy hogyan próbálkozzak.

Értelmes kutyus általában hamar megtanul dolgokat de ez nem megy neki


a másik kutyusomnak az első módszerrel tanítottam neki és bomba biztosan megy de neki valahogy nem.

2012. júl. 31. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam (hozzáteszem, hogy elég hosszadalmas mire felfogja, mert a hátsó lábait NEM tudatosan használja), hogy jutifalat az orra elé egy vonalba, húzom el előle, és a másik kezemmel a hasa alá nyúlok be és "emelem", segítem. Amint felállt klikk és megkapja a kaját. Aztán ezt nagyon sokszor kell, mert nagyon nehezen fogja fel tényleg.
2012. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és balláb mellett legyen a kutya.
2012. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fölé kell rakni a jutalomfalatot, hanem elhúzni előre, hogy elkezdjen utána nyúlni az orrával, és kénytelen legyen felállni hozzá :) Ha felfelé húzod, azzal csak hátrafordítod a fejét, nem felállásra ösztönzöd, hanem éppen ülésre, nem véletlenül szokták úgy tanítani az ültetést :)

Az meg nem baj, ha nem érti meg elég gyorsan, próbálkozz kitartóan. Bármit meg lehet tanítani bármilyen kutyának, de rá kell szánni az időt.

2012. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az egyik, hogy fogod a falatot és elhúzod. feláll, klikk kaja.

na, nekem ebből az lett, hogy rémesen előretipegett a kutya. minél messzebb mentem, annál többet jött előre.

ez nem biztos, hogy téged zavar, de én szeretnék majd vizsgázni vele k99-ben, ü ágazaton, egyenlőre egy 2-es és egy 4-es vizsgánk van, ez utóbbit majd szeretném még egyzser, kijavítva.

szóval, én újratanítottam (de asszem haramadszor is előről fogom kezdeni). az oktatónk javaslata volt, tényleg sokkal jobban bevállt, már nem tipeg annyit.

ülésből áll: ül a kutya, nálad a falat, de nem mutatod neki, csak állsz előtte, kicsit megindulsz felé, erre remélhetőleg felpattan - hátra, nem előre! :) - ekkor klikk kaja.

fekvésből: fekszik, guggolsz mellette, vársz, ugyanúgy, amíg felpattan. így mindig hátrafele fog mozoni, ami nem hiba. aztán szép lassan hozzáteszed a kéz/hangjelet, aztán ha akarod mehet messzebbről is.

2012. aug. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm sokat segítettél kedves utolsó mondjuk mi semmi komolyabb vizsgára nem készülünk de szeretném ha tudná és ha már csináljuk akkor ne csak kontár módra.
2012. aug. 2. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!