Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sovány a kutyám, mit csináljak?

Sovány a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete van nálunk az új kiskutyánk. Egy tenyésztőtől vettük. Mikor idehoztuk még jó húsban volt. Aztán nem nagyon akart enni.. Elvittük állatorvoshoz, kapott féregtelenítő gyógyszert, oltást is kapott, bolha írtót is. Nagyon sovány a kutyus, de ennek ellenére nagyon vidám, és játékos. Csak egy baj van, hogy nagyon sovány.. Pedig rendesen kap enni. A féregtelenítő gyógyszer után mintha kicsit jobban enne meg mindent, de így is napról napra soványabbnak látszik. Mit csináljunk?:/ Kezdünk aggódni érte.. Válaszokat köszönöm!

2012. aug. 1. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először kéne egy alapos orvosi vizsgálat. Az ott kapott eredmány alapján pedig van több megoldás. Lehet h csak némi étvágyjavító kell neki, lehet h speciális táp, de az is lehet (ne legyen), hogy valami komolyabb baja van.
2012. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel etetitek? Ugyan azzal, amivel a tenyésztő etette? Állatorvos nem mond semmit?? Csak féregtelenítette és beoltotta? Alapos kivizsgálás kellene neki!
2012. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy valami baja lenne-vagy beteg.. Nagyon aktív, játékos kutya. El is visszük kivizsgálásra.. Amúgy szoktunk neki tápot, konzervet adni. Szoktunk neki húst főzni. Parizert is szoktunk neki leszeletelni. A tápot vízbe szoktuk áztatni, és úgy adjuk neki. Tápból vettünk Pedigree-t, persze Junior-os. Az jó neki? Az állatorvosnak is mondtuk, hogy sovány, és nem nagyon eszik, és mondta, hogy látszik rajt, hogy sovány. Rá állította a mérlegre. 3,1kg volt akkor.. Utána pedig beoltotta és féregtelenítő gyógyszert adott, amit hetente kell beadnunk neki.
2012. aug. 1. 13:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Minőségi táppal etessétek, vagy rendesen összeállított otthoni főzttel.

A pedigree nem minőségi, tele van szeméttel. Egy középkategóriás táp kéne, mondjuk Dogchow, Josera, és hasonló kaliberű (fressnapfsba menjetek el körülnézni).

Addig amíg szeméttel etetitek (párizsiben NULLA a tápérték) addig nem is fog rendesen fejlődni.


Ha házikosztot adtok, akkor ne legyen se fűszeres, se semmi extra (ne a saját kajátokat adjátok), rizs+hús+zöldségek. Ennyi amire a kutyának szüksége van, hogy rendesen kapjon tápanyagot a szervezete.


Az állatorvos nem kérdezte, hogy mivel etetitek és nem adott tanácsot hozzá?

2012. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedigree-t nee! Sem a Chappy, Darling, Friskies és társai, nagyon, de nagyon rossz minőségűek, csak szemét van benne. Prémium minőségű tápok: Acana, Orijen, Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Pro Plan, Taste of The Wild stb... Ezek elég drága tápok, viszont nagyon jók, de még van még ezer meg ezer féle. Ha nincs rá pénzed, van olcsóbb is, de ami még jó minőségű : Brit Prémium, Josere, Bosch, Traner, Susa stb.. Konzervet, parizert felejtsd el, mert tele van vízzel.
2012. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit a többiek írtak, fogadd meg. Tudom, hogy úgy vagytok vele, hogy "miért lenne rossz a Pedigree, hisz tv-ben reklámozzák?"

Na pont ezért rossz. Sokáig én is így voltam, kutyának pedigree, macskának whiskas. Aztán csak pislogtam, amikor az állatorvos ilyen, meg olyan vitaminhiányt, és más hiánybetegségeket sorolt a kutyámnál. Amikor mondtam neki mivel etetek, elmosolyodott.


A pedigree és más ehhez hasonló tápok semmi olyat nem tartalmaznak, ami a kutyának elegendő lenne az egészséges fejlődéshez, és élethez. Azóta már más kutyám van, és kiskorától kezdve Acana táppal etetem. A kutya makk egészséges, semmilyen vitaminhiánya nincs, és látszik rajta, hogy csak úgy kicsattan az egészségtől. Az meg pláne, hogy amíg az acanából a 13 kg-s zsák elég durván 1,5 hónapig, addig a pedigree elfogyott kb 3 hét alatt. Csak számoljátok ki! Nem mindegy, hogy kéthavonta 10-14 ezer, vagy 3 hetente 8-10 ezer!

2012. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Megfogadom őket! :)

Nem, nem kérdezett semmit, hogy mivel etetjük.. csak amit leírtam.

Körül fogunk nézni minél előbb. Mások is mondták már, hogy a konzerv nem valami jó.. és ezt én is kezdem észrevenni.

A tej.. azt lehet adni neki? Már mint nem belemártogatva valamibe, hanem csak úgy meginni?

2012. aug. 1. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben főznék neki kb 1 kiló húst olyan jó 20 dkg rizzsel meg vmi zöldséggel kevés sóval(abban a vízben főzném amibe a húst előfőztem (ugye annak több idő kell)én amikor ilyen baja volt a kutyánknak ezt csináltam,főként maradék húsokból pl ha csirkét vágtunk,annak ugye van olyan része ami hús de nem szoktuk megenni,abból meg vettem még hozzá vmi mást,és a párizsit nagyon szeretik,igaz h tele van vízzel de mi emberek is esszük..)Nem feltétlen sovány húsból,mert azért szüksége van zsiradékra is ,ezt etetném meg vele aztán ha ettől nem lenne jobb erőben akkor visszavinném az orvoshoz ,h vizsgálja ki.

+ lehet állatpatikában venni vitamint kiskutyáknak,olyat is adnék neki,elég kellemetlen a szaga de nagyon szeretik :)

Remélem tudtam segíteni,amúgy meg ok h a pedigree teli van szeméttel,de az emberi kaja is teli van szeméttel azon nem akad ki senki,mert az nem baj.....

2012. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja és az lemaradt,h néha adhatsz neki tejet is az jó,de ne bolti dobozosat,mert abba 0 a tápérték
2012. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták, más táp kell.


Tej akkor adható, ha a kutyád nem laktózérzékeny. Adj neki tejet, ha megy a hasa akkor ne is adj többé. Ha lehet, akkor inkább kecsketejet adj. HA nincs baja, akkor mehet, de persze nem napi szinten. Az enyémnél csdákat művel ha rakoncátlankodik a pocija,

2012. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!