Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány kutyától rettegek. Ez...

Néhány kutyától rettegek. Ez normális? Kutyafóbiám lesz?

Figyelt kérdés

Hát hol is kezdjem. A saját, és olyan kutyáktól akiket ismerek (rokonok, szomszéd, ismerősök kutyája) azoktól egyáltalán nem félek legyen az kis vagy nagytestű. Ha úton találkozom egy idegen kutyával ami szabadon van és max Puli méretű még attól sem tartok. Ha valaki egy nagy testű kutyát sétáltat pórázon és a gazda azt mondja, hogy nem bánt akkor meg merem simogatni. Ha viszont az úton póráz nélkül mászkál egy Puli-nál nagyobb kutya akkor attól valami oknál fogva betegesen rettegek és igyekszem elkerülni. Ez akkor is van ha olyan helyre kell menni pl. apum ismerőse akinél nagy testű kutya van de nem ismerem. Hiába van ott a gazdája ha a kutya a kapunál ugatott amikor ott álltunk akkor szintén nem merek bemenni. Szinte érzem, hogy majd kiugrik a szívem úgy ver és beteges rettegek, hogy mi lesz ha bemegyek. De ha az az idegen nagytestű vagy közepes testű kutya nem ugatott míg a kapunál álltunk akkor semmi probléma nincsen simán bemegyek.

Mitől van ez? A végén kutyafóbiám lesz?



2012. aug. 1. 13:49
 1/3 kBoldi2 válasza:
9%
Ez teljesen normális hisz a kutya is azért ugat hogy félj tőle. A kutyák akárki akármit mond veszélyes állatok. (a saját bőrömön tapasztaltam)
2012. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem az nem gond, hogy idegen közepes, vagy nagyobb termetű kutyáktól félsz/tartasz az utcán, ezzel sokan vannak így.. Én pl. azt furcsállom, hogy sétáltatom a nagy testű kutyám és gyerekkel is odajönnek megsimogatni (nem bánt, de szerintem idegen kutyához nem kellene ennyire szoktatni a gyereket, mert ő még nem tudja felmérni, hogy melyik az, amelyik támadhat). Nem tudom, hogy milyen nagytestű kutytól félsz, ha az nem egy labrador pl (bár az is lehet hamis) akkor nem csoda, ha félsz.. Ha ismerőshöz mész és ott van kutya, akkor próbálj vele haverkodni, de ha legközelebb is félsz, akkor szerintem be kellene zárja vagy meg kellene fogja a gazdi, amíg bementek, ha egyszer félsz tőle.. A kutyák ezt megérzik és akár bajod is lehet belőle.. Ha erőt veszel magadon és mégis bemész, akkor bátor vagy szerintem!! De ne feledd, van az a mondás, hogy amelyik kutya ugat, az nem harap!
2012. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem labrador és stb... fajtáktól félek hanem pl. Rottweiler, Német juhász, vagy nagy testű ezekre hasonlító keverékek. De a kóbor kutya lehet bármilyen ha nagy akkor tartok tőle.

Ha bemegyünk valahova és félek a kutyától akkor persze meg szokták fogni és bezárni, márahol...

2012. aug. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!