Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier kiskutyának nevet keresnék. A Carlos név hozzáillő lenne?

Figyelt kérdés
Kan kutyának hozzáillő nevet keresek. Illetve a fülvágatás dolog hol tart, mivel sokat jártam már utána, de igazából ezt sem tudtam megfejteni!? Állatkínzók, és társaik kérem kíméljenek!
2012. aug. 1. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a Carlos nagyon jó!!! Ezt most olvastam , szomorú vagyok, nekem jövőre lesz egy másik kutyám, igaz nem amstaff, de neki is vágják a fülét, én is vágottan szerettem volna, nemtudom, hogy lehetne megoldani:


Tilos a kutyák fülének csonkítása augusztus 1-jétől, és farokkurtításra is csak az állat hétnapos koráig lesz lehetőség mostantól. Az ebek csippel történő megjelölésére azonban még van öt hónapjuk a gazdáknak – erre hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal kedden.

2012. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Zénó
2012. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát én is szeretném vágatni neki. Akkor ezentúl egy staffinak sem lesz levágva a füle? Törzskönyvezett kutyának sem vágják már le?
2012. aug. 1. 17:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem tk-es kutyáknak sem fogják. :(
2012. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Carlos olyan sok amstaff gazda eszébe jut:) De amúgy jó, még egyet sem hallottam, hogy így hívnának, de sokat, hogy Carlos legyen vagy xy. Már tk-s kutyáknak sem lehet levágatni a fülüket. Megoldani úgy lehet, hogy kiviszed olyan országba, ahol csinálják.
2012. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pontosítanék, mert nem levágatni akarod, hanem kupíroztatni. De azt is csak úgy tudod, hogy külföldre kiviszed.
2012. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Külföldön sem vágják már nagyon sok helyen, mivel kiállításra sem engednek vágott fülű kutyát. Aug. 1-től az új törvény szerint még mindig tilos lesz vágatni csak a farkat engedik 7 napos korig. A fül amúgy is tilos volt törzskönyves kutyáknál is január 1től. Amúgy a Carlos jó név lenne neki :)
2012. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Milyen büntetés jár annak aki vágatja?
2012. aug. 2. 10:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Állatkínzásnak minősül (ne menjünk bele h miért, nekem is vágott a kutyám füle) Pénzbírságot szabhatnak ki a dokira is aki vágja meg rád is. Esetleg max 2 évig terjedő dutyi járhat érte, ha valaki feljelent...
2012. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos lesz olyan doki aki megfogja csinálni, íratni kell egy papírt, hogy sérülés miatt, vagy krónikus fülgyulladás miatt kellett kupírozni. Így nem büntethetnek meg, mivel nem esztétikai okból lett csinálva. Ennyi.
2012. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!