Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a sportkutya? Mire jó...

Mi az a sportkutya? Mire jó csak bemutatókra és kész?

Figyelt kérdés
Kennelbe vannak egész nap nem vihetik őket kutyák közé és csak napi 2-3 órát foglalkoznak velűk?Ez igaz? Vagy hogy van ez?
2012. aug. 1. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz.


"nem vihetik őket kutyák közé" ezt meg honnan szedted?


Egyáltalán nincsenek egész nap kennelben. Ha nem vihetnék kutyák kutyák közé akkor hogyan szocializálódna?! + a sportversenyeken találkozik más kutyákkal. Ha naponta csak 2-3 órát foglalkoznának vele akkor nem lenne jó sportkutya. Azokkal naponta többször 2x-3x foglalkoznak 1,5-2 órát ez gyakorlás a többi meg járték. A legtöbb sportkutyát megbecsülik és lakásban tartják.


De valóban voltak olyan agarak akiket így tartottak ahogyan leírtad és csak edzeni vitték őket. De ezt már nagyon régen volt, és ilyen már nincsen!

2012. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem-nem, ugyanolyan minta többi, csak vannak egyes feladatok amikbe ő ügyesebb, ezért ezekre ezeket használják, de ugyanolyan házikedvencek:)
2012. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem agárra gondoltam :)

Hanem a kutyasuliba jött egy sràc rgy mali-val.Ő mondta, hogy nem szabad kutyák közé vinni.És az a kutya tényleg antiszoci volt.:(

Valami sportkutya egyesülettől jött...

2012. aug. 1. 15:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen agyilag csökkentet módban működő emberek vannak mindig, láttam ennél rosszabb bánásmódot is sportkutyástól (meg persze nem sportkutyástól is) de ezek az emberek ilyen hozzáállással úgysem fognak érdemi eredményt elérni ebben a sportban így majd lemorzsolódnak remélhetőleg. A többség nem ilyen szerencsére mint amit leírtál.

Voltam idén egy munkakutya táborban, és 1 hét alatt én 1 db verekedő kutyát nem láttam ott, úgyhogy feltehető hogy normálisan vannak szocializálva a sportkutyák is.

2012. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Fura a gazdi hozzáállása. Ismerek elég sok sportkutyást, remélem nemsokára én is az ő táborukat fogom erősíteni, kivétel nélkül mindenkinél a kutya szigorúan családtagként van kezelve. Persze szigorú szabályok vannak, azokat be kell tartani, de ezen kívül teljes körű családtagok, akiknek kijár a napi mozgás, gyakorlás, a gazdával töltött idő, minőségi ételek, orvosi ellátás....
2012. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sétàlni is viszik őket?

És séta közbe is a gazdit kell nézni?

2012. aug. 1. 15:31
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem, a séta és a otthon lét teljesen más mint a munka a pályán. Ezeket a kutyákat úgymond be szokták kapcsolni munka előtt, ez egyedenként változó de lehet pl. hogy meglabdáztatják, megugattatják vagy mennek vele pár lépést fegyelemben stb.
2012. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

áhh értem!:D

akkor nekik is rendes kutya életük van :)

vagyis a többségnek...

2012. aug. 1. 15:35
 9/14 A kérdező kommentje:

És mi a különbség a sport és munkakutya között?

Vagy ez benne is van a nevébe?:D

2012. aug. 1. 15:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pl az agiltysek nem munkakutyások, a sport ÖV-sek csak a pályán fogják a csibészt, még a munkakutyák éles helyzetben a betörőt... (rendőr kutyák, örző védő szolgálatnál lévő kutyák, személyvédelemre képzett testőr kutyák). Másfajta kiképzést is kapnak, míg a sportkutyáknak mindez játék és a pályán kell élesbe állítani magukat, addig a munkakutyáknak munkaidő alatt végig, teljesen másféle szituációkban kell helytállniuk.

De a különböző mentőalakulatoknál lévő kutyák is munkakutyák, ugyanúgy ahogy az aktívan vadászó kutyák is annak számítanak.

2012. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!