Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új állatvédelmi törvény?

Új állatvédelmi törvény?

Figyelt kérdés
Most olvastam az állatvédelmi törvény módosítását és van egy olyan pont benne hogy 150.000 Ft-ra büntethető az aki állatot másik állatra uszít. Remélem hogy ha két kutya összeverekszik azt nem fogják belemagyarázni a rosszakarók hogy az direkt uszítás volt.

2012. aug. 1. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenre írnak büntetést a törvényben. Évek óta él a régiben is akár a börtönbüntetés is. Aztán a bírók még idáig igen kevés állatkínzónak adták meg.

Az az uszítás inkább a kutyaviadalokra utal, csak nem írták le pontosan, mint sok mást sem.

2012. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én állatvédő vagyok és nyugodj meg...bizonyítania is kell a vádaskodását ellenkező esetben te beperelheted őt vádaskodásért,amennyiben a másik fél nem tudja bizonyítani a vádat,úgy könnyen visszájára fordulhat a dolog.Azért ne hagyd,hogy verekedésbe torkolljon a dolog..légy résen mindig és olvass a kutyád reakcióiban!Egy jó gazdi észreveszi azt is,amikor mégcsak fontolgatja a kutya a támadást.......odafigyelés..
2013. júl. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Két kutya verekedése általában nem attól lesz, hogy a gazda ráuszítja a kutyáját a másikra. Tehát nincs mit belemagyarázni.Jó magyar szokás szerint nem pontos a meghatározás.
2013. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 15 éve vannak kutyáim!Egyik sem verekedett!Miért?Mert megtanultam az íratlan kutyás törvényeket,hogyan is kell kutyázni!Ti meg hajtsátok csak a hülyeségeiteket...hajrá..
2013. júl. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!