Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne megtanítani a...

Hogy lehetne megtanítani a nyugodt sétára a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves labradorom. Eddig semmi probléma nem volt sétálásnál. A legutóbbi alkalmakkor amikor kimentünk azonban húzott, végig ugatott, és minden kutyához oda akart menni a kerítésnél. Teljesen extázisba esett és felpörgött..

Sem rám sem a páromra nem hajlandó hallgatni pedig nagyon szófogadó kutya általában.

Mit lehetne tenni hogy a többi kutyát figyelmen kívűl tudja hagyni és ne ugasson vissza folyton?



2012. aug. 1. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Ha elkezd ugatni a többi kutyára, megfogod a grabancánál és határozottan lenyomod a földre és ott tartod fél percig vagy amíg meg nem nyugszik. Ilyenkor magasodj fölé és próbálj fenyegetőnek tűnni, hogy érezze nem jó dolog amit csinált. Ha újra elkezdi, akkor megint le kell nyomni. Minél hamarabb el kell kezdeni megmutatni neki, hogy ki a főnök, különben később nagyon nagy gondok lesznek belőle. Lehet nem ártana egy kutyasuli sem nektek, nézz szét van-e ilyesmi a környéketeken.
2012. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
nem tudom, az első mennyire hatásos, én inkább a pozitív megerősítés híve vagyok. ez azt jelenti, hogy ha nem ugat, abban a pillanatban klikk, és kaja. le fog esni neki. persze valószínűleg nem lesz olyan gyors az eredmény, mintha rángatnád a grabancát, de legalább erőszakmentes.
2012. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 intrepid ***** válasza:
Ha húzni, rángatni kezd, rövidpóráz, leszidni, nem kiabálni vele, csak érezze, hogy haragszol. Az én kutyám úgy megtanulta, hogyha eszetlenkedik akkor szorosan a lábam mellett telik el a séta, nem is volt baj vele.
2012. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a gondom a foximmal, tetézve azzal, hogy ha megpróbálok agresszívan fellépni (például lenyomom, ahogy az első javasolta), még rám is morog, és megkap. Kajával sem lehet tanítani, mert hidegen hagyja. A napi adagját alig bírjuk beletömni, apám a szőnyegen fekvő kutyának rakosgatja a szájába a kaját, és a kutya simán hagyja, hogy a macska kikapja a szájából, ami kilóg.

Kétévesen befogadott kutya, nem mi neveltük fel.

2012. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szia. nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a dolgot, de szerintem a koránál fogva is ilyen virgonc még. az enyém kiskorában nagyon vad volt, félt a kutyáktól a zajtól, mindentől. aztán mostmár 4 évesen póráz nélkül sétál simán a külvárosi utcákban, szóval nekem így ment. mikor kutyákkal találkoztok vedd rövidpórázra parancsold a földre, ha ott marad jutalmazd meg, ha nem addig erőltesd a dolgot, persze nem olyan keményen, csak mond, hogy ül, marad, ilyesmik. a klikker egy nagyon hasznos tanítási tárgy, viszont előtte olyan "egyszerű" parancsokat kellene megtanítanod vele, hogy ül, fekszik, marad, mert amúgy nem fogja érteni mi ez a hang miközben ugat. én még azt is szoktam csinálni, hogyha nagyon fel van pörögve a kutya sétálás előtt, hogy egy kicsit kifárasztom játékkal, futtatom, és mikor már liheg akkor rakom rá pórázt és mehetünk sétálni.
2012. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az előttem hozzá szólók mondtak jó dolgokat, és kevésbé jó dolgokat. Semmiképp se nyomd le a kutyát a földre, nem igazán kifizetődő technika. A nyugodt séta lényege, hogy kutyád a sétára koncentráljon. Rövid, de laza póráz, láb mellett, vagy mögött sétáljon a kutya. Ha a kutyus figyelme elkalandozna, még a folyamat elején korrigálni kell. Egy szóval, vagy a póráz OLDALRA, nem fölfelé rántásával. Természetesen a megfelelő intenzitással, és utána a pórázt rögtön el kell lazítani. Egy 6 hónapos kölyökkutya esetén a pozitív megerősítés is nagyon hasznos lehet, és megfelelő időzítéssel működni is fog. De ne feledd, a lényeg, hogy TE vagy a falkavezér. Mindíg csak nyugodtan, de határozottan! :)
2012. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem a pórázt fogd nagyon szorosra, nagyon rövid idő után magától is ott fog menni melletted, és nem fog húzni. (nekem bevált)
2012. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

eddig kölyök volt, most meg lassan ivaréretté válik.

legfontosabb: legyetek nyugodtak!! ez a lényeg, bármi is történik, mert bizony fog!ti ,legyetek nyugodtak!

saját tapasztalatom szerint a kutyákat ,néha nem árt hagyni ,hogy kitombolják magukat, amikor nincs kontroll,amikor teszi amit akar.DE!! EHHEZ TUDNI KELL IRÁNYÍTANI, TUDNI KELL PARANCSOLNI NEKI, TEHÁT ELŐSZÖR MEG,KELL NEVELNI,ÉS CSAK UTÁNA ,csak utána ,hagyni ,hogy néha( a néha ,az akár csak havi 1 alkalmat jelent!),elengedje magát. De a hónap többi napján kontroll alatt kell tartani!!

most jön a szokásos: kutyasuli, ahol megtanulod, ahol látod és megtapasztalod ,hogy hogyan is lehet nevelni egy kölyök kutyát!

szófogadó kutya nincs!!!! nevelt kutya van!

ne várd el,hogy figyelmen kívül hagyja a többi kutyát, csak mert te azt akarod, ezt egyenlőre nem is tudnád ( és még kölyök )!

az ugatás ,pedig valamit jelez. hogy mit?? na,arra neked kell rájönnöd.

pozitív megerősítés, tehát sétálni sem indulsz el jutalomfalat nélkül!!

és persze ,rendes nyakörv,és normális póráz, nem olyan gagyik amiket a multikban kapsz!

javasolt : egysoros fojtó lánc ( lehetőleg német)

,és rendes 1,2 m-es póráz. k9,vagy bármely más márka,csak ne legyen műszálas ( az vág ),jó a pamut, jó a nejlon,,és jók a vastag sodrottak is.

a labi erős,és húzni fog mint állat, ha nem tanítod meg idejében,hogyan is akarod,hogy sétáljon melletted.

a halti segíthet az elején, de a lényeget a kutyasuliban tanulod meg.

nem a kutya sétál ! te sétálsz,és megengeded a kutyának ,hogy elkísérjen!

ez az alap!

2012. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem hiszek az erőszakmentes képzésbe, ( talán ,mert mifelénk nincs tükörmódszer szerint oktató kutyasuli ), de a pozitív nevelés a legjobb ,és amennyiben rosszalkodik, egy fixre csatolt láncos fojtóval ,könnyedén megrendszabályozhatod!de,ezt is tanulni kell:)
2012. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Maxitabi ***** válasza:
Serdülni kezdett, most kell megnevelni! Kutyaiskolába jártok??? Ott tudnak segíteni.
2012. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!