Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agusztus 15. én hozom el a...

Agusztus 15. én hozom el a Berni pásztor kiskutyámat aki hat hetes egy oltása már meg lesz és az lenne a hogy a dunára lelehet öt már vinni vagy inkább maradjak vele itthon?! és minden más tanács IS érdekel ami egy 6 hetes kiskutyával kapcsolatos!

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

csak akkor vidd le ha nincs ott se ember se más kutya!!!


más kutyához ne enged oda!!


ÉN inkább megvárnám 3-4 oltást és csak utána az a biztos, de ha annyira leakarod vinni akkor amit írtam úgy leviheted!

2012. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A kiskutyákat a 3. oltás után egy héttel lehet kivinni. Én nem kockáztatnék.
2012. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6 hetes kiskutyánál az a legfontosabb tanács, hogy nem szakítható még el az anyjától és a falkától. Hoppá, ez bukta - nem tudom ki adta neked a kutyát, de elég nagy felelőtlenség, a 8 hetes kort minimum meg kellene várni!

Dunába meg jelenleg belefulladna a kutya, úgyhogy ne nagyon akard vinni, majd 2-3 hónap múlva, de akkor is csak mellékágakhoz.

2012. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 VBeata81 ***** válasza:
82%
Nemhogy a Dunára nem viheted, de már a törvény szerint sem lehet 8 hetesnél fiatalabb kutyakölyköt eladni!
2012. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
mi 7 hetesen hoztuk el a bernáthegyinket!Még aznap körbe is jártuk vele a várost!Szerintem csak arra figyelj hogy ne egyen fel semmit!
2012. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hozd el 6 hetesen! 8 hetes koráig még szocializálódik az anyja és testvérei mellett, ilyenkor tanulja meg a "kutya etikettet", pl. hogy óvatosan harapjon játék közben, hasonló fontos dolgokat. Enélkül komoly problémák lehetnek vele később. Inkább várd ki azt a 2 hetet még. Sétáltatni a 3. oltás után 1 héttel lehet vinni, ahogy írták is már, de én a Dunába akkor is csak pórázzal engedném be a szélére, még pici tapasztalatlan kölyök lesz, elviheti a sodrás.
2012. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nettinek is gratulálok. Hogy nem kapott el semmit a kis bernáthegyi, az pusztán a vakszerencsének köszönhető. Jó lenne ha legalább nem terjesztenéd a butaságot. Menhelyen önkénteskedem, számtalan kölyköt láttam már elpusztulni parvóban az utcai csatangolásnak köszönhetően. Ez egyáltalán nem mese és nem babona. Komoly veszély a kiskutyákra nézve.
2012. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Csak halkan jegyezném meg:

A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következõ (15) és (16) bekezdéssel egészül ki:

„(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."

2012. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszsönöm a válaszolat inkább itthon maradok vele (végülis az ő egészség és élete a tét)és ilyen kicsin megeszi a száraztápot? vagy inkább a konzervet? at állatorvos mondta hogy elehet hozni már 6 hetes korban!
2012. aug. 1. 20:59
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
A törvény szerint sem lehet hidd el nekem én tenyésztő vagyok 6 hetes pláne a nagytestűek még szinte alig mozognak hihetetlen változás van a 6. és a 8. hét között, problémáid lehetnek majd vele.
2012. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!