Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszedni a fogkövét...

Hogy lehet leszedni a fogkövét a kutyámnak? Nincs még sok rajta

Figyelt kérdés

kb ennyire fogköves az én kutyám foga is (szerencsére nem undorító a kép)


[link]


10 éves kistestű kutya , nem rág műcsontot hiába veszek..csirke csontot nem kaphat..mostam már meg fogkefével és akármennyire is óvatosan csinálom mindig meg sértem az ínyét és vérzett egy picit,orvoshoz nem akarom vinni mert múltkor is 10 000 ezer ft volt a fogkő leszedés és bár akkor több volt rajta és 2 fogát is ki húzta, de akkor is..


nincs vmi spray vagy vmi ami feloldja a fogkövet??? amúgy száraz tápot kap mindennap és pedigree dentaxit nem ér semmit ezt a doki mondta!! és hát mi se láttunk változást soha hogy ezt adjuk neki..


bármi ötlet van írjátok meg légyszi!!


2012. aug. 1. 20:13
 1/10 A kérdező kommentje:
még annyi hogy a képen lévő kutyának majdnem az egész foga sárgás, az enyémnek csak az ínyénél, nem nyúlik le ennyire a sárgaság!!
2012. aug. 1. 20:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Kenyér sarkát kopogósra kiszárítasz. És azt adod neki, ha megeszi. Akkora legyen, hogy rágása közben bele tudja mélyeszteni a fogait. Majd szépen ledörzsöli a fogak felszínét.
2012. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szabadforgalmú gyógyszerek / vény nélkül - Szájhigiéniai termékek


Kutyákban és macskákban gyakran fordul elő fogkövesség. A szájfertőtlenítő, szájhigiéniai készítmények használhatóak a lepedékek eltávolítására, a fogkövesség megelőzésére, a fogkőleszedés után a fogkő képződésének lassítására, a szájbűz enyhítésére, ínygyulladás kezelésére.



legoLCSÓBB : Candioli Dental Pet Spray 125 ml



Candioli Dental Pet Spray 125 ml



Fogkrém spray kutyák és macskák részére.


Összetétel:

klórhexidindiglukonát 0, 12 %,

nátrium-bikarbonát,

papain,

nátrium-fluorid,

vivőanyagok.


Leírás:

A klórhexidin meggátolja a baktériumok elszaporodását, megelőzi a lepedék képződést, megszünteti a kellemetlen szájszagot. A nátrium-bikarbonát tisztító hatású, elősegíti a fogkő eltávolítását, a papain a lepedék és kőképződést okozó táplálékmaradványokat megemésztő enzim.


Javallat:

Aktív hatóanyagok kombinációjával készült fogkrém az állatok szájüregének minél hatékonyabb ápolására. A fluorid a fogakba beépülve segíti azok egészségének megőrzését.

1600 FORINT


ha még másikat szeretnél választani itt a lap :

[link]

2012. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a kenyeres dolgot kipróbálom,nem tudom meg enné-e..

de az a spray is jónak tűnik majd veszek egy olyat kipróbálni, igen már eléggé bűzös a szája akkor a spray azon is segít :)


köszönöm szépen, mind2 kipróbálom de szerintem a spray lesz a nyerő mert a kenyeret eleve magába nem eszi meg,így hogy kemény is.. egy próbát meg ér :)

2012. aug. 1. 21:36
 5/10 anonim válasza:
szivesen
2012. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
(spray-s voltam)
2012. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hovarju ***** válasza:

a száraz kenyér jutott nekem is eszembe, szerintem hatásos és még mellékhatása sincs.

Esetleg egy kis májkrémmel kívánatosabbá tudod tenni.

2012. aug. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
fogkövet csak állatorvos tudja leszedni ne ezen spórolj.
2012. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha olyan a foga mint a képen az kezdődő fogkő ha ügyes vagy és engedi akkor pár db steril mullappal letudod szedni. Ráteszed a mutató ujjadra és megdörgölöd, de ijedj meg ha az íny vérzik!
2012. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a szaraz kenyerre a egy kis majkremet tettem es ugy meg ette de eleg keveset..


azert irok ekezet nelkul mert nem otthon vagyok es itt ilyen a billentyuzet...

2012. aug. 3. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!