Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám?

Miért ilyen a kutyám?

Figyelt kérdés
ha rászólok MENJ A HELYEDRE, és mutatom is neki, meg elég mérgesen mondom neki, akkor sokszor inkább odamegy a táljához és elkezd enni amit nem evett meg, meg sokszor van úgy pl most, hogy kimegyek ott fekszik, felugrik meglát és elkezd enni, de miért? Addig nem evett, csak ha meglátott
2012. aug. 1. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csinál valamit, csak ne háborgasd. Valami alól ki akar bújni. Ugye nem szoktad bántani?
2012. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem
2012. aug. 1. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első, és LEGFONTOSABB szabály:

Kutya előtt SOHA NEM HAGYUNK ÉTELT!!! Reggel séta után kirakod elé a kajáját, és van 5 perce, hogy megegye. Utána a tálat elrakod előle.

2012. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát csak nekünk kint van és van két tálja egy vizes, meg egy kajás, és abba adunk reggel és addig nem kap míg meg nem eszi, vagy addig otthagyjuk.
2012. aug. 1. 21:59
 5/10 anonim válasza:
igaza van, nem szabad ott hagyni a kajáját, azt hiszi ő a főnök, akkor ezsik amikor akar. ha nem eszik éhes lesz, és megtanulja, hogy akor kel enni, amikor te mondod ( de ugyanabban az időpontban kel)
2012. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyi, abból amit leírtál nagyon sok mindent le lehet szűrni. A kutyád ahelyett, hogy szót fogadna, inkább eszik. Ezenkívül a Te jelenlétedben áll neki enni, ami nagyon beszédes.

Tudod a kutya falkaállat, és a falkákban az a szokás, hogy a vezér eszik először. Ezért is alkalmazzák sokan az úgynevezett gesztusevést. Ez úgy néz ki, hogy mielőtt a kutya tálkáját letennék, hogy egyen, beletesznek néhány falat embereknek való kaját (ropi, mogyoró, akármi) és a kutya szeme láttára eszik meg. Ha befejezték, akkor ehet a kutya.

Na a Te kutyád pont ezt csinálja Veled, csak épp fordítva, mint ahogy kellene.


Semmi szükség rá, hogy a kutya napközben egyen, az ő gyomruk nem így működik. Az én kutyám reggel kap egy tál száraztápot (kb fél perc alatt meg is eszi az egészet) és este pár falatot még. A vizes tálka neki is ki van téve, de a kajás tányért azonnal elrakom, ahogy befejezte.

2012. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mi sose vettük el de szerintem még apának se engedné elvenni pedig őt aztán falkavezérnek tekinti:)


meg azt olvastam minden kutya félti a kajáját, meg ha pl, odadobunk egy dinnyehéjat, és megszagolja elmegy, de ha elakarnánk venni azonnal odamegy vicsorít meg stb, de azt olvastam ez természetes, minden kutya félti a kajáját.


de etettem már úgy is, hogy kivettem egy fangli tápot és a kezembe tartottam, de akkor eltudtam venni, meg volt mikor a tenyerembe volt a tápja, de ha elhúztam, akkor se harapott meg, de miért?

2012. aug. 1. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:

falkavezérnek tekint, de nem engedi, hogy elvedd a kajáját? aha.

az én kutyámnak a szájából is kivehetek bármit, evés közben simán odamehetek és belenyúlhatok a tálkájába, elvehetem, arrébb lökhetem. nem morog, nem kap oda, ez a normális!

ha engem morgott volna meg a saját kutyám... minimum egy nyaklevest érdemelt volna, de asszem úgy elmorogtam volna onnan, máskor majd kétszer is meggondolja... pedig nem szoktam bántani a kutyát, nem is félelemből tisztel, simán egy ágyban alszunk...

az NEM normális, ha a kutya így viselkedik. igenis vedd el tőle a tápját, ne legyen előtte egész nap és sürgősen kezdjétek el rendezni a viszonyotokat! kutyaiskolát ajánlanék, de minimum egy jan fennel könyvet, akármit...

2012. aug. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ajaj, nagyon el vagy tájolva a kutyanevelést illetően :(

Ha egy kutya félti a kajáját a gazdái elől, az már rég nagy baj. Apukádat pedig nem tekinti falkavezérnek, max fél tőle.

Ha én a kutyám elé letennék egy fél sült csirkét, és nem adnám ki neki az "ehetsz" parancsot, akkor fél napig ott ülne, és nem nyúlna hozzá. Ha a szeme láttára enném meg, akkor sem csinálna semmit, de ha evés közben, szó nélkül venném el tőle, akkor sem történne semmi.

Persze, tök normális, hogy a kutya számára fontos az élelem, mert náluk a evés ösztön. De egy kutya, akit tényleg rendesen neveltek, annak eszébe sem jut, hogy akárcsak egy morgást is eleresszen az étel miatt.


Mi leírtuk, hogy mit kéne tenned. A kutyát naponta egyszer etetni, ahogy kész, elvenni előle az etető tálat. Ha neked annyi a válaszod, hogy "mi sose vettük el" akkor nem tudok mit tenni. De ne csodálkozz ha ez a kutya egyszer majd megharap valakit.


http://www.youtube.com/watch?v=xjpP5EZC7HI

2012. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A videó végén -amit belinkeltem- megmutatja a kiképző csaj, hogy hogy kell etetni a kutyát, ha agresszív az étellel.
2012. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!