Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk kis termetű...

Hogyan tudnánk kis termetű kutyánkat leszoktatni hogy átszökjön a szomszédba? (Bővebben lent írok)

Figyelt kérdés
A kertünket és a szomszéd kertjét csak valami drótkerítés válassza el. A kutyánk 3 éve megvan, de eddig nem volt gond, sose "mászott" át. Viszont idén ellett és mióta egyik kölyke megmutatta, hogy hogyan kell átbújni, folyton átmegy, szinte minden nap, pedig nem is tudjuk hogy hol, meg már minden téglát odapakoltunk, de olyan kicsi akkor is átfér. Szüleim már nehezen bírják, és nem tudom hogyan lehetne erről leszoktatni, segítsetek légyszi nem akarom őt is elveszíteni!
2012. aug. 2. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
atyavilág
2012. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
legyen benti kutya
2012. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Másik kerítés.

A ti felelősségetek, hogy a kutya ne menjen át máshoz. Birtokháborítás és veszélyeztetitek az ott élőket. Minél előbb oldjátok meg.

2012. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha foglalkoznál vele és nevelnéd, akkor nem kéne ilyenekkel elfoglalnia magát. De te ehelyett inkább elleted (vagy legalábbis nem figyelsz rá, hogy ne legyen vemhes) és azon sírsz, hogy nem akarod elveszíteni. Logikus.
2012. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ACÉLHÁLÓ.

Ez nem nevelés kérdése, úgyis átmegy ha nem vagy otthon. Nem lehet állandóan velük lenni, mint egy 2 éves gyerekkel.

2012. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: köszönöm ezt az értelmes és bő,tanulságos választ.

Második kommentelő: csak kint lehetnek. Nem egyedül döntök és a szüleimmel élek.

natesséklétezik: eddig is kérdeztem meg állatokkal/állatneveléssel kapcsolatos dolgokat interneten, szakértőktől, állatvédőktől stb (hogy TANULJAK!!!). mindig csak a támadás jött, 20-30ból kb 1 ha válaszolt normálisan az nélkül, hogy ítélkezzen. Eddig azt gondoltam, mindig velem van a baj, de nem. Egyik az, hogy nem kéne így beszélj, mert a helyzetünkről fogalmad sincs. A kutyámmal foglalkozok, de mint ahogy az utolsó kommentelő is írta, nem tudok vele lenni a nap kb 12 órájában. És neveljem? Igen, azt szeretném (bár szerintem a kérdésemből lehetne erre következtetni), csak NEM TUDOM hogyan kéne. És ez másoknak is szól, akik most kitudja minek néznek miután elolvasták, hogy szűlt a kutya; igen,szűlt. És nem én ellettem, a szomszéd kutyára nem vigyáznak és beugrott ide, nem vettük észre Rá nem sokra beszéltünk az állatorvossal aki váltig állította, hogy a szuka kutyának jót tesz ha legalább 1x ellik és az ivartalanítás (mikor már vemhes-amit itt a közelben nem is végeznek) SOKKAL veszélyesebb. Ez az egyik(meg még sorolhatnám mi mindent mondott ami az mellett szólt,hogy a kölyköket tartsuk meg.) A másik, hogy nem egyedül én döntök, ugyhogy úgy gondolom nem vagyok hibás.

2012. aug. 2. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát az állatorvosod jó nagy paréj :D

A MAGYAR ÁLLATORVOSI KAMARA írja, hogy NEM KELL a kutyáknak egyszer sem elleniük! Sajnos sokan vannak ebben a tévhitben még mindig.

Nyilván, hogy azt mondja tartsátok meg a kutyákat, mivel hozzá viszitek oltásokkal és minden egyébbel, neki ez mind pénz.

Ráadásul éveket vett el a kutyád életéből az ellés.


A kutyák ősei a farkasok. Ott is csak az alfa pár párosodik, a többi nősténynek SOHA nem lesz kölyke az életben.


Az ivartalanítás mellett sokkal több érv szól :)


A kérdésedre válaszolva pedig, nem valószínű, hogy letudod szoktatni. itt csak a kerítés lehet a megoldás.

2012. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) de hogy érted ezt? : Ráadásul éveket vett el a kutyád életéből az ellés
2012. aug. 2. 21:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, hülyeség ez az "éveket vett el" dolog.

Apósom amilyen állat, eddig együtt tartotta a nőstény és a kan kutyát mindenféle ivartalanítás, elzárás nélkül (nem tenyésztési célból, keverék kutyák).

A szuka minden lehetséges alkalommal! szült egy halom kölyköt, most 9 éves és simán letagadhatna vagy 4et.

Arról már ne beszéljünk én hány évet vettem el apósomtól mikor leszidtam :))

2012. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
meg arról se, hogy apósod hány helyet foglal a menhelyen az azóta többezer leszármazottal.
2012. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!